Szerző Téma: Mi újság?  (Megtekintve 745903 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mi újság?
« Dátum: 2007 November 08, 02:28:22 »
Sziasztok! :05:

Itt egy topic, amiben leírhatjátok, hogy mi a helyzet veletek, hogyan telt a napotok...stb.
Tehát egy szabad topic, amiben megismerhetjük egymást kicsit személyesebben.  :2angel:

Nagyon várom a hozzászólásaitokat!  :05:


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi újság?
« Válasz #1 Dátum: 2007 November 08, 02:31:34 »
Akkor én ezennel meg is kezdem. :pirul:

Most például nem alszom. :05:
De holnap munka...de hála, hogy nem kell olyan sokat dolgoznom. :05:

Ki hol dolgozik? :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #2 Dátum: 2007 November 08, 09:27:27 »
Sziasztok! Ma nagyon lusta vagyok. Nem nagyon, kicsit. Vagy mégsem? Na mindegy.  :igen:
Szóval, hálás vagyok értetek és jó, hogy vagytok! Még kicsit reggel van és nem csináltam szinte semmit. Tele van a szíven túlcsodrult örömmel, mert érezhetem, hogy az Úr gyermeke vagyok és ti a tesóim egyen egyenként.  :2smitten:
Az is jó érzéssel tölt el, hogy készülhetek az Igével és szolgálhatok a testvérek felé, miközben én is tanulok. A hegyi beszédet tanulmányozom. Sok a mondanivalója. Azon gondolkodtam, miért hegyi beszéd? Hát mert a hegyen beszélt az Úr. Ha a mezőn tette volna, akkor mezei beszéd lenne.  :igen:

Na később jelentkezem még, ha nem unjátok.  :hehe:

kövecske

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #3 Dátum: 2007 November 08, 10:13:46 »
Nem unjuk!  :05:

Én sajnos ma reggel későn keltem... :03:
Igaz későn is feküdtem... :08:

És úgy érzem,  húz vissza az ágy... :02:
Lehet, hogy lusta vagyok? :03:
Egyszer amikor azt mondtam az orvosnak: "Doktor úr nem fáj semmim, csak úgy érzem mintha lusta lennék... húz az ágy..."  :08:
Azt felelte: "Olyan nincs, akit húz az ágy, ott már lappang valami betegség. És a lustaság, az is nagy betegség. Tessék felkelni, és járni."
Ekkor a Szentlélek egy szempillantás alatt eszembejutatta az Igét: "Kelj fel, és járj!"
Azóta keveset alszom... :2angel:

Komolyan... nincs nagy alvásigényem... :05:

Legyen szép napunk, Isten áldásával!  :05:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi újság?
« Válasz #4 Dátum: 2007 November 08, 11:07:59 »
Szia Mária! :05:

Nem unjuk, kérlek jelentkezz sűrűn. :05: :06:
Valóban elgondolkoztató a hegyi beszéd területileg. Lehet tényleg mezei beszéd lett volna, ha akkor egy mezőn történt volna. :2funny:

Kövecske!

A későnkelésben én nyertem, mert negyed órája keltem. :pirul:

Mindjárt megyek dolgozni. :2tickedoff:

Na de ez van...majd letelik a munkaidő is... :05:

Isten áldjon benneteket! :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #5 Dátum: 2007 November 08, 13:24:36 »
Szia Anti!  :05:

Kicsit későn reagálok...  :08:
De erőt a munkához... áldott, szép napot...  :05:

Úgy látszik örök "vesztes" vagyok... még a későnkelésben is legyőztek... :szomorkas:

Szeretettel:
kövecske  :05:

maria

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #6 Dátum: 2007 November 08, 13:28:35 »
Mi újság? Hát, ismét jelentkezem. Még mindig alig csináltam valamit. Állandóan itt lógok.  :hehe: Persze azért kicsit olvasgatok, tanulgatok, kutakodom... Még a kutyát is a párom vitte le. Szóval eléggé pusztai napom van. Talán holnap színesebb lesz.

Nem elérhető Zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mi újság?
« Válasz #7 Dátum: 2007 November 08, 13:42:37 »
Kedves ismeretlen testvérkéim!
Nagyon jól jött ez az új topic. Ismét bizonyság, hogy nincsenek véletlenek! A legutóbbi napokban sokminden összezavarodott a családi kapcsolatainkban, apám, bátyám, leányom körül. Édesapám és bátyám engem, illetve minket kárhoztatnak, már évtizedek óta. Lányunk pedig az eddigi egyenes útjáról kezd letéregetni. Feleségemmel Isten elé vittük ezeket a gondjainkat, kérve több szeretetet irántuk. Kérlek benneteket, HORDOZZATOK TI IS BENNÜNKET IMÁDSÁGBAN! Abban biztosak vagyunk, hogy Isten mindannyiunkat szeret. Ezt próbáljuk feléjük is közvetíteni.
Isten áldjon mindnyájunkat!

maria

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #8 Dátum: 2007 November 08, 14:44:41 »
Zoli! Sajnos de ebben az elátkozott világban, ahol sok a háború, harc, gonoszság, kikerülhetetlen az ilyen támadások. Nagyon szívesen az Úr elé viszünk a kis csapattal és imával hordozunk benneteket.  Legyél nagyon áldott a családoddal együtt Isten kegyelméből!

Szeretettel: Mária

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re:Mi újság?
« Válasz #9 Dátum: 2007 November 08, 15:07:49 »
Kedves Zoli!

Nagyon tettszik nekem is ez a topik, hála az Úrnak Anti bölcsességéért!

Én református vagyok, de az evangélikus útmutató szerint olvasom a napi igéket.
Tudom, hogy másnak sokkal könyebb tanácsot adni, mint magunknak. nem is tanácsot adnék, hanem inkább testvéri szeretetből vigaszként küldöm a mai igét, ami nekem is nagyon sokat mondott.
Mivel most nincs nálam a Biblia ezért csak az igehelyet írom le : Jakab 1.12

Az Úr áldjon Benneteket: GLD46

Nem elérhető Zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mi újság?
« Válasz #10 Dátum: 2007 November 08, 15:52:07 »
Kedves Mária! Köszönöm, hogy imában hordoztok minket!

Kedves GLD46 (Gileád? gladiátor?) ! Köszönöm igei válaszodat!

Természetes, hogy minden kereszténynek/keresztyénnek vannak hit-próbái (a nem-keresztényeknek: tragédiáik vannak). Milyen jó, hogy nem egyedül kell hordozni ezeket, hanem vannak Testvérek, akik segítenek a hordozásban! Istennek legyen hála!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi újság?
« Válasz #11 Dátum: 2007 November 08, 17:16:16 »
Sziasztok! :05:

NEm rég jöttem a munkából, de nemsoká vissza kell mennem. :02:
Ma ír pörköltöt készítettem... :afro: Előkészülődünk egy szombati születésnapi party-hoz.

Nekem nem hiányzik, mert sokkal több munkám van így, persze az idő ugyanannyi. :02: :03:

Dehát ez van. :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #12 Dátum: 2007 November 08, 17:27:16 »
Ír pöri? Az meg milyen?  :hehe: Mi van a magyaros kajákkal? Tényleg, hol tanultál meg magyar létedre ír kajákat készíteni?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi újság?
« Válasz #13 Dátum: 2007 November 08, 17:31:44 »
A Főnök mutatta meg, hogy hogyan kell csinálni ( Ő ír :05: ) .

De nem nagy valami.

Bárányhús, répa, hagyma, krumpli, több fajta fűszer és persze VÍZ!   :2laugh:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Mi újság?
« Válasz #14 Dátum: 2007 November 08, 17:32:37 »
Magyaros ételeket nem főzől?