Szerző Téma: Démonűzés  (Megtekintve 36489 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Démonűzés
« Válasz #120 Dátum: 2011 Október 06, 18:48:17 »
Kedves Klára!

Ha idézel, akkor úgy idézz, hogy ne adj más szavakat a "számba". Légy szives azt az idézetet töröltetni, amit legutóbb beidéztél, mert azt teljes egészében nem én írtam.

Ami pedig a visszatérést illeti, az az aminek írtam: Visszatérés. Mert én negyven évvel ezelőtt bemerítkeztem és hivővé lettem. Aztán a világ elsodort és sokáig az Úr nélkül éltem. Aztán nagy kegyelméből visszatértem Hozzá és akkor történt amit leírtam. De azóta nincs dolgom a dmonokkal abban a formában, amit te a számba akarsz adni. Egyáltalán nincs ellentmondás, csak nem figyeltél eléggé.

Bocsánat - nem tudom hogy jelent meg igy - én csak a Te irásodat akartam beidézni az én válaszom elé - nem én tehetek róla - (vagy ha igen, akkor akaratlanul történt ) bocsánat - nem akartam vele sem Neked sem másnak ártani ...

Nem tudom hogy kell töröltetni - de ha elmondod akkor természetesen megteszem - nehogy félreértés essen emiatt ...

Tényleg elnézést a kellemetlenségért ...


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #121 Dátum: 2011 Október 06, 18:50:50 »
A témát kicsit lezárom, pihentetés céljából.
Áldott szép napot Nektek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #122 Dátum: 2011 Október 06, 18:55:08 »
Még amit fontosnak láttam megosztani veletek, hogy ez a téma elment egy nem éppen jó irányba.
Nem szeretem azt, amikor valaki nem elég alázatos és mindent jobban tud.

Klárát tiltottam a fórumról, áldja meg őt az Úr.

Ma este vagy holnap reggel megnyitom a témát.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #123 Dátum: 2011 Október 07, 08:51:40 »
A topicot megnyitottam
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #124 Dátum: 2011 Október 07, 08:55:34 »
Áldott Testvéreim. Elmondom nektek,mire alapozom e témában a véleményem.
A Szinoptikusokból számomra egyértelműen kitűnik: Jézus előbb felszabadított valakit a rabszolgaság alól, majd az követhette Jézust! Nem fordítva történt a dolog. A rabszolgaság nem más, mint kényszerítve a szolgaságra. Nem személyes döntés, nem is akarati határozás. A démon uralma alatt az ember kényszer szerűen szenved betegségben/Mk.9,17-25/;
esetenként őrjöngve rombol:/Mk.5,1-20/
Illetve van hogy a személy számára a  külöböző bűnök gyakorlása, az élet velejárója.   Mk 16,9    
Mikor pedig reggel, a hétnek első napján föltámadott vala, megjelenék először Mária Magdalénának, a kiből hét ördögöt űzött vala ki./Természetesen a démonűzés volt előbb, majd ez után szegődött Magdaléna az Úr szolgálataba!/
Tehát előbb a szabadítás-azután a követés! Mert lehetetlen dolognak tűnik számomra, ha egy embert a démonok irányítanak,azok Jézushoz engedjék az illetőt!
Hiszen gondolom sejtik a dolog végkifejletét...
Áldott Testvérem, most hozzád szólok. Az nem perdöntő, hogy mennyi ideje tanulmányozzuk az Igét. Elismertem és újra elismerem: Az Utam elején járok, de elismerem azt is: idén júniusban volt huszon két éve, hogy elindultam ezen az úton, és én is végeztem teológiai tanulmányokat, én is szolgáló vagyok... Ez idő alatt nem emlékszem olyan esetre, hogy valakit démonizáltnak neveztem volna! pláne nem azért, mert nem értett egyet velem.Soha nem kényszerítettem, sem magam-sem a nézeteimet senkire. és ettől az írástól eltenkintve, nem is tartottam fontosnak mások tudtára hozni, mennyi ideje járok az Úrral! Tudod van nekem egy elgondolásom ezzel kapcsolatban: Ha az Úr nem jelenti ki mások számára azt hogy ki vagyok és mit teszek, akkor nem is fontos az egész...
És még valami:való igaz: Az Ige két élű kard! de előbb engem sebez...ezért kétélű! hiszen aki egy ujjával másra mutat-önmagára hárommal...
Az Ige elsősorban, világosság! Mert az Ige fényénél megláthatjuk a teljes Igazságot!
De az Ige tükör (is). És az Ige tükrében láthatjuk meg, minden torzítás nélkül magunkat. Nem másokat vagdalok az Igével, mert nem arra kaptam hogy testvéreket hasogassak! nem is arra, hogy másokon uralkodjak... arra kaptam hogy a testvéreket szolgáljam azzal, és erről talán testvéreim is bizonyságot tehetnek...
Ami Igét beidéztem, azt célozta: Az hogy Démonokat kergetünk, még nem biztos hogy igazzá tesz bennünket az Úr előtt!
Szeretettel,és a kialakult helyzet miatt őszinte sajnálattal, szerető testvéred az Úrban : csepregi Ferenc
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #125 Dátum: 2011 Október 07, 09:06:39 »
Egyet ertek Testverem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #126 Dátum: 2011 Október 08, 12:00:25 »
Bevallom azt hittem, hogy ugar11 távozásával kicsit békésebb hangulat lesz itt, de sajnos nem, elég paprikás hozzászólások érkeztek. Bízom benne, hogy a továbbiakban nem szabadulnak el az indulatok.


Drága Testvérnőm!

Örülök, hogy leírtad a látásodat, de én Somer ajin testvéremmel együtt maradnék az Igénél. Márpedig az Ige leszögezi, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is, én azt vallom, hogy Isten újjászületett gyermekének a továbbiakban nem kell démoni megszállástól tartania. Hiszem és vallom, hogy Jézus meg tud minket oltalmazni. Azt elfogadom, hogy lehet dolgunk a démonokkal, de nagyon is más az ha kivülről támad, mintha belülről rombol. Tapasztalatból tudom. Ami meg a nagy szolgálókat illeti, én egy sor olyan nagy szolgálót ismerek, akik mindvégig hűen kitartottak, anélkül, hogy a démonűzésről külön látásuk lett volna. Elég csak Billy Grahamre gondolni, vagy Corrie ten Boomra, aki még a koncentrációs tábort is megjárta és mégis hatalmas szolgálója volt az Úrnak. Valóban nem test és vér ellen van nekünk tusakodásunk de azt tudom, hogy az Úr Jézus megigérte, hogy senki ki nem szakíthat minket az Ő kezéből, és ez elég nekem, mert Ő a szavát megtartja örökké.

Irma hozzászólását azért ragadtam ki és idéztem, mert bár mindenkiéhez egyesével hozzá tudnék szólni, talán ez a legalkalmasabb arra, hogy válaszként megfogalmazzam legtöbb mondanivalómat.

Úgy érzem kicsit elbeszélünk egymás mellett, olykor mindkét félnek van igazságtartalma, máskor pedig apró részletek maradnak el. Nézzük csak. Az Igénél való maradás a legjobb dolog, ennél jobb nem lehetne. Ez tutti! Fontos azonban az Ige értelmezésére minél több időt szentelni. Mert a szavak, amiket leírnak a Bibliában szó szerint úgy vannak és igazak, de van hogy ugyanazon mondat más üzenetet hordoz a különböző testvéreknek. Számomra ettől a olyan csodálatos az Ige és a Szent Szellem munkája.

Irma, írtad, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is. Való igaz. Azon viszont érdemes elgondolkodni, akkor hogy lehet, hogy megtért emberek mégis bűnbe esnek? (Figyelem, még nem démonizáltságról beszélek!) Tehát ami tény, hogy megtérésünk után is követünk el olykor bűnt. Ha jó úton haladunk valószínű egyre kevesebbet, ha nem, akkor egyre többet megint. Nyilván vannak hullámvölgyek stb., de abban gondolom egyetértünk, hogy egy bűnös cselekedet sem származik a Szent Szellemtől. Na most olyan esetben, ha én bűnt követek el, ezek szerint nem vagyok Szent Szellemtől vezéreltetve, tehát akkor éppen nem lehetek vele betöltekezve. Ezt azt jelenti, hogy valószínűleg az óemberem kerekedett megint felül, a Szent Szellem nem lakozik bennem, de akkor ki van a szívemben, ki irányít? Az Ige sokszor ír arról, hogy a démonok úgy tudnak visszaköltözni, hogy kitakarítva, de üresen találják a házat, ahonnan kiűzték korábban őket. Ha tehát a bűn elkövetése alatt Szent Szellem nem lakozik bennem, akkor bizony üres a lakás, és sajnos olykor - nem minden esetben, csak simán olykor - előfordul, hogy a démon kihasználja az alkalmat és visszamegy.

Abban veletek értek egyet, hogy nem szabad mindent démonokra fogni, mert vannak bűnök, amit magunktól, a természetünktől fogva, vagy csak a démonok külső hatására követünk el. De azt is tisztán kell látni, hogy előfordulhatnak esetek, amikor bizony a démon beköltözik az üres lakhelyre, mert nem vigyáztunk rá rendesen.

Bízom abban, hogy a fenti érvelésem azért megnyitja kicsit a szemeket, mert egy hívő sem láthat mindent tökéletesen, de a szentségre való törekvés közben megbotlani, majd Jézus segítségével újra talpra jó dolog.

Még valami, bár ha ennek van másik topikja, akkor Anti a mondandóm ezen részét nyugodtan rakd át oda. Sok hozzászólást olvastam már a fórumon, és sok vita is kibontakozott már. Ez szerintem rendben is van, az Úr útját próbáljuk követni, de nem tökéletes senki sem, így van hogy rosszul látunk, de együtt fejlődhetünk. Mégis miért érzem úgy, hogy a viták mögött legtöbbször lezáratlan ügyek maradnak, többségében nem születik döntés egyik irányba sem? Pedig az ellentétek esetében majdnem mindig helytálló, hogy az egyik félnek igaza van, a másiknak pedig nem. Nehezen tudunk bocsánatot kérni, vagy nehéz belátni, hogy a másiknak van igaza? Miért van ez így?
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #127 Dátum: 2011 Október 08, 12:09:59 »
Szia Testvérem!

Nincs szükség arra, hogy áttegyem a hozzászólásodat, jó helyen van itt.
Jól látod a dolgokat, sajnos jelenlevő probléma a keresztényeknél ez.

Viszont talán ennél is problémásabb, mikor elszállnak maguktól, hogy mennyire Isten Lelke vezérli őket és a szavukat majdcsak egyenlővé teszik Istenével. Mondva: "nem velem vitatkozol, hanem Istennel".

Sokan nem tartják fent a tévedés lehetőségét. Sajnos...

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #128 Dátum: 2011 Október 08, 12:21:49 »
Szia Testvérem!

Nincs szükség arra, hogy áttegyem a hozzászólásodat, jó helyen van itt.
Jól látod a dolgokat, sajnos jelenlevő probléma a keresztényeknél ez.

Viszont talán ennél is problémásabb, mikor elszállnak maguktól, hogy mennyire Isten Lelke vezérli őket és a szavukat majdcsak egyenlővé teszik Istenével. Mondva: "nem velem vitatkozol, hanem Istennel".

Sokan nem tartják fent a tévedés lehetőségét. Sajnos...

Azt hiszem a te megfogalmazásod még jobb a probléma leírására, köszönöm!  :afro:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Démonűzés
« Válasz #129 Dátum: 2011 Október 08, 12:41:10 »

Én a saját életemről tudok beszélni, amit megéltem és átéltem, úgy gondolom mindig a személyes bizonyságtételek a legmegbízhatóbbak, mert az igét sokféleképpen értelmezhetjük. De Isten munkája bennünk hogy egyre inkább értjük és tisztul a kép.

2009-ben elég durva dolgokat éltem át, amire nem volt orvosi magyarázat. Csak Istenben bízhattam és azokban az igékben amiket folyamatosan kaptam tőle.
Ha én akkor arra a megállapításra jutottam volna ( egyébként így is hittem) hogy a démonok kínoznak, biztos hogy megbolondultam volna. Mert erősebbnek éreztem a gyötrést mindennél még Istennél is.  Pont azok az igék nyugtattak meg amik kimondják hogy nem vagyok játékszere még a saját hülyeségem miatt sem a démonoknak. Mivel maga Isten mondja: "Nem távozom el nem hagylak el"  Örökre Ő a világosságom.
ezt fizikailag és érzelmileg nem mindig éreztem.

az a baj hogy a mi köreinkben is majdnem mindent az Ördögre és a démonokra fogunk, pedig a bűnös még megváltatlan testünkkel( itt nem csak a fizikai részre dodolok) állunk szemben aki jó szövetségese az ördögnek. De az újjászületett szellemünknek pedig Jézus az ura. A test pedig alá van rendelve a szellemnek, persze ezt gyakorolni kell.
De ne fogjunk mindent az Ördögre! A megtért ember igenis követ el bűnt és nincs olyan gondolatunk amire azt mondhatnák ez teljesen mentes az önzőség a becsvágy legapróbb gondolatától is. Ez vele jár ahogy a testünk bármikor megbetegedhet. És a gondolataink sem teljesen tiszták és tökéletesek Isten szemében. Még nem vagyunk megdicsőülve.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #130 Dátum: 2011 Október 08, 12:43:21 »
Kedves Aata testvérem!

Teljesen egyetértek veled abban, hogy amíg a földön járunk, addig sokszor botlunk, vagy követünk el bűnt. De én nem gondolnám, hogy akkor a Szent Szellem elhagyott volna bárkit is, aki így járt a hívők közül. Én azt gondolom, hogy ez úgy van ahogy Pál apostol leírja, hogy sokszor nem azt cselekszem amit akarok, hanem azt amit nem akarok, mert még itt a földön viaskodik  bennem az óemberi természet. Biztos mások is vannak így mint én, hogy sokszor győz a régi ember bennem, ilyenkor elesek. De mivel Isten Szelleme lakik bennem nem maradok fekve, hanem keserves könnyhullatás között / nálam sokszor így van ez / megbánom, hogy azt cselekedtem amit nem akartam, és megtalálom a bűnbánat helyét. De nem gondolnám, hogy a Szent Szellem elhagyott volna / különben nem is tudnám megbánni a bűnt / csak az történt, hogy nem figyeltem a Szent Szellem vezetésére, figyelmeztetésére. Én azt gondolom, hogy aki megtért és betöltekezett az Úrral az nem hullámokban kapja a Vele való közösséget, hanem folyamatosan Őbenne van. Amikor azt mondjuk, hogy : betöltött a Szent Szellem, az én szerintem azt jelenti, hogy egy különleges közösséget élünk át az Úr és egy megújult kenetet kapunk Tőle.
A világért sem gondolnám, hogy nekem kizárólagosan igazam van, vagy hogy mindent mindenkinél jobban tudok.
Ha valakinek ez volt a benyomása, akkor bocsánatot kérek. Én csak azt szerettem volna megosztani, ahogy én látom, illetve amit nekem megvilágosított az Isten drága Szelleme, és hiszem, hogy bennem is az Ő Lelke lakozik.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #131 Dátum: 2011 Október 08, 13:10:52 »
Bevallom azt hittem, hogy ugar11 távozásával kicsit békésebb hangulat lesz itt, de sajnos nem, elég paprikás hozzászólások érkeztek. Bízom benne, hogy a továbbiakban nem szabadulnak el az indulatok.


Drága Testvérnőm!

Örülök, hogy leírtad a látásodat, de én Somer ajin testvéremmel együtt maradnék az Igénél. Márpedig az Ige leszögezi, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is, én azt vallom, hogy Isten újjászületett gyermekének a továbbiakban nem kell démoni megszállástól tartania. Hiszem és vallom, hogy Jézus meg tud minket oltalmazni. Azt elfogadom, hogy lehet dolgunk a démonokkal, de nagyon is más az ha kivülről támad, mintha belülről rombol. Tapasztalatból tudom. Ami meg a nagy szolgálókat illeti, én egy sor olyan nagy szolgálót ismerek, akik mindvégig hűen kitartottak, anélkül, hogy a démonűzésről külön látásuk lett volna. Elég csak Billy Grahamre gondolni, vagy Corrie ten Boomra, aki még a koncentrációs tábort is megjárta és mégis hatalmas szolgálója volt az Úrnak. Valóban nem test és vér ellen van nekünk tusakodásunk de azt tudom, hogy az Úr Jézus megigérte, hogy senki ki nem szakíthat minket az Ő kezéből, és ez elég nekem, mert Ő a szavát megtartja örökké.

Irma hozzászólását azért ragadtam ki és idéztem, mert bár mindenkiéhez egyesével hozzá tudnék szólni, talán ez a legalkalmasabb arra, hogy válaszként megfogalmazzam legtöbb mondanivalómat.

Úgy érzem kicsit elbeszélünk egymás mellett, olykor mindkét félnek van igazságtartalma, máskor pedig apró részletek maradnak el. Nézzük csak. Az Igénél való maradás a legjobb dolog, ennél jobb nem lehetne. Ez tutti! Fontos azonban az Ige értelmezésére minél több időt szentelni. Mert a szavak, amiket leírnak a Bibliában szó szerint úgy vannak és igazak, de van hogy ugyanazon mondat más üzenetet hordoz a különböző testvéreknek. Számomra ettől a olyan csodálatos az Ige és a Szent Szellem munkája.

Irma, írtad, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is. Való igaz. Azon viszont érdemes elgondolkodni, akkor hogy lehet, hogy megtért emberek mégis bűnbe esnek? (Figyelem, még nem démonizáltságról beszélek!) Tehát ami tény, hogy megtérésünk után is követünk el olykor bűnt. Ha jó úton haladunk valószínű egyre kevesebbet, ha nem, akkor egyre többet megint. Nyilván vannak hullámvölgyek stb., de abban gondolom egyetértünk, hogy egy bűnös cselekedet sem származik a Szent Szellemtől. Na most olyan esetben, ha én bűnt követek el, ezek szerint nem vagyok Szent Szellemtől vezéreltetve, tehát akkor éppen nem lehetek vele betöltekezve. Ezt azt jelenti, hogy valószínűleg az óemberem kerekedett megint felül, a Szent Szellem nem lakozik bennem, de akkor ki van a szívemben, ki irányít? Az Ige sokszor ír arról, hogy a démonok úgy tudnak visszaköltözni, hogy kitakarítva, de üresen találják a házat, ahonnan kiűzték korábban őket. Ha tehát a bűn elkövetése alatt Szent Szellem nem lakozik bennem, akkor bizony üres a lakás, és sajnos olykor - nem minden esetben, csak simán olykor - előfordul, hogy a démon kihasználja az alkalmat és visszamegy.

Abban veletek értek egyet, hogy nem szabad mindent démonokra fogni, mert vannak bűnök, amit magunktól, a természetünktől fogva, vagy csak a démonok külső hatására követünk el. De azt is tisztán kell látni, hogy előfordulhatnak esetek, amikor bizony a démon beköltözik az üres lakhelyre, mert nem vigyáztunk rá rendesen.

Bízom abban, hogy a fenti érvelésem azért megnyitja kicsit a szemeket, mert egy hívő sem láthat mindent tökéletesen, de a szentségre való törekvés közben megbotlani, majd Jézus segítségével újra talpra jó dolog.

Még valami, bár ha ennek van másik topikja, akkor Anti a mondandóm ezen részét nyugodtan rakd át oda. Sok hozzászólást olvastam már a fórumon, és sok vita is kibontakozott már. Ez szerintem rendben is van, az Úr útját próbáljuk követni, de nem tökéletes senki sem, így van hogy rosszul látunk, de együtt fejlődhetünk. Mégis miért érzem úgy, hogy a viták mögött legtöbbször lezáratlan ügyek maradnak, többségében nem születik döntés egyik irányba sem? Pedig az ellentétek esetében majdnem mindig helytálló, hogy az egyik félnek igaza van, a másiknak pedig nem. Nehezen tudunk bocsánatot kérni, vagy nehéz belátni, hogy a másiknak van igaza? Miért van ez így?
Áldott Testvérem. Azt kérdezed: "hogyan lehet az, hogy megtért emberek újra bűnbe esnek? " Nos az ó ember fogalma biztosan nem ismeretlen senki előtt... Van úgy hogy az óemberi természet visszaköszön! és ez nem a démonok kontója...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #132 Dátum: 2011 Október 08, 13:19:58 »
Kedves Aata testvérem!

Teljesen egyetértek veled abban, hogy amíg a földön járunk, addig sokszor botlunk, vagy követünk el bűnt. De én nem gondolnám, hogy akkor a Szent Szellem elhagyott volna bárkit is, aki így járt a hívők közül. Én azt gondolom, hogy ez úgy van ahogy Pál apostol leírja, hogy sokszor nem azt cselekszem amit akarok, hanem azt amit nem akarok, mert még itt a földön viaskodik  bennem az óemberi természet. Biztos mások is vannak így mint én, hogy sokszor győz a régi ember bennem, ilyenkor elesek. De mivel Isten Szelleme lakik bennem nem maradok fekve, hanem keserves könnyhullatás között / nálam sokszor így van ez / megbánom, hogy azt cselekedtem amit nem akartam, és megtalálom a bűnbánat helyét. De nem gondolnám, hogy a Szent Szellem elhagyott volna / különben nem is tudnám megbánni a bűnt / csak az történt, hogy nem figyeltem a Szent Szellem vezetésére, figyelmeztetésére. Én azt gondolom, hogy aki megtért és betöltekezett az Úrral az nem hullámokban kapja a Vele való közösséget, hanem folyamatosan Őbenne van. Amikor azt mondjuk, hogy : betöltött a Szent Szellem, az én szerintem azt jelenti, hogy egy különleges közösséget élünk át az Úr és egy megújult kenetet kapunk Tőle.
A világért sem gondolnám, hogy nekem kizárólagosan igazam van, vagy hogy mindent mindenkinél jobban tudok.
Ha valakinek ez volt a benyomása, akkor bocsánatot kérek. Én csak azt szerettem volna megosztani, ahogy én látom, illetve amit nekem megvilágosított az Isten drága Szelleme, és hiszem, hogy bennem is az Ő Lelke lakozik.

Kedves Irma!

Először is elnézést kérek tőled, mert az észrevételem a kizárólagos igazsághitről nem célzottan neked szólt, úgy ám blokk mindenkinek. Mert szerintem sokszor esünk ennek a hibába, magamon is észreveszem, és bevallom, mikor a hozzászólás utolsó sorait írtam, éreztem, hogy kicsit magamat is feddem.  :08:

Azt hiszem, hogy egyre közelebb kerülünk egyébként a démonok bentlakásával kapcsolatban. Szerintem az alábbiakban egyezünk (és szólj kérlek, ha rosszul értem): démonok vannak, gyötörhetnek kívülről. A démon és a Szent Szellem együtt egyszerre nem lakhat egy emberben sem, különösen nem a hívőben. A megtéréskor (legkésőbb) a démonok elhagyják a testünket és beleköltözik a Szent Szellem.

Amibe szerintem nem értünk egyet (és tényleg szólj, ha rosszul írom): Te azt mondod, hogy a Szent Szellem minden egyes pillanatban a megtért emberben lakozik, még akkor is, amikor bűnt követünk el. Ezzel szemben mondom én, hogy mivel egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is ez nem lehetséges. A Szent Szellem is vezethet kívülről, némelykor pedig betöltekezünk. Persze az ideális az lenne, ha életünk minden egyes pillanatában bennünk lakozna, de akkor nem követhetnénk el bűnt.

Úgy érzem, ha ebben a dologban sikerül dűlőre jutnunk, akkor a lehet-e megtért emberben démon kérdését is tisztázni tudjuk.  :06:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #133 Dátum: 2011 Október 08, 13:23:10 »
Bevallom azt hittem, hogy ugar11 távozásával kicsit békésebb hangulat lesz itt, de sajnos nem, elég paprikás hozzászólások érkeztek. Bízom benne, hogy a továbbiakban nem szabadulnak el az indulatok.


Drága Testvérnőm!

Örülök, hogy leírtad a látásodat, de én Somer ajin testvéremmel együtt maradnék az Igénél. Márpedig az Ige leszögezi, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is, én azt vallom, hogy Isten újjászületett gyermekének a továbbiakban nem kell démoni megszállástól tartania. Hiszem és vallom, hogy Jézus meg tud minket oltalmazni. Azt elfogadom, hogy lehet dolgunk a démonokkal, de nagyon is más az ha kivülről támad, mintha belülről rombol. Tapasztalatból tudom. Ami meg a nagy szolgálókat illeti, én egy sor olyan nagy szolgálót ismerek, akik mindvégig hűen kitartottak, anélkül, hogy a démonűzésről külön látásuk lett volna. Elég csak Billy Grahamre gondolni, vagy Corrie ten Boomra, aki még a koncentrációs tábort is megjárta és mégis hatalmas szolgálója volt az Úrnak. Valóban nem test és vér ellen van nekünk tusakodásunk de azt tudom, hogy az Úr Jézus megigérte, hogy senki ki nem szakíthat minket az Ő kezéből, és ez elég nekem, mert Ő a szavát megtartja örökké.

Irma hozzászólását azért ragadtam ki és idéztem, mert bár mindenkiéhez egyesével hozzá tudnék szólni, talán ez a legalkalmasabb arra, hogy válaszként megfogalmazzam legtöbb mondanivalómat.

Úgy érzem kicsit elbeszélünk egymás mellett, olykor mindkét félnek van igazságtartalma, máskor pedig apró részletek maradnak el. Nézzük csak. Az Igénél való maradás a legjobb dolog, ennél jobb nem lehetne. Ez tutti! Fontos azonban az Ige értelmezésére minél több időt szentelni. Mert a szavak, amiket leírnak a Bibliában szó szerint úgy vannak és igazak, de van hogy ugyanazon mondat más üzenetet hordoz a különböző testvéreknek. Számomra ettől a olyan csodálatos az Ige és a Szent Szellem munkája.

Irma, írtad, hogy egy forrásból nem származhat édes is meg keserű is. Való igaz. Azon viszont érdemes elgondolkodni, akkor hogy lehet, hogy megtért emberek mégis bűnbe esnek? (Figyelem, még nem démonizáltságról beszélek!) Tehát ami tény, hogy megtérésünk után is követünk el olykor bűnt. Ha jó úton haladunk valószínű egyre kevesebbet, ha nem, akkor egyre többet megint. Nyilván vannak hullámvölgyek stb., de abban gondolom egyetértünk, hogy egy bűnös cselekedet sem származik a Szent Szellemtől. Na most olyan esetben, ha én bűnt követek el, ezek szerint nem vagyok Szent Szellemtől vezéreltetve, tehát akkor éppen nem lehetek vele betöltekezve. Ezt azt jelenti, hogy valószínűleg az óemberem kerekedett megint felül, a Szent Szellem nem lakozik bennem, de akkor ki van a szívemben, ki irányít? Az Ige sokszor ír arról, hogy a démonok úgy tudnak visszaköltözni, hogy kitakarítva, de üresen találják a házat, ahonnan kiűzték korábban őket. Ha tehát a bűn elkövetése alatt Szent Szellem nem lakozik bennem, akkor bizony üres a lakás, és sajnos olykor - nem minden esetben, csak simán olykor - előfordul, hogy a démon kihasználja az alkalmat és visszamegy.

Abban veletek értek egyet, hogy nem szabad mindent démonokra fogni, mert vannak bűnök, amit magunktól, a természetünktől fogva, vagy csak a démonok külső hatására követünk el. De azt is tisztán kell látni, hogy előfordulhatnak esetek, amikor bizony a démon beköltözik az üres lakhelyre, mert nem vigyáztunk rá rendesen.

Bízom abban, hogy a fenti érvelésem azért megnyitja kicsit a szemeket, mert egy hívő sem láthat mindent tökéletesen, de a szentségre való törekvés közben megbotlani, majd Jézus segítségével újra talpra jó dolog.

Még valami, bár ha ennek van másik topikja, akkor Anti a mondandóm ezen részét nyugodtan rakd át oda. Sok hozzászólást olvastam már a fórumon, és sok vita is kibontakozott már. Ez szerintem rendben is van, az Úr útját próbáljuk követni, de nem tökéletes senki sem, így van hogy rosszul látunk, de együtt fejlődhetünk. Mégis miért érzem úgy, hogy a viták mögött legtöbbször lezáratlan ügyek maradnak, többségében nem születik döntés egyik irányba sem? Pedig az ellentétek esetében majdnem mindig helytálló, hogy az egyik félnek igaza van, a másiknak pedig nem. Nehezen tudunk bocsánatot kérni, vagy nehéz belátni, hogy a másiknak van igaza? Miért van ez így?
Áldott Testvérem. Azt kérdezed: "hogyan lehet az, hogy megtért emberek újra bűnbe esnek? " Nos az ó ember fogalma biztosan nem ismeretlen senki előtt... Van úgy hogy az óemberi természet visszaköszön! és ez nem a démonok kontója...

Igen, teljesen egyetértek, sőt hangsúlyozom, amit mondasz: nem szabad a démonokra fogni olyat, amit az óember követ el. Ez olyan, mintha kihúznám magam a felelősség alól. Csak arról beszélek, hogy olykor (ritkán), de megeshet, hogy valaki letér megint az útról és átadja a démonoknak helyet.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #134 Dátum: 2011 Október 08, 13:25:45 »
Áldott testvérem. Igazad van, úgy gondolom, ebben teljes az összhang közöttünk...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,