Szerző Téma: Jehova tanúi  (Megtekintve 84180 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #240 Dátum: 2011 Február 18, 18:22:17 »
Idézet
Rm 11,6 Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #241 Dátum: 2011 Február 18, 18:23:49 »
Idézet
Ef 2,9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #242 Dátum: 2011 Február 18, 18:25:35 »
Kedves Trallapapi !  :01:

 Mi a véleményed arról, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus?
 Ki lehet Krisztus? Úgy tudom, hogy csak isteni személy lehet, angyal pl. nem, szerinted?   :169:


Ez most csapda akar lenni?  :05: Vagy már Jézus is osztódik? Ha az emlékezetem nem csal a Jézus név jelentése: Ki olyan mint Isten - figyelem - olyan mint Isten, és nem Az Isten. A Krisztus jelentése keresztény, és ha jól tudom a kettő elválaszthatatlan egymástól De tanítsatok.

Ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy melyikünk lehetne Krisztus, erre egyértelmű a válasz. Krisztus csak Krisztus lehet. - vagy Jézus? - vagy esetleg Jézus Krisztus? Ah, már hárman vannak, mi lesz ebből.
Te huncutabb vagy, mint gondoltam. Lám-lám a keménység mögött van egy kis humor is.

Bár a Biblia az angyalokat is Isten fiainak nevezi, de túl sokan lennének egy trónra. Ha az elsőszülött alatt azt értjük, hogy Ő az örököse a név nélküli Istennek és Ő a Teremtő egyszülött Fia, akkor az csak Jézus Krisztus lehet.

Remélem megfeleltem a teszten.

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #243 Dátum: 2011 Február 18, 18:31:38 »
Szia.

Csak hogy aki hisz Obenne elo hittel amely cselekvo is, annak orok elete van.
Mivel nem a cselekedetek altal van az udvosseg (lehet botranyko a JT kovetoknek), ezert batran fordulhatunk a kiralyi tronuson ulohoz.

Ezek szerint a Biblia ellentmond önmagának. Jakab szerint: ""Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ö magában."
Persze ha a hited nem Jézus váltságának az elfogadásán alapul, akkor annyi.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #244 Dátum: 2011 Február 18, 18:33:32 »
Kedves Trallapapi !  :01:

 Mi a véleményed arról, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus?
 Ki lehet Krisztus? Úgy tudom, hogy csak isteni személy lehet, angyal pl. nem, szerinted?   :169:


Ez most csapda akar lenni?  :05: Vagy már Jézus is osztódik? Ha az emlékezetem nem csal a Jézus név jelentése: Ki olyan mint Isten - figyelem - olyan mint Isten, és nem Az Isten. A Krisztus jelentése keresztény, és ha jól tudom a kettő elválaszthatatlan egymástól De tanítsatok.

Ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy melyikünk lehetne Krisztus, erre egyértelmű a válasz. Krisztus csak Krisztus lehet. - vagy Jézus? - vagy esetleg Jézus Krisztus? Ah, már hárman vannak, mi lesz ebből.
Te huncutabb vagy, mint gondoltam. Lám-lám a keménység mögött van egy kis humor is.

Bár a Biblia az angyalokat is Isten fiainak nevezi, de túl sokan lennének egy trónra. Ha az elsőszülött alatt azt értjük, hogy Ő az örököse a név nélküli Istennek és Ő a Teremtő egyszülött Fia, akkor az csak Jézus Krisztus lehet.

Remélem megfeleltem a teszten.

Feltámadt, és jelenleg is él?
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #245 Dátum: 2011 Február 18, 18:34:39 »

Idézet
Ef 2,10 Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre,


 a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk

Idézet
Kol 3,3 Mert meghaltatok, és a ti éltetek el van rejtve együtt a Krisztussal az Istenben.

Idézet
Mt 7,24 Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Jehova tanúi
« Válasz #246 Dátum: 2011 Február 18, 18:35:43 »
Kedves Trallapapi!

Tévedsz, aki elfogadta Jézus Krisztust Megváltójának, annak üdvössége / bérelt  helye ha neked úgy tetszik / van. Mert akinek Megváltója Jézus Krisztus, az nem maga készül el az üdvösség napjára hanem maga Isten késziti el. Magunktól nem mennénk semmire, de Vele örökéletünk van. Jézus Nevében van üdvösségünk, életünk, Ő váltságunk és Őáltala leszünk készen az üdvösség napjára.
Hidd el, lehet itt ragozni az Igéket, de egyetlen döntő dolog lesz Isten szemében, amikor ránk tekint, mégpedig, hogy rajtunk van-e vagy nincs a Megszentelés Vére, amely a Kereszten kiontatott, egyetlen tökéletes áldozatként. Isten szemében egyetlen teológia sem ér semmit, csak egyes-egyedül a szeplőtlen, tökéletes Bárány Vére. Hidd el nem érdemes itt szőrszál hasogatni, mert csak az számít: Megváltód-e Jézus Krisztus vagy sem. Isten ugyanis egyedül Őt fogadja el.
Fogadd el te is, és akkor üdvösséged van / amit szivből kivánok /
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #247 Dátum: 2011 Február 18, 18:35:51 »
Idézet
Ef 2,9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

Kedves Magda!

Nem igazán értem.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #248 Dátum: 2011 Február 18, 18:38:27 »
   :hehe:    :hehe:

 Jézus = Szabadító, Megmentő, Üdvözítő

 Krisztus = Felkent, Messiás, Megváltó

 keresztény = krisztusi, krisztust követő ember

 Tehát: Jézus, Aki a Szabadító, megmentő, üdvözítő, Ő a testben megjelent Krisztus, a Felkent, a Messiás, a Megváltó, Aki Isten = Jahve, VAGYOK,  Örökkévaló, ElSadaj, Jahve Rófe, Jahve Cidkénu, Jahve Shalom, Jahve Nisszi, egyszülött Fia.
 És mivel mindent átadott a Fiúnak, hatalmat és olyan nevet, melyre minden térd meghajol, mennyen, Földön és föld alatt is, ezért ha a Fiút hívjuk azokon a neveken, amelyeken az Atyát is, éppolyan Istennek tetsző.
 De az Atya név, az megmaradt, és abban benne van minden, mert Jézus is telejesen alárendeli magát az Atyának, és meg is van írva, hogy az idők végén mindent vissza is ad....
 Az Atya, a Fiú és a Szellem között csodálatos harmónia van, egy lényegűek és egyfajta "munkamegosztás", pontosan azért van ez így, hogy minden Ige, minden pont az Isten Tervében beteljesüljön.

 Jézus Krisztus  = Jeshua HaMasiah = Jézus a Messiás

   Drága Barátom   :169:

   

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #249 Dátum: 2011 Február 18, 18:41:35 »
Szia.

Csak hogy aki hisz Obenne elo hittel amely cselekvo is, annak orok elete van.
Mivel nem a cselekedetek altal van az udvosseg (lehet botranyko a JT kovetoknek), ezert batran fordulhatunk a kiralyi tronuson ulohoz.

Ezek szerint a Biblia ellentmond önmagának. Jakab szerint: nullnullAzonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ö magában.null
Persze ha a hited nem Jézus váltságának az elfogadásán alapul, akkor annyi.

Nem ertem a valaszodat. Olvasd el megegyszer amit irtam, talan csak feluletesen olvastad. Azt irtam amit Jakab is irt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #250 Dátum: 2011 Február 18, 18:43:03 »
Idézet
Ef 2,9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

Kedves Magda!

Nem igazán értem.

Idézet
4.  De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, melylyel minket szeretett,
5.  Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)
6.  És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:
7.  Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
8.  Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9.  Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10.  Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Jehova tanúi
« Válasz #251 Dátum: 2011 Február 18, 18:49:41 »
>>"Azért írom nektek ezeket, hogy tudjátok, hogy örök életetek VAN, nektek, akik hisztek az Isten Fiának nevében."<< 1 János 5:13  A Szentírás "Új Világ"  fordítása.  Nem   azt  írja  János  apostol,hogy talán...-vagy- esetleg-hanem: "t u d j á t o k"  hogy  van   ö r ö k  életetek!

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Jehova tanúi
« Válasz #252 Dátum: 2011 Február 18, 18:59:09 »
Köszönöm Zsoca ez is nagyon drága Ige, amit irtál, én meg erre gondoltam :

"....32.   És arról tesz bizonyságot, a mit látott és hallott; és az ő bizonyságtételét senki sem fogadja be.
33.   A ki az ő bizonyságtételét befogadja, az megpecsételte, hogy az Isten igaz.
34.   Mert a kit az Isten küldött, az Isten beszédeit szólja; mivelhogy az Isten nem mérték szerint adja a Lelket.
35.   Az Atya szereti a Fiút, és az ő kezébe adott mindent.
36.   A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta..... János szerinti evengálium 3 részének záró Igéi.


„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #253 Dátum: 2011 Február 18, 19:00:33 »
Kedves Trallapapi!

Tévedsz, aki elfogadta Jézus Krisztust Megváltójának, annak üdvössége / bérelt  helye ha neked úgy tetszik / van. Mert akinek Megváltója Jézus Krisztus, az nem maga készül el az üdvösség napjára hanem maga Isten késziti el. Magunktól nem mennénk semmire, de Vele örökéletünk van. Jézus Nevében van üdvösségünk, életünk, Ő váltságunk és Őáltala leszünk készen az üdvösség napjára.
Hidd el, lehet itt ragozni az Igéket, de egyetlen döntő dolog lesz Isten szemében, amikor ránk tekint, mégpedig, hogy rajtunk van-e vagy nincs a Megszentelés Vére, amely a Kereszten kiontatott, egyetlen tökéletes áldozatként. Isten szemében egyetlen teológia sem ér semmit, csak egyes-egyedül a szeplőtlen, tökéletes Bárány Vére. Hidd el nem érdemes itt szőrszál hasogatni, mert csak az számít: Megváltód-e Jézus Krisztus vagy sem. Isten ugyanis egyedül Őt fogadja el.
Fogadd el te is, és akkor üdvösséged van / amit szivből kivánok /

Már értem, hogy miért gondolkodnak sokan úgy, hogy Jézus meghalt értem, haverok, fanta, buli. Nekem nem kell semmit tennem csak elfogadni Jézus váltságát. Ez kb. olyan, mint a sült galamb esete a tátott szájú emberrel.

Isten a szívek és vesék vizsgálója. - vajon miért? Szóval mindegy mit teszek csak fogadjam el Jézust megváltómnak és minden sínen lesz? Ezek szerint Istent be tudjuk csapni?
Félre a tréfával, Jézus váltságáldozatának az elfogadása sokkal többet jelent, mint azt sokan gondolják. Az első lépésben kényszert kell érezni a megismerésre. Ha ezen túl vagyunk keresni, kutatni kell hogy mi az ami hiányzik az életünkből. Ez után, ha szerencsénk van, akkor a fejünkre esik egy Biblia és abból a jobbik esetben megkapjuk a kérdéseinkre a válaszokat (ha valaki segít az külön nyereség). Kellő kitartással megismerhetjük Istent, az Ő szándékát, Jézus Krisztust és minden olyan létfontosságú információhoz juthatunk, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a Biblia üzenetét. Végül kell egy közösség, aki elvezet bennünket a váltság megértésének fontosságához. Ezek után kezdődik az igazi keresztényi élet, ami nem egy sétagalopp. Annak, aki erre az útra lép, annak az élete minden másodpercében, minden területen olyan példát kell mutatnia, ami összhangban van Isten elvárásaival. Majd jön Jézus, aki lehet, hogy a baljára, de lehet, hogy a jobbjára állít. A Biblia szerint 'Az ítélet Istené.' - ebből fakadóan elhibázott gondolkodás lenne az, ha mi emberek azt hangoztatnánk, hogy bizony nekünk helyünk van az újvilágban, annál is inkább mivel Isten kegyelméből élhetünk ezzel a lehetőséggel.

Ennyi lett volna. Remélem érthetően írtam.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Jehova tanúi
« Válasz #254 Dátum: 2011 Február 18, 19:03:47 »
Hogy látja az  Atya a  megtért,újjászületett hívőket?   Adrian  Bury ,Magyarországon élő angol  keresztény  blogjában  olvasható  erről  egy  kiváló  post.  Idézek  belőle: >>"Személyazonosságom

„Megérteni az identitásod Krisztusban abszolút alapvető ahhoz, hogy Krisztusban győzedelmes és egyensúlyozott életet éljél.” Dr. Neil T. Anderson


SÁTÁN HAZUGSÁGA // ISTEN IGAZSÁGA

Bűnös vagy, mert időnként vétkezel // Szent vagy, Isten igaznak nyilvánított, de néha vétkezel

Az identitásodat az határozza meg, hogy mit tettél // Az identitásodat az határozza meg, hogy Isten mit tett érted

Az identitásodat az határozza meg, hogy az emberek mit mondanak rólad // Az identitásodat az határozza meg, hogy Isten mit mond rólad

Mit hiszel magadról, a viselkedésedből induljon ki // A viselkedésed abból induljon ki, hogy mit hiszel magadról
- Dr. Timothy Warner


Szabadság van Krisztusban!

Krisztusban …

… elfogadott vagyok
  Érdemes  elolvasni  az  egész  tanulmányt  itt: --->>  http://bury-adrian.blogspot.com/2011/02/ki-vagyok-krisztusban.html  <<---