Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 125899 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #960 Dátum: 2024 Április 13, 14:01:50 »
Csak pillanat létünk…



Nyáron leszek hatvannégy. Gyakran gondolok az elmúlásra. Azon veszem észre magam, hogy az előttem járt (h)ősök nyomdokain tűnődöm, és olykor hosszú perceket töltök az élet utolsó pillanatainál. Persze csak képzeletben. "Azokkal időzöm, akik másszor voltak" – írta régen Arany János. S valóban. Fontos figyelni azok életének a végét, akik "másszor" és másként voltak. Megalkuvás nélkül betöltötték küldetésüket, maradéktalanul az elhívásukat. Önvizsgálatra, számadásra ösztönöznek. Lelki sasszárnyakon végig kísérem saját pályafutásomat is, megemlékezve jó és rossz napokról, kudarcokról és győzelmekről…



Épp Richard Wurmbrand: MÉLYSÉGEKBEN JÁRATTA ŐKET c. könyvét olvasom. Hozzá hasonlítva porszemnek érzem magam. Az ő hitéhez, rendíthetetlenségéhez mérve az enyémet, törékeny nádszálnak tűnök. Mégis azt gondolom, egy igazi Krisztus-követő sem kerülheti el, hogy megfizesse az árát döntésének. Nem mindenkit kínoznak meg, nem mindenkit zárnak börtönbe… Nem tudhatjuk. De jobb, ha nem ragaszkodunk túlságosan e világhoz és a kényelmes jóléthez. Kell tudni bármikor elengedni!S ha hitünk valóságos, Jézus Krisztus megtart, megerősít még az elképzelhetetlen próbákban is.

Hűséges az Úr, legyünk hűek mi is!



Guti Tünde – 2024. április 8.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #961 Dátum: 2024 Május 10, 18:24:48 »
Életérzés



Rosszul aludtam az éjjel, nyugtalanul ébredtem. Igaz, már napok óta rám terhelődött valami megfoghatatlan árny, amit most értettem meg.Új típusú pusztába értem vándorlásom során. 12-13 évvel ezelőtt az is nagy felismerésnek számított, hogy addigi védett, megszokott gyülekezeti környezetemből maga az Úr vezetett a kietlenbe. S bizony, jól tette. Mennyi mindent lehet megtanulni azon a helyen, ahol a kopár, szikkadt, víztelen földön nincs más táplálékforrásom, csak Isten. Nincs más védelmezőm, csak a Jó Pásztor. Ő vezet el a tiszta vizű, éltető forráshoz is. Éjszaka megvilágítja a félelmetes sötétséget, szárnyaival betakar a nappali hőség elől. Teljes egészében Tőle függök.



Most mintha még keményebb lenne a föld, még távolabb a víz, rettenetes az éjjeli hideg és szorongató a nappali tikkadás. Veszélyek, idegen hangok mindenhonnan. Alig vagyunk már, rengetegen elszéledtek a béresekhez…

Ez a puszta ijesztő. Fullasztó. Lelkem olykor háborog, és emlékeztetni kell magam jó reménységem forrására, aki bensőmbe helyezte az Életet. Örök élet vizét és tápláló Mannát.

Vándorlok tovább. Futni már nincs erőm. Hátra nem nézek. Oldalra is ritkábban, nehogy elvonják a figyelmemet, vagy a csalódások elszívják energiámat. Felsejlik előttem az a csodálatos hely, ahova réges-régen elindultam, ahova egyre szomjasabban elvágyom ebből a kérkedő, hazug, sodomai világból, ahol majd az Isten letöröl minden könnyet, és Jézus, aki a Krisztus, örökkévaló nyugalmat ad nekem.

"Vigyázó! Meddig az éjszaka, meddig még az éj?" Ésaiás 21:11.

Kérdezem, mert a tömegek nem vesznek észre semmit…



Guti Tünde – 2024. május 3.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #962 Dátum: 2024 Május 10, 18:25:31 »
Rájöttem, mi a bajom a "féligazság" kifejezéssel. Az, hogy ilyen nincs. Vagy igazság, vagy hazugság. A féligazság hazugság. Ha nem egy határozott irányba tartunk, lődörgünk ide-oda, akkor sosem érünk célba. Illetve mégis, csak nem oda, ahova szerettünk volna eljutni. Sóvároghatunk a menny után, de hiába, ha a test és a világ a szövetségesünk.

"Járjatok, amíg világosságotok van, hogy sötétség ne lepjen meg titeket: és aki a sötétségben jár, nem tudja, hova megy."

János 12:35.

Élet vagy halál. Tiszta evangélium vagy szórakoztató mese. Krisztus vagy Antikrisztus. Isten országa vagy e világ kérkedése. Két úrnak szolgálni nem lehet.

Az Igazság útja nagyon keskeny. Mondhatni pengeéles. Semmi sem fér el rajta, ami nem méltó Nevéhez.


Guti Tünde – 2024. április 29.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.