Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 125757 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Életjelek
« Válasz #750 Dátum: 2019 Április 12, 16:24:55 »
drága  Tünde  hálás vagyok  hogy elolvashattam  a  bizonyságodat, még hálásabb vagyok  hogy személyesen is megismertelek hogy milyen áldott kedves  csodálatos  vagy! ölellek sok sok szeretettel  :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #751 Dátum: 2019 Április 13, 13:21:52 »
Köszönöm szépen a kedvességedet, drága Ildikó!  :2smitten: Ölellek én is nagy szeretettel! Áldjon az Úr!  :309:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #752 Dátum: 2019 Április 13, 13:45:06 »
                                 Amikor egy próféciát semlegesít a politika

 

Jól emlékszem még arra az ámulatra, amikor néhány évvel ezelőtt először olvastam „A norvég testvérnő látomását”. Sokakat foglalkoztatott ez a régi prófécia, amit egy hiteles, megbízható, 90 éves keresztyén hölgy kapott. Engem is megdöbbentett. Leginkább az elszegényedett tömegek észak felé vándorlása.

A prófécia interneten való közzétételekor még senki sem gondolta (a látomás idején, 1968-ban pedig főleg nem!), hogy rövid időn belül tényleg el fognak indulni a nyomorból és háborúból menekülők. Mélyen megérintett az üzenet, és azonnal beláttam, hogy a gyarmatosítások idején elszenvedett szükség vissza fog szállni azok fejére, akik az elnyomó hatalmat gyakorolták.

Addig, amíg Jézus visszajövetele szempontjából ítélték meg a hívők a látomást, általában önvizsgálathoz és az Úr erőteljesebb kereséséhez vezetett.Amikor azonban ez a nem mindennapi prófécia politikai színeket kapott, azon nyomban kihűlt a láz. Mert attól fogva már migránsokról és terroristákról volt szó, és bizony feledésbe merült a lényeg.

 

"Nincs semmi új a nap alatt" - jegyezte meg Bölcs Salamon. Prédikátor 1:9.

 

Egyik nap beszélgetés közben ezt mondta nekem valaki: "Európa iszlámosítása folyik."

Hallottam, olvastam már ezt, ám ha ez így van, akkor hasonló a helyzet, mint amikor Dániel, Sidrák, Misák és Abednégó "agymosását" tervezték a babiloni királyi palotában.

Akkor a pogány hitelvek voltak kötelező érvényben. Még fogoly helyzetük és a beígért halálos büntetés sem tántorította el őket atyáik Istenétől, az Örökkévalótól.

 

Tényleg, mi is zajlik ma? Kik a foglyok? Akik kívül vannak, vagy akik belül? Akik a tranzitzónában sínylődnek, vagy akik rettegve nézik a közeledő csoportokat? Terrortámadásokról szóló rémhírekkel bombázzák az elménket, szívünket, folyamatosan sokkolnak. Szorul a hurok Európa nyakán. Utolérik bűnei.

Mégis kinek a kezében tudjuk a sorsunkat mi, akik keresztyénnek nevezzük magunkat? A világmindenség Teremtője a mi Istenünk! Válaszadással neki tartozunk.

 

Mert hogy is szólt a prófécia?

 

„Egy addig páratlan, nagyfokú langyosság fogja eluralni a keresztyéneket, egy nagyfokú elhajlás az igaz, élő keresztyénségtől… a szórakozás, művészet és kultúra fog egyre nagyobb mértékben bejönni a gyülekezetekbe… A szegény országokból az emberek Európába fognak majd áramlani. Annyira sokan, hogy az ott élő emberek már nem szeretik majd őket, és keményen fognak velük bánni. Majdnem úgy, mint ahogy a zsidókkal bántak a második világháború előtt. Aztán betelik a bűneink teljes mértéke.”

 

Kerítéssel nem lehet megakadályozni az ideológiák terjedését. A sötétséget csak a világosság állíthatja meg.

Az egy Igaz Isten és az Ő Fia Jézus számára a trónt megtartani: az egyes emberek szívbeli harca, evangéliumát megvallani pedig kötelessége. Felebarátnak és ellenségnek egyaránt.

Félünk? Nézzünk Krisztusra, az eljövendő reménységre, üdvösségünk beteljesítőjére! Jézus Krisztus hatalmasabb minden más istenségnél, melyek e földön sötétségben tartják az embereket. Mi, akik elhittük és megismertük, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére, bűnbánat és megtérés során újjászülettünk az élő Ige által, nem e világhoz tartozunk, mert nem e világból valók vagyunk, hanem az Igazságból születtünk, így Isten örökkévaló törvényei érvényesek ránk nézve. Ez pedig az igazság és jogosság.

 

Az iszlám erőszakkal, sariával és mecsetek építésével terjed. A mennyek országa pedig irgalmas szeretettel, a szívbe írt isteni törvénnyel, és a Lélek bennünk felépített élő templomával. Nem kérdés, melyik a hatalmasabb. Azonban „a mi vitézkedésünk fegyverei nem testiek, hanem erősek az Istennek, erősségek lerontására.” II. Kor. 10:4.

 

Mindig voltak nyomorúságok, amikor nyilvánvalóvá lett, kik az állhatatosak, a kipróbáltak, a szívükben rendíthetetlenek.

Félünk az üldöztetéstől? A megaláztatástól? A testi fájdalmaktól, kínzásoktól? Ó igen. A békéhez szokott, elkényelmesedett fizikai testünk nincs készen az ilyen bántalmazásokra. Az enyém sem. Nem vagyunk hozzászokva. Nem vagyunk felkészülve. Idegen tőlünk még a gondolata is, pedig de sokszor olvastunk róla, hogy tőlünk nem messze, romániai testvéreink milyen iszonyatos kegyetlenkedéseket álltak ki…

A testünket megölhetik, de a lelkünket soha. Emlékezzünk a Zsidók 11. részében felsorolt hithősökre, és emeljük fel a fejünket! Vegyünk bátorságot, és legyünk eltökéltek! Éljünk igei módon, gyakoroljunk irgalmasságot a rászorulókkal, járjunk igazságban és szentségben még akkor is, ha a 21. század nem szokványos keresztyénüldözése hatalmasodik el a mi generációnk idején.

 

„Ne dobjátok el hát bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van.  Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedve, elnyerjétek az ígéretet. Mert még vajmi kevés idő, és aki eljövendő, eljön és nem késik. Az igaz pedig hitből él. És aki meghátrál, abban nem gyönyörködik a lelkem.  De mi nem vagyunk meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem hitéi, hogy életet nyerjünk.”

Zsidók 10:35-39.

 

Elmélkedésemnek nincs semmilyen politikai indítéka. Független minden pártszíntől. Iránytűm Isten Igéje. Zaklatott gondolataim összegzésével kizárólag a magam és testvéreim felrázása volt a cél.

 

2019. április 11.                                                            Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #753 Dátum: 2019 Április 13, 15:14:51 »
Kedves Tünde!
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk a gondolataidat. Minden szavaddal egyet értek.  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #754 Dátum: 2019 Május 27, 13:30:25 »
Imádság

 

"Mert szereteted az életnél is jobb, ajkam téged dicsőít. " Zsolt. 63.3.

 

Igazságos Istenünk, Szent Atyánk!

 
Vezess minket győzelemre Lelked által minden kísértés felett, és őrizd meg szívünket Krisztus iránti hűségben a gonosz napokon, hogy a próbákból kikerülve még állhatatosabbá váljunk követésedben, rendíthetetlenné a Veled kötött szövetségben!
Kérünk, emlékeztess, hogy amikor ötvöstüzedben forrósodunk, az mindig a javunkat szolgálja, hogy kitisztuljon belőlünk a salak, és tetszésedre élhessünk! Minden döntésed tökéletes.
Sokkal nagyobb a fiúság feletti örömünk Benned, mint hogy nehéznek tűnne az akaratodban való járás. Sokkal erősebb irántad égő szeretetünk, mint a tiszta életre való odaszánásunk fáradalma.
 
Ámen!
 
 
2019. május 25.                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #755 Dátum: 2019 Május 31, 18:45:32 »
Vakok és süketek a rosszra

"Kicsoda vak, ha nem az én szolgám? és olyan süket, mint az én követem, akit elbocsátok? Ki olyan vak, mint a békességgel megajándékozott, és olyan vak, mint az Úr szolgája?"
Ésaiás 42:19.

Ha Isten emberei mindig azt nézték volna, hogy az adott korban mi az elfogadott erkölcs és mik a szokások, amiknek meg kell felelniük, akkor szolgálatuk csődöt mondott volna. Ám mivel ők "vakok" és "süketek" voltak mind a világi, mind a vallásos környezetük elvárásaira nézve, végig az Úrtól kapott elhívásra fókuszáltak, nem törődve azzal sem, mibe kerül az engedelmességük.
Nekünk, újszövetségi hívőknek is ez az egyetlen út Jézus Krisztus követésében."


2019. május 31.                                             Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #756 Dátum: 2019 Június 21, 17:09:22 »
Kockázatok felmérése
 
 
Láttam egy összefoglalót az indiai keresztyén üldözésről. Nagyon mélyen és őszintén elgondolkodtam magamon és az "európai keresztyénség" állapotán...
 
 
"Mert ki az közületek, aki tornyot akar építeni, és nem ül le előbb, és nem számítja ki a költséget, hogy telik-e mindenre a befejezésig? Nehogy - miután alapot vetett, de nem tudta befejezni - gúnyolni kezdje mindenki, aki látja, és ezt mondja: Ez az ember építkezni kezdett, de nem tudta befejezni."
Lukács 14:28-30. 
 
Aki békeidőben nem méri fel a Krisztus-követés kockázatát és feltételeit, az a nehéz időkben, nyomorúságokban félő, hogy összeomlik. (Bár az Úr pont ezekben a kritikus helyzetekben mutatja meg természetfeletti bátorítását, vigasztalását!) Ha a hívő nincs tisztában megtérésekor a krisztusi út önmegtagadó mibenlétével - netán jóléti és siker evangéliumon nevelkedett -, az hogyan maradna hű Jézushoz a megpróbáltatásokban?

Aki nem dönti el már a kezdet kezdetén, hogy nincs visszaút (hisz Jézus mondta, hogy a tanítvány nem különb a mesterénél), az hogy áll meg rendíthetetlenül a bántalmazásokban, üldöztetésekben? Senki ne gondolja, hogy elkerülheti, ha eljön az ideje!
 
"De aki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül."
Máté 24:13.
 
Az újjászületett keresztyén felméri a kockázatokat és a Krisztus-követés árát, így szenvedélyes szeretettel ragaszkodik Urához mindvégig. Szükséges, hogy bátorítsuk egymást, míg elérkezik "ama nap"!
 
 
2019. május 26.                                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #757 Dátum: 2019 Június 21, 17:11:32 »
A maradék útja

 

A bukott emberiség történelme során Isten mindig visszatartott magának egy  szent maradékot, akik nem fertőztették meg magukat a többséggel karöltve. Nem merültek bálványimádásba, nem emeltek trónt a tömjénfüstös vallásoskodás igézetének, az egyéni ambícióknak, kiirtották lelkükből gyökerestül mindazt a hiú csalárdságot, amit a test és az ego akar érvényesíteni. Nem hajtottak térdet a Baálnak, sem a hatalomnak és a Mammonnak. Sem a sikernek vagy a testi vágyaknak.

Ez a maradék az igazak gyülekezete, a szentek közössége. Nincs saját igazságuk, de az Igazságból születtek. Nincs saját erejük, de Krisztusban mindenre van erejük. Énjüket halálba adták, de Krisztusban új életet, új identitást kaptak. E testben olykor szükségeket látva, de lélekben a mennyei dimenzióhoz tartozva.

"Ha valaki Krisztusban van, új teremtés az, a régiek elmúltak, íme újjá lett minden."

II. Kor. 5:17.

Új teremtményként mindig a régi ösvényt keresik, követik. Az ősit, az egyetlent, az örökkévaló UTAT, a szentség útját, amin csak megváltottak járhatnak:

"És lesz ott ösvény és út, és szentség útjának hívatik: tisztátalan nem megy át rajta, hisz csak az övék az, aki ez úton jár, még a bolond se téved el."

Ésaiás 35:8.

 

Az az út, amelyik nem a tisztaság, az irgalmas szeretet, az alázatos istenfélelem, az igazság és jogosság útja, az nem AZ EGYETLEN ÚT, mely az Atyához vezet. Egy igaz út létezik csak, amely az életre visz, s ez nem a tömegek útja. Ez az út Ige: Jézus. A Messiás.

 

"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."

Máté 7:13-14.

 

Néha kietlen pusztában, ellenség gúnydalával kísérve kanyarog ez a keskeny ösvény, máskor dús füvű legelők közt, olykor félelmetes, zord sziklafalak tövében, a halál völgyén át, de örökkévaló kincsekkel gazdagodva, és mindig a Felséges Isten oltalmában.

"Mint a fészkén felrebbenő sas, fiai felett lebeg, kiterjeszti felettük szárnyait, felveszi őket, és tollain emeli őket..."

V. Mózes 32:11-12.

A mindenség teremtő Ura a mi szerető, jó Atyánk, akit az élő Ige által, Jézus Krisztusban ismerhettünk meg. Nincs ehhez fogható jóság, szépség, boldogság ezen a földön! Nem is lehet, hiszen mi, akik gyermekei lettünk, Jézushoz hasonlóan az Igazság által és az Igazságból születtünk, amikor visszatértünk hozzá. Lelkét adta, elpecsételt az Igazsággal, és a szívünkbe írta törvényét. Ez ad célt, erőt, vigaszt a mindennapokban. Tudjuk, hova tartunk.

 

2019. június 21.                                                                   Guti Tünde

 
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #758 Dátum: 2019 Június 22, 14:16:28 »

                              Megoldás-e a petíció?

 

Kaptam egy levelet, de én nem szeretem az aláírásgyűjtéseket...

Petíciókkal nem lehet megakadályozni, hogy Sodoma és Gomora szörnyű bűnei (irgalmatlanság, erkölcstelenség) elterjedjenek. A végső napokat éljük, és a sötétség elhatalmasodott. Pál apostol már régen megírta Timóteusnak, milyenek lesznek az emberek ebben a korszakban. János szintén leírta, a Jelenések könyvében kiegészítve azzal, hogy milyen módon nyög és vajúdik, omlik össze bolygónk és az atmoszféra.

 

Az Örökkévaló még vár. A bűn mértékének be kell telnie, hogy Isten haragja „ama napon” JOGGAL sújthasson le arra a földre, ahova az idők teljességében Fiát küldte el, megváltani a világot. Mert az Isten trónjának igazság és jogosság az alapja.

 

Látva és tapasztalva az eseményeket: a haragpohár nemsokára megtelik… Éppen ezért, szerintem nekünk nem a külső dolgok megítélésével kell elsősorban foglalkoznunk (bár Lóthoz hasonlóan háborog a lelkünk), hanem az Urat szerető szívünk megtisztításával, az irgalmasság gyakorlásával, és engedelmes életünk Ige és imádság általi megfegyelmezésével, hogy Krisztusban gyökerező erősségünkből ki ne essünk, és utunk vége felé el ne vétsük a célt.

 

2019. június 22.                                                          Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Életjelek
« Válasz #759 Dátum: 2019 Június 22, 15:57:32 »
Kedves Tünde!
Nagyon igaz gondolatok, amiket leírtál.
Olyannyira a végső napokat éljük, hogy szinte már az utolsó órákban vagyunk. Itt Budapesten döbbenten és elkeseredve szemlélem az erkölcsi fertőt és a szellemi sötétséget, mellyel minden nap kénytelen vagyok szembesülni, mert nem egy burokban, elkülönítve élek másoktól, hanem együtt a világi tömeggel. Nyilván máshol is ugyanaz a helyzet, mint itt a fővárosban, de itt sajnos a nagy tömeg miatt nagyobbnak tűnik a probléma. És háborog az én lelkem is, rosszul érzem magamat ilyen környezetben, és tudom, hogy minden elkövetkezendő nap szennyesebb lesz. Isten segítsen bennünket, hogy távol tudjunk maradjunk ettől a gonosz világtól, hogy meg ne mérgezze szívünket és lelkünket ez a démoni  légkör, mely körülvesz bennünket.

"Erősödjetek meg minden erővel az ő dicsőségének nagysága szerint a teljes állhatatosságra és az örömmel viselt hosszútűrésre." (Kolossé 1:11)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #760 Dátum: 2019 Július 03, 20:07:31 »
Ámen! Az Úr megerősít, ha szorosan követjük!  :309:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #761 Dátum: 2019 Július 03, 20:08:06 »
Drága Mennyei Atyám!

 

Ma különös okom van a hálára. Mint bármelyik reggel, mert minden egyes felébredés kegyelem! Nem szűnsz meg őrködni felettem, és élvezhetem csodálatos oltalmadat! Köszönöm, hogy nem pusztít országunkban éhség, döghalál és járvány! S bár tudjuk, hogy a katasztrófáknak is be kell következni, mert a Te Igéd örök és ámen, minden ígéreted igazság. Aminek meg kell lenni, meglesz. Földrengés, klímaváltozás, az ökoszisztéma összeomlása… Bolygónk vajúdását és az emberi társadalmak süllyedését jó előre megmutattad prófétáid által. Háború, hazugság és kegyetlenség fertőzi a Földet. Vér és könny áztatja.

Mégis köszönöm, hogy környezetemben viszonylagos nyugalmat tapasztalhatok! S bár szinte elviselhetetlen a rekkenő hőség (János megírta a Jelenésekben, hogy nagy erővel fog tűzni a nap, ami miatt káromolják a menny Istenét, sőt az Eufrátesz is kiszárad majd!), megvigasztalnak Jézus szavai. Mert amikor látjuk beteljesedni ezeket, felemelhetjük a fejünket, mert elközelgett megváltásunk.

 

Hálás vagyok, hogy van fedél a fejünk felett, nem kell éjszaka robbanásokra felriadnunk vagy fegyveresek elől menekülnünk! Van tiszta ivóvíz a házunkban, míg mások széltől és naptól cserzetten, forróságtól aszottan, egykori otthonuk romjain tengődnek, miközben háborús félelmek markolják a szívüket.

Kérlek, bármi is következzen, segíts, hogy a végsőkig kitartsunk melletted, maradjunk meg szeretetedben, Uram! Adj erőt, hogy családommal, barátaimmal és testvéreimmel együtt hűségesen ragaszkodjunk hozzád, megtartva és megélve Igédet, ami igazság! Kérlek, oltalmazz és buzdíts, amikor a kataklizma nyomán az emberek elvesztik a fejüket, és vakon hisznek a hazugságot ígérgető törvénytiprónak, gyűlölködnek, és akár egy jobb pozícióért, egy darab kenyérért vagy egyetlen pohár vízért is elárulják egymást!

 

Hálát adok jóságodért, megemlékezem arról, hogy mindeddig megsegített minket az Úr. Légy áldott örökké, hiszünk Benned, vezess minket a Te utadon a végsőkig!

Jézus Krisztus nevében!

Ámen!

 

2019. július 2.                                                               Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #762 Dátum: 2019 Augusztus 05, 21:08:34 »
                                Ismeret és meggyőződés


„Íme, kívánkozom a te határozataid után, éltess engem a Te igazságod által.”
Zsoltárok 119:40.


A tudás egészen addig csupán információhalmaz, amíg nem lesz a sajátunk. Csak személyes kutatással, tanulással, idő és energia ráfordítással érhető el. Az Úrnak való szeretetteljes odaszánásunk során válik személyes meggyőződéssé az ismeret, és az igazságok megélése bölccsé tesz. Tudásunk immár nem csak az elménké, hanem egész szívünk, lelkünk, teljes személyiségünk részévé válik. Ezért nem vehetik el tőlünk.
A Szentlélek vezetésével juthatunk el a helyes bibliai tudásra, ami több, mint puszta ismeret. Az élő Ige, az élő törvény bennünk lakozása, ami szeretet által munkálkodó hitben nyilvánul meg. Jól látható gyümölcse az igazságban járás.
Ez a „tudomány” valóságos hatalom, ami leleplezi a sötétséget, erőt vesz a bűn felett, és tanácsol a végsőkig kitartásra, szüntelen emlékeztetve hitünk céljára, ami lelkünk üdvössége.

„Mert szövétnek a parancsolat, és a tudomány világosság és életnek útja a tanító-feddések.”
Példabeszédek 6:23.


Ezt a bölcsességet mindennél jobban kívánnunk kell, sőt kérni Istentől, hogy általa megismerhessük az Ő csodálatos gondolatait. Annál inkább is, hiszen Bölcsességként maga Jézus mutatkozik be így:

„És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, akik az én útjaimat megtartják. Hallgassátok a tudományt és legyetek bölcsek, és magatokat el ne vonjátok! Boldog ember, aki hallgat engem, az én ajtóim előtt virrasztva minden nap, az én ajtóim félfáit őrizve. Mert aki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot. De aki vétkezik ellenem, erőszakot cselekszik az ő lelkén, minden, valaki engem gyűlöl, szereti a halált.”
Példabeszédek 8:32-36.

2019. július 21.                                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #763 Dátum: 2019 Augusztus 18, 13:31:48 »
                                           „Legyen bennetek só…”  Márk 9:50.

Meghallgattam tegnap egy 25 perces előadást, melyben elhangzott egy igen fontos szó az orvos professzortól. Ez pedig a vízmérgezés volt. Megemlítette, hogy napjaink maratoni futói közül sokan nem a kimerültség vagy a folyadékhiány miatt halnak meg, hanem vízmérgezésben. Az egész testet erőn felül igénybe vevő futás során, az izzadással elvesztett sókat nem pótolják. Pedig a só hivatott arra, hogy megkösse a sejtekben a vizet, ami az alap életfunkciókhoz szükséges.

Ma reggel, ezek összekapcsolódtak bennem egy másik, szintén tegnapi prédikációban elhangzott jézusi figyelmeztetéssel: „Legyen bennetek só”. Márk 9:50.
Igen és ámen, naponta magunkhoz kell vennünk az élő vizet, amit Jézustól kapunk. Így hívogat: „Ha valaki szomjúhozik, jöjjön hozzám és igyon!” János 7:37.

Hogy jön ez a sóhoz?

Van egy igevers, amit sokáig nem értettem, de az Úr megvilágította számomra:
„Minden ételáldozatodat sózd meg. Ne maradjon el ételáldozatodról Istened szövetségének a sója. Minden áldozatodat sóval mutasd be.” III. Mózes 2:13.
Felismertem, hogy áldozatunk sója a szívbeli odaszánás, a feltétel nélküli engedelmesség. E nélkül semmit sem ér az áldozatunk.
Jézus azt is mondja:
„Ti vagytok a földnek savai”. Máté 5:13.
Világszerte hirdettetik az evangélium. Élő víznek folyamai ömlenek a hívőkből. De ha nincs bennünk só, nincs Istennek való, látható engedelmesség, ez a világ nem értheti meg az Úr hatalmas dolgait, leginkább az újjászületést, mert befogadó lelkük „sejtjeiben” a belőlünk hiányzó só nem köti meg a vizet. Az életet. Nem elég tehát szóban hirdetni az evangéliumot. Szükségszerű, hogy az emberek lássák az Isten és a felebarátok iránti tiszta szeretetünket, az Ige iránti radikális szenvedélyünket, hűséges odaszánásunkat, hogy sóként ízesítsük e világot!

E földi vándorlásunkat úgy írja le Pál, mint a versenyzők pályafutását a cél felé. Küzdünk, hogy végig kitartsunk, folytonos, feszült figyelem fáraszt, hogy el ne vétsük a célt. Magunkhoz vesszük az élet vizét, de mi van a sóval? A fentebb említett előadásban elhangzott maratoni futók esete legyen intő példa számunkra! „Úgy fussatok, hogy elnyerjétek” – figyelmeztet az apostol. I. Kor. 9:24 .
Ha keresztyén pályánk során megízetlenül bennünk vagy elfogy a só, nagy a veszély, hogy hitünk akár el is halhat.

2019. augusztus 18.                                Guti Tünde























„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #764 Dátum: 2019 Augusztus 25, 19:32:35 »
                              Árral szemben

 

Ez a világ egy nagy hazugsággyár! (A hazugság atyja pedig maga az ördög!) Termeli, ontja a hamisságot, téves információkkal tömve a megvakítottak fejét. S ez a milliónyi adat gyökeret ver az elmében, mint a gyomok a földben.

Az igazság viszont szabaddá tesz, Jézus mondja. Ő az Igazság, és "akit a Fiú megszabadít, az valósággal szabad." János 8:36. Aki befogadja az Igazságot, azt nem kebelezheti be a sötétség.

Lehet szabadon élni a hazugság áradatában! Lehet és kell szembe úszni, lehet és kell képviselni azt a királyságot, ahova Krisztus keresztje által tartozunk! Néha nehéz, olykor kissé ziláltak is lehetünk a minket körülvevő káoszban, de nincs félnivalónk. Nincs vesztenivalónk: nem ebből a világból származunk, hanem az Igazságból, tehát az Ige által születtünk újjá.

Isten országa nem szemmel láthatólag jön el, fegyverei sem testiek. S bár az ősi ellenség hadakozik ellenünk, nem vehet erőt rajtunk, ha Krisztus Urunkkal el tudjuk mondani:

"... jön e világ fejedelme, és énbennem nincsen semmije." János 14:30.

Krisztus követőiként legyen hitvallásunk, amit Jézus önmagáról jelentett ki:

"Azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról." János 18:37.

 

2019. augusztus 18.                                  Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.