Szerző Téma: Hűség  (Megtekintve 16738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Hűség
« Válasz #30 Dátum: 2011 November 18, 09:39:08 »
http://www.youtube.com/watch?v=grfhG0vlbyQ#

Az Úr hűsége végtelen. Így igaz. Izrael oly sokszor volt hűtlen istenéhez mégsem vetette el őket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 18, 09:43:46 »
Igen.Isten természete a hűség.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 18, 11:48:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=grfhG0vlbyQ#

Az Úr hűsége végtelen. Így igaz. Izrael oly sokszor volt hűtlen istenéhez mégsem vetette el őket.

2Tim 2,13    
Ha hitetlenkedünk, ő hű marad: ő magát meg nem tagadhatja.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 18, 12:15:31 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Hűség
« Válasz #34 Dátum: 2012 Április 04, 11:49:21 »
A huseg mindig egy szovetseg probakove, mindig fontos a ket szovetsegre lepo szamara, ez az alapja. Isten is szovetseget kotott Abrahammal - ahogy annak idejen szokas volt, a kettevagott allatok kozott at kellett menni, hogy igy vagjanak kette, ha megszegem a szovetseget. Isten nem engedte Abrahamnak, hogy atmenjen, csak O Maga vallalta, tudta - az ember keptelen betartani. Ha mi hutlenek is vagyunk, O hu marad.
A huseg Isteni tulajdonsag, lelki - szentlelek altal termett gyumolcs - beoltas nelkul lehetetlen. Vad olajfa nem termi. A huseg nem kenyszer, hanem vilagos jozansag es az ertelemnek, igazsagnak egy termeszetes velejaroja. Jo dolog husegesnek lenni, egy egeszseges allapot, rendbetett, helyreallitott es ujjateremtett allapot, enelkul az ember keptelen ra. Hallottam sok eskut, meg komolyan is mondtak - az ember megis elbukik. Minden meg van rontva, el van torzulva - Isten nelkul lehetetlen azt a huseget teremni, ami oromet is okoz, amiben jo elni. Huseg Istenhez, embertarsainkhoz, mind olyan magas lec, hogy egy bunnel terhelt vilagban, mikor lassan mar szegyennek is szamit - mert a hutlenseg a meno - ki is van forgatva, el is van terelve, es gyakran az elcelodes targya is. Megis - az elethez, a normalis eletvitel alapveto kelleke. Az eletellenes allapot, az embergyilkos lelkulete szeretne teljesen ellehetetleniteni a huseg fontossagat, megis - enelkul nem lehet semmi igazan fontos kozosseget mukodtetni. Ha hianyzik valaminek az alapja, akkor csak valami utanzata lehetseges annak, amiben jo lenni.
szeretettel
Sandor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #35 Dátum: 2012 Április 05, 09:17:42 »
Ezzel kapcsolatban, elgondolkoztató a következö Ige:

Bűnösök vagyunk, megtagadtuk az URat, hűtlenül eltértünk Istenünktől. Erőszakot és lázadást hirdettünk, szívünk hazug beszédet gondolt és szólt. 14. Háttérbe szorul a törvény, távol áll az igazság, elbukik a hűség a tereken, nem érvényesülhet a becsület. 15. Oda van már a hűség, és aki a rosszat kerüli, zsákmányul esik. Látta ezt az ÚR, és rossznak ítélte, hogy nincs törvényes rend. 16. Amikor látta, hogy nincs ott senki, és elámult, hogy nincs, aki közbelépjen, saját karja segítette őt, saját igazsága támogatta. 17. Felöltötte az igazságot mint páncélt, védelmező sisak van a fején. A bosszúállás ruháit öltötte magára, felindulása mint köpeny borul rá. 18. Amilyenek voltak a tettek, aszerint fog megfizetni. Haraggal fizet ellenfeleinek, tetteik szerint ellenségeinek, tetteik szerint fizet meg a szigeteknek. 19. Félni fogják az ÚR nevét napnyugaton, és dicsőségét napkeleten, amikor eljön mint egy sebes folyam, amelyet az ÚR szele korbácsolt föl. 20. De eljön Sionhoz a Megváltó, Jákób megtérő bűnöseihez! - így szól az ÚR. 21. Ilyen szövetségem van nekem velük - mondja az ÚR: Lelkem, mely rajtad nyugszik, és igéim, amelyeket szádba adtam, nem fogynak ki a szádból, utódod szájából és utódod utódainak a szájából, mostantól fogva mindörökké - mondja az ÚR.
Ézs 59,13-21

Énekeljetek neki új éneket, szépen zengjenek hangszereitek! 4. Mert az ÚR igéje igaz, mindent hűségesen cselekszik. 5. Szereti az igaz ítéletet, az ÚR szeretetével tele van a föld.
Boldog az a nemzet, amelynek Istene az ÚR, az a nép, amelyet örökségül választott. 13. Letekint a mennyből az ÚR, és lát minden embert.

Zsolt 33,3-4.12-13

Ahogy Sándor Testvér is írta, megtaláljuk ezekben az Ígékben a mai idök ideáját is. Az érdek uralkodik és a pillanat. Ezért is mondja az Íge, hogy ne szeressük azt, ami a világban van. Járjunk a Lélek szerint, és teremjük meg Krisztusban a gyümölcsöket:

Gal 5,22    
De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.

 :2smitten:




Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Hűség
« Válasz #36 Dátum: 2012 Április 05, 09:33:50 »
Szeretem azt a szot, hogy ebredes, sokkal jobban - mint mikor azt mondja valaki, hogy megtertem. Mikor az embert Isten felebreszti a tudatlansag allapotabol es mindezekre rajon, radobben - az a kegyelem. Tud mar mit kerni es latja, mennyire tevelyeg, es celt tevesztett. Isten buzgo szeretete muveli ezt. Velunk tortenik, nem mi csinaljuk.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #37 Dátum: 2012 Április 05, 09:49:21 »
Igen Testvérem, és ez a buzgó, illetve féltö szeretet, amely hüséges és türelmesen vár:

Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.
2Pt 3,9

Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik keresnek.
Péld 8,17

Övé legyen a dicsöség!

 :2smitten:    

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Hűség
« Válasz #38 Dátum: 2012 Április 05, 10:54:40 »
Igen Testvérem, és ez a buzgó, illetve féltö szeretet, amely hüséges és türelmesen vár:

Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.
2Pt 3,9

Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik keresnek.
Péld 8,17

Övé legyen a dicsöség!   





Ámen!!! :2smitten:


Jeremiás siralmai:3:23   Minden reggel meg-megújul; nagy a te hűséged! :019:

 erről most a 91 zsoltár jut eszembe:
Aki a Felségesnek rejtekében lakozik, a Mindenhatónak árnyékában nyugoszik az.
2
Azt mondom az Úrnak: Én oltalmam, váram, Istenem; ő benne bízom!
3
Mert ő szabadít meg téged a madarásznak tőréből, a veszedelmes dögvésztől.
4
Tollaival fedez be téged, és szárnyai alatt lészen oltalmad; paizs és páncél az ő hűsége.
5
Nem félhetsz az éjszakai ijesztéstől, a repülő nyíltól nappal;
6
A dögvésztől, amely a homályban jár; a döghaláltól, amely délben pusztít.
7
Elesnek mellőled ezeren, és jobb kezed felől tízezeren; és hozzád nem is közelít.
8
Bizony szemeiddel nézed és meglátod a gonoszoknak megbüntetését!
9
Mert azt mondtad te: Az Úr az én oltalmam; a Felségest választottad a te hajlékoddá:
10
Nem illet téged a veszedelem, és csapás nem közelget a te sátorodhoz;
11
Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Hűség
« Válasz #39 Dátum: 2012 Április 05, 13:54:15 »
Idézet
1Korintusi levél 4,2
Márpedig a sáfároktól elsősorban azt követelik, hogy mindegyikük hűségesnek bizonyuljon.

Mindnyájan sáfárai vagyunk az Úrnak, hiszen mindenünk amink van, azt mind tőle származik. Nem mindegy hogyan bánunk azokkal. Önzően saját céljainkra fordítjuk, vagy pedig megosztjuk a rászorulókkal, esetleg Isten országa (amely a miénk is) gazdagítására fordítjuk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #40 Dátum: 2012 Április 24, 13:30:20 »
Tökéletesen egyetértek, kedves Testvérem!

A hüség egyik kifejezöje a ragaszkodás, annak tudata, hova tartozok. Nem ingathat meg semmi sem ebben. Ezt a hüséget várta el az Örökkévaló Izraeltöl is, és ezt várja tölünk is el. Hüségesnek kell lennünk és ragaszkodnunk Isten Ígéjéhez, és cselekednünk kell azokat. Mint ahogy írtad is, nem önzö módon, saját céljainkra, hanem sáfárként kell hüségesnek lenni.

   
Menj el, és kiálts Jeruzsálem füleibe, mondván: Ezt mondja az Úr: Emlékezem reád gyermekkorod ragaszkodására, mátkaságod szeretetére, a mikor követtél engem a pusztában, a még be nem vetett földön.
Jer 2,2

Tudom, hogy van benned állhatatosság, terhet viseltél az én nevemért, és nem fáradtál meg, 4. de az a panaszom ellened, hogy nincs meg már benned az első szeretet. Emlékezzél tehát vissza, honnan estél ki, térj meg, és tedd az előbbiekhez hasonló cselekedeteidet, különben elmegyek hozzád, és kimozdítom gyertyatartódat a helyéből, ha meg nem térsz.
Jel. 2:5.    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #41 Dátum: 2012 Április 24, 13:37:39 »
Tovább gondolkozva....

Isten hatalmas szeretetére és csodadolgaira életünkben segít nekünk hüségesnek maradni, hiszen az ÚR nem változik. Igéretei megbánhatatlanok!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hűség
« Válasz #42 Dátum: 2012 Április 24, 13:40:29 »
Ez Igaz!és Ámen!
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #43 Dátum: 2012 Október 01, 10:50:33 »
Istennek van hatalma népét kigyógyítani a hütlenségböl is. Ismeri a szivünk legrejtetteb gondolatait is.

5. Kigyógyítom őket hűtlenségökből; szeretem őket ingyen kegyelemből, mert elfordult tőlök az én haragom.
6. Olyanná leszek Izráelnek, mint a harmat. Virágozni fog, mint a liliom, és gyökeret ver, mint a Libánon.
7. Kiterjednek az ő ágai, és olyan lesz az ő ékessége, mint az olajfáé, illata pedig, mint a Libánoné.
8. Visszatérnek az ő árnyékában lakók, és felelevenednek, mint a búzamag, és virágoznak, mint a szőlőtő; híre olyan lesz, mint Libánon boráé.
9. Efraim így szól: Mi közöm nékem többé a bálványokhoz?! Én meghallgatom és figyelek reá. Olyan vagyok, mint a zöldelő cziprusfa! Tőlem származik a te gyümölcsöd!
10. Kicsoda a bölcs, hogy értse ezeket? Kicsoda az értelmes, hogy eszébe vegye ezeket?! Bizony igazak az Úrnak útai, és az igazak járnak azokon, az istentelenek pedig elesnek rajtok.

Hós 14,5-10

 :ima02:


   
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #44 Dátum: 2012 Október 01, 11:01:44 »
Istennek van hatalma népét kigyógyítani a hütlenségböl is. Ismeri a szivünk legrejtetteb gondolatait is.

5. Kigyógyítom őket hűtlenségökből; szeretem őket ingyen kegyelemből, mert elfordult tőlök az én haragom.
6. Olyanná leszek Izráelnek, mint a harmat. Virágozni fog, mint a liliom, és gyökeret ver, mint a Libánon.
7. Kiterjednek az ő ágai, és olyan lesz az ő ékessége, mint az olajfáé, illata pedig, mint a Libánoné.
8. Visszatérnek az ő árnyékában lakók, és felelevenednek, mint a búzamag, és virágoznak, mint a szőlőtő; híre olyan lesz, mint Libánon boráé.
9. Efraim így szól: Mi közöm nékem többé a bálványokhoz?! Én meghallgatom és figyelek reá. Olyan vagyok, mint a zöldelő cziprusfa! Tőlem származik a te gyümölcsöd!
10. Kicsoda a bölcs, hogy értse ezeket? Kicsoda az értelmes, hogy eszébe vegye ezeket?! Bizony igazak az Úrnak útai, és az igazak járnak azokon, az istentelenek pedig elesnek rajtok.

Hós 14,5-10

 :ima02:
Ámen!

Mert Ő hűséges!!!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63