Szerző Téma: Jehova tanúi  (Megtekintve 84180 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Jehova tanúi
« Válasz #300 Dátum: 2011 Február 20, 08:03:40 »

"Az a teremtő hatalmas Isten alázkodott meg ennyire  ( emberi testbe születve letéve mindenhatóságát majd életét a kereszten) aki a világmindenséget alkotta. Elképzelni sem tudom hogy ez milyen hatalmas ár volt!" - irod.
Igen Clio, mi szinte fel sem foghatjuk elménkkel a megváltás hatalmas voltát! ezért "szivvel hiszünk az igazságra".  Jézus Krisztus, a Fiúisten, emberré lett, és  mint bárány, az oltárra tette le életét, vérét folyatta  é r t ü n k -  ez a vér örök életet hordoz mindazoknak, akik hisznek benne. Az Antikrisztus szelleme az, aki  ezt tagadja,  tudatosan meghamisitja, és akik ezzel a hazugsággal közösséget vállalnak,  továbbra is az eredendő bűn állapotában maradnak, mert  számukra  n e m  érvényesül a megváltás!!  :117:  A Biblia központi üzenetét nem képesek átvenni, elvesznek a szóharcokban... :02:

Zsidó 4.14-16:   
Lévén annakokáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz.
Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.    
Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.

"a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen. (Róma 9.5)

Megaláztattál.

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #301 Dátum: 2011 Február 20, 08:34:20 »
Így van!
Ámen
 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #302 Dátum: 2011 Február 20, 09:58:18 »

"Az a teremtő hatalmas Isten alázkodott meg ennyire  ( emberi testbe születve letéve mindenhatóságát majd életét a kereszten) aki a világmindenséget alkotta. Elképzelni sem tudom hogy ez milyen hatalmas ár volt!" - irod.
Igen Clio, mi szinte fel sem foghatjuk elménkkel a megváltás hatalmas voltát! ezért "szivvel hiszünk az igazságra".  Jézus Krisztus, a Fiúisten, emberré lett, és  mint bárány, az oltárra tette le életét, vérét folyatta  é r t ü n k -  ez a vér örök életet hordoz mindazoknak, akik hisznek benne. Az Antikrisztus szelleme az, aki  ezt tagadja,  tudatosan meghamisitja, és akik ezzel a hazugsággal közösséget vállalnak,  továbbra is az eredendő bűn állapotában maradnak, mert  számukra  n e m  érvényesül a megváltás!!  :117:  A Biblia központi üzenetét nem képesek átvenni, elvesznek a szóharcokban... :02:

Zsidó 4.14-16:   
Lévén annakokáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz.
Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.    
Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.

"a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen. (Róma 9.5)

Megaláztattál.



Kedves Zsuzsa  :088:

Nagyon szép ez a hozzászólás, ÁMEN  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #303 Dátum: 2011 Február 20, 10:01:10 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #304 Dátum: 2011 Február 20, 10:04:09 »

 Köszönöm, Móni, dehogynem, ez is válasz, köszönöm   :044:   :088:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #305 Dátum: 2011 Február 20, 10:05:03 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Mivel nekem sokszor van - gondolom hasonló - tapasztalatom, ezért én leírom.

Károlit használtam a megtérésem előtt, belőle replikáztam vissza, ha a hívő lányom belőle idézett levelében, ezért az nem volt kérdés, hogy az Írott Írás használható emberi igazság igazolására.

Aztán később más fordításból olvastak különböző helyeken és bennem megszólalt a csengő - a vészcsengő!

Tehát ha elfogadom igaznak azt, hogy "jobb nekem, a Szent Szellem jelenléte, mint az Úr Jézus testi jelenléte" akkor azt is el kell fogadjam, hogy Ő vezet el az igazságra, és nem az emberi okosság, legyen az még oly csodálatos :2funny: is.

 :2knuppel: Mint az enyém :2knuppel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #306 Dátum: 2011 Február 20, 10:11:07 »
A cinizmus a tiszteletlenség elég indok számomra. Elég volt.


Nekem sem jó érzés a cinizmus vagy az irónia. Továbbá, valahányszor megállítottak még otthon a Jehova tanúi, sajnos egyértelmuen
elzárkóztam toluk.

Le van vezetve, ha valakinek nem elég, a lelki reakció, mint alátámasztás, ez egy TÉVHIT, melyet hisznek.

Nyílván, Neked sem jó érzés, hogy így kellett dontened, hogy tiltod a forumtársat.
Majd egy nap ráébred o is, egészen biztos  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #307 Dátum: 2011 Február 20, 10:12:22 »

 Köszönöm, Móni, dehogynem, ez is válasz, köszönöm   :044:   :088:


Koszonom, hogy elnézed, és megérted  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #308 Dátum: 2011 Február 20, 10:16:40 »
fél 11- kor élő közvetítés kezdődik

http://www.bibliaszol.hu/elo-kozvetites
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #309 Dátum: 2011 Február 20, 10:21:36 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Mivel nekem sokszor van - gondolom hasonló - tapasztalatom, ezért én leírom.

Károlit használtam a megtérésem előtt, belőle replikáztam vissza, ha a hívő lányom belőle idézett levelében, ezért az nem volt kérdés, hogy az Írott Írás használható emberi igazság igazolására.

Aztán később más fordításból olvastak különböző helyeken és bennem megszólalt a csengő - a vészcsengő!

Tehát ha elfogadom igaznak azt, hogy "jobb nekem, a Szent Szellem jelenléte, mint az Úr Jézus testi jelenléte" akkor azt is el kell fogadjam, hogy Ő vezet el az igazságra, és nem az emberi okosság, legyen az még oly csodálatos :2funny: is.

 :2knuppel: Mint az enyém :2knuppel:

  Nem tudom, kedves Nővérem, valamiért úgy gondolom, Móni nem emiatt írta, amit írt... valószínűleg  :01:    :044:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #310 Dátum: 2011 Február 20, 12:24:34 »
Olyan is volt, hogy amikor a klinikaiból visszajöttem és tanítottam olyan példákat hoztam a módszertan vagy pszich. vagy ped. órán amit később a Példabeszédekben találtam meg.
Akkor nem olvastam még a Bibliát, pedig bérmálkoztam is.

 :037:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Jehova tanúi
« Válasz #311 Dátum: 2011 Február 21, 16:12:07 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Pedig engem is érdekel,hogy miért helyezed a saját lelki szemedet a Biblia elé.Én azt hiszem,ami a Bibliában van.Ha a lelki szemem,fülem mást lát és hall,mint ami a Bibliában van,azt úgy veszem,hogy nem igaz és Jézus nevében szépen elűzöm magamtól.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Jehova tanúi
« Válasz #312 Dátum: 2011 Február 21, 18:07:38 »
Trallipali-nak

Talán, még olvasod.
Sajnálom, hogy Anti türelme elfogyott. (azt azért tudnod kell, hogy nagyon jó gyerek, csak hát néha nála is elszakad a húr, ez már az én esetemben is megtörtént. Van ilyen. :089:)

Csak nagyon röviden.
Nincs "eredeti" szöveg.
Az kétségtelen (számomra) hogy a gyülekezet által készített fordítás, igyekszik hűen vissza adni az ismert ókori szövegeket, magyar nyelven is.
Ebből adódik, hogy bekerültek a fordításba olyan részek is amikkel a tanúk, nem sokat tudnak kezdeni.

A másik, ha jó tanítást kapnál, értenéd a "Mi Atyánkat" is.
Sajnos nem érted, ezzel persze nem vagy egyedül, mint sokan mások sem értik. Én sem érteném, ha maga a "Szellem" nem ösztökélte volna az evangélistákat, hogy magyarázzák meg.

Na meg még valami eszembe jutott.
Egyetlen iskolába sem azért járunk, hogy életünk végéig oda járjunk. Hiszen akkor semmi értelme.?
Jézus is addig maradt a tanítványokkal amíg a lelket felkészítette.
Ezért sem hiszem, hogy az Úrtól lenne, olyan közösség aki képtelen "elengedni a tanítványainak a kezét".
Szerintem az Úr (Jézus) megmutatta milyen az Atya (Jehova), a Szellem pedig megtanít minket mind arra, amit nem értünk. Persze szükség van, "emberi" tanításra, ez nem kétséges, még Pálnak is szüksége volt rá.
 :044:

Ha esetleg Anti minden lehetőséget elvett az itteni megnyilvánulásodtól, (kétlem) nem titkos az email címem.
Értelmes, nyitott beszélgetésre mindig nyitva áll a szívem. (nem egymás győzködésére)
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Jehova tanúi
« Válasz #313 Dátum: 2011 Február 22, 00:16:55 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Pedig engem is érdekel,hogy miért helyezed a saját lelki szemedet a Biblia elé.Én azt hiszem,ami a Bibliában van.Ha a lelki szemem,fülem mást lát és hall,mint ami a Bibliában van,azt úgy veszem,hogy nem igaz és Jézus nevében szépen elűzöm magamtól.

Kamillával egyetértve én is ezt teszem.  Legyen bármilyen jó dolognak is tűnő megtapasztalás ha nem egyezik a bibliával elfordulok tőle.
Mert Isten szava Szent és tökéletes. Az érzéseim pedig  becsaphatnak.  Ebben nagyon szigorú vagyok. Mivel az érzéseim miatt sokszor buktam el vagy sodródtam el az Úrtól.

Amikor utoljára Jehova tanúival beszélgettem a megváltás csodájáról esett szó. Hogy a fiú Isten milyen mélyen megalázkodott. Persze jöttek a számokkal hogy hány ember jut a menybe ki marad a Földön. erre mondtam hogy számomra mindegy hol leszek mert ahova Isten állít ott leszek jó helyen, bízom benne és hiszem hogy a legjobbat akarja teremtményeinek.  Mivel kegyelemből van üdvösségem így én nyugodt vagyok ebben hogy Jézus meg is Őriz  ..Így ezzel el is váltunk teológiai ping-pong nélkül.  Általában bizonyságot teszek nekik hogy mit jelent számomra hogy kegyelemből üdvözült Jézus vérén megváltott vagyok.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #314 Dátum: 2011 Február 22, 07:43:41 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:


ha, én írtam így, akkor elírtam......belso szemeimmel, azaz a lelkemmel.......Te se haragudj, Kamilla, nem, nem magyarázom meg!

Udvozlettel,
 :2smitten: :044: Móni

Pedig engem is érdekel,hogy miért helyezed a saját lelki szemedet a Biblia elé.Én azt hiszem,ami a Bibliában van.Ha a lelki szemem,fülem mást lát és hall,mint ami a Bibliában van,azt úgy veszem,hogy nem igaz és Jézus nevében szépen elűzöm magamtól.




Pedig Téged érdekelne ?
Értem.


A válaszom: lelkiismeret.