Szerző Téma: Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?  (Megtekintve 12019 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Dátum: 2010 Július 23, 17:06:35 »
A topicot Ani Kinor kérésére megnyitottam.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Július 23, 17:09:25 »
Szivembol koszonom, Antee!

 :169: :044:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Július 23, 17:14:01 »
" A BOLCSESSEG KEZDETE AZ URNAK FELELME..."
                            ZSOLT  K     111,10




Beszelgessunk fokent igerehagyatkozva, ki hogyan eli ezt az eleteben  :088:


Szeretettel es szivbeli erdeklodessel varom valaszaitokat!
Moni

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Július 23, 17:35:11 »
Szerintem ebben az Igében a legfontosabb dolog, hogy megértsük mit jelent pontosan az Úrnak félelme.

Számomra mindig egyértelmű volt, hogy nem szó szerint értendő félelemről van szó. Hanem tiszteletről, de mégis ha a Biblia úgy írná, hogy "A  bölcsesség kezdete az Úrnak tisztelete" nem lenne akkor ereje számomra.
A másik érdekes dolog számomra, hogy miért pont bölcsességről beszél. Beszélhetne mondjuk másról, szeretetről vagy ismeretről... Számomra mindig azt jelenti ez, hogy kb akkor vagyunk úgymond "okosak" ha ismerjük Istent. Ha tiszteljük és elfogadjuk az ő akaratát.  Tehát egy bizonyos ismeretet is jelent számomra.  :05:

A mindennapi életben viszont úgy gondolom, hogy ez éppen a tisztelet miatt működik az életünkben. Ha tisztelek (szeretek) valakit eléggé, akkor nem teszek olyat amivel szándékosan megbánthatnám. Az más kérdés, hogy emberből vagyunk és elbukunk, sokat hibázunk. De Isten tudja ezt és látja ezeket. Mindig lehet hozzámenni engedelmes megbánó szívvel.  :pirul:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4331
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Július 23, 17:43:15 »
Számomra olyan tiszteletet jelent, amiben elfogadom Isten mindenhatóságát, hatalmát, örökkévaló erejét, hozzám lehajló kegyelmét.
Alázatra serkent az a tudat, hogy Ő, aki a Teremtő, irgalmából megmentett, mert szeret. Elcsendesít, de egyben hangos hálára is fakaszt az érdemtelenség érzése, mivel egyetlen Fiát,  Jézust áldozta fel értem a kereszten, hogy békességet szerezzen köztem és közte.
Felszabadít a "gyermeki" örvendezésre, hogy örüljek az Ő jelenlétében, szárnyaljak Szent Szellemének mozgásában, de felelősséggel is felruház, hogy teljes engedelmességben szolgáljak Neki.

Csodálattal vegyes ámulat ez az Istenfélelem, aminek hatására belső késztetésem van arra, hogy Isten minden igéjét a szívembe véssem. Gyönyörködöm az Úr szavaiban, és életem minden dolgát ehhez szabom.
Az Istenfélelem azt is jelenti nekem, hogy Isten kijelentett igéje az életem iránytűje. Örömteli fegyelmezettség, szabályszerűség a keskeny úton, ahol Jézussal járok.
Az én Istenfélelmemben benne van Jézus nevének felemelése, a Krisztusban való örvendezés szabadsága.

Az Istenfélelem egyrészt valódi "félelem", de a megváltásban ez az Úr iránti tiszteletteljes, de rajongó szeretetté és imádattá alakul.

Istent Jézusban ismertem meg, hiszen Ő az Atya dicsőségének visszatükröződése.

Az Isten félelme = Jézus Krisztust Úrrá és Istenné teszem az életemben.

 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Július 23, 17:43:55 »
Had idézzek most csak egy igét.

Jak. 1.27
Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Július 23, 17:47:22 »
Tünde
csodálatosan írtad le.
Nagyon szép. Egyetértek.

 :afro:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Július 28, 13:48:41 »
 Shalom!   :044:

 Nekem az istenfélelemről a kegyesség jut eszembe,
 amiről a 15. és a 24. zsoltár ír:

Zsolt 15.
1.  Dávid zsoltára.
Uram, kicsoda tartózkodhatik sátorodban, kicsoda lakozhatik szent hegyeden?
2.  A ki tökéletességben jár, igazságot cselekszik,
   és igazat szól az ő szívében.

3.  Nem rágalmaz nyelvével; nem tesz rosszat felebarátjának,
   és nem szerez gyalázatot rokonainak.

4.  [i]A megbélyegzett útálatos az ő szemeiben,
   de az Urat félőket tiszteli: a ki kárára esküszik,
    és meg nem változtatja.[/i]

5. Pénzét nem adja uzsorára, és nem vesz el ajándékot az
    ártatlan ellen.
[/b]
    A ki ezeket cselekszi, nem rendül meg soha örökké
[/i]

Zsoltár 24:1-6;
1.  Dávid zsoltára.
Az Úré a föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai.
2.  Mert ő alapította azt a tengereken, és a folyókon megerősítette.
3.  Kicsoda megy fel az Úr hegyére? És kicsoda áll meg az ő szent helyén?
4.  Az ártatlan kezű és tiszta szívű, a ki nem adja lelkét hiábavalóságra, és nem esküszik meg csalárdságra.
5.  Áldást nyer az Úrtól, és igazságot az idvesség Istenétől.
6.  Ilyen az őt keresők nemzetsége, a Jákób nemzetsége, a kik a te orczádat keresik. Szela.

   Shalom    :169:    :119:



Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4331
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #8 Dátum: 2010 Július 28, 13:57:36 »
 :2smitten:
Nagyon-nagyon jó igék!
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #9 Dátum: 2010 Július 29, 19:33:56 »
Hát nem tudom a többi nyelvben is ugyanez a szó van, mindenesetre a félelem feltehetőleg a tiszteletet jelentette régebben, csak "eltorzult".

Én úgy gondolom, hogy két féle tisztelet van.

Van amikor félünk valakitől, de tiszteljük. Például az alkalmazott a főnökét tiszteli, mert ért a munkához, de hatlama van felette ezért fél tőle.

Vagy a gyerek az apját tiszteli, mert ("jobb esetben") a példaképe, de szereti is.

Szerintem Istenfélőnek lenni ennek a kettőnek a keveréke.

Erre két Igét írok, ami remélem illik ide.

Szeressétek Istent mint magatokat.

Attól féljetek aki képes titeket a gyehennára vetni.

Nem biztos, hogy jól írtam le az igéket.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #10 Dátum: 2010 Július 29, 20:12:28 »

 Szia Jázon!   :044:

 Felebarátunkat kell úgy szeretni, mint önmagunkat.

 Azt javaslom, mielőtt Igét írsz be, keresd ki a Bibliából
 és pontosan idézd. Nem kell feletébb bölcselkedni.

 Nem jó Isten Beszédéhez profán módon hozzállni, és
 hasunkra ütve idézgetni, mert abból nem sok jó sül ki.

 Pontosan ez is beletartozik az istenfélelembe.   :01:

 Ezeekt szeretetből írom neked  :2smitten: , hogy jól legyen dolga
 a lelkednek, ha érted   :06:

  Légy áldott és adjon neked Urunk bölcsességet, szeretetéből.   :169:

 shalom    :119:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #11 Dátum: 2010 Július 30, 08:01:31 »
"Ímé az Úrnak félelme: az a bölcseség, és az értelem: a gonosztól való eltávozás." (Jób 28.28)
Értelem nélkül nincs bölcsesség.
Valószínűleg mindnyájan egyetértünk, hogy az Istenfélelem alatt, nem rettegésről beszélünk, hanem egyfajta, olyan tiszteletről, amely tekintélyt parancsoló személy felé irányul. Az Istenfélelem (tisztelet) tart(hat) távol részben a gonosztól.
Persze  ez a "magyarázat" csak része a valóságnak.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4331
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #12 Dátum: 2010 Július 30, 08:12:09 »
"Ímé az Úrnak félelme: az a bölcsesség, és az értelem: a gonosztól való eltávozás." Jób 28.28.

Így igaz! Ámen! De jó ez az ige! Érdekes, hogy Jób könyve annyira az ókorba visz, és mégis megtalálhatunk benne szinte mindent, amire a jelenben szükségünk van Isten megismeréséhez!  :169:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #13 Dátum: 2010 Július 30, 14:16:50 »

 Tanulmányozva Mózes ötödik könyvének Dvárim szakaszát,
 ezt találtam a bölcsesség és értelem miben létéről:

 5Móz 4:4-10;
4. Ti pedig, kik ragaszkodtatok az Örökkévalóhoz, a ti Istenetekhez, mindnyájan éltek ma.

5. Lásd, tanítottalak benneteket törvényekre és rendeletekre, amint parancsolta nekem az Örökkévaló, az én Istenem, hogy cselekedjetek aszerint az országban, ahova bementek, hogy elfoglaljátok azt.

6. Őrizzétek meg tehát és tegyétek meg, mert az a ti bölcseségtek és értelmetek a népek szemeiben, amelyek hallják mindezeket a törvényeket és mondják majd: Bizony bölcs és értelmes ez a nagy nemzet![/i]

7. Mert melyik az a nagy nemzet, melyhez Isten oly közel van, mint az Örökkévaló, a mi Istenünk, bárhol szólítjuk őt?

 8. És melyik az a nagy nemzet, melynek oly igazságos törvényei és rendeletei vannak, mint ez az egész tan, melyet én ma elétek teszek?

9. Csak őrizkedjél és őrizd nagyon a te lelkedet, hogy el ne felejtsd a dolgokat, melyeket szemeid láttak és hogy el ne távozzanak szívedből életed mindennapjain át, hanem ismertesd meg azokat fiaiddal és fiaid fiaival; [/i]

10. azt a napot, melyen álltál az Örökkévaló, a te Istened előtt a Chóreben, amikor azt mondta nekem az Örökkévaló: Gyűjtsd egybe nekem a népet, hogy hallassam velük szavaimat, hogy megtanuljanak engem félni minden időben, amíg élnek a földön, és fiaikat is megtanítsák. [/b]

  Hát ez az istenfélelem és ez a bölcsesség és értelem!!!

  shalom   :119:    :169:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #14 Dátum: 2010 Július 30, 16:22:05 »

9. Csak őrizkedjél és őrizd nagyon a te lelkedet, hogy el ne felejtsd a dolgokat, melyeket szemeid láttak és hogy el ne távozzanak szívedből életed mindennapjain át, hanem ismertesd meg azokat fiaiddal és fiaid fiaival; [/i]

Ezen sorokban rejlik az en szivem kincse.