Néhány dolog a wikipédiából a Narnia c. filmekről:
Narnia egy kitalált világ neve, melyet C. S. Lewis alkotott. E világ az író hét részes gyermekeknek íródott fantasy regénysorozata, a Narnia Krónikái helyszíne.
Narniában az állatok tudnak beszélni, mitikus szörnyek vesznek körül és a varázslat mindennapos. A sorozat végigvezet Narnia történetén születésétől a végéig, és különösen azoknak az embereknek, általában gyerekeknek, a történetein, akik átlépnek a „mi világunkból” oda.
Törpék [szerkesztés]
A törpék Narnia őslakói. Aslan a Föld fiainak nevezte őket, ellentétben az emberekkel, akik Ádám fiai vagy Éva lányai. A törpéknek legalább két fajtája létezik, melyek hajszín alapján lehetnek vörös vagy fekete törpék. Amíg a legtöbb vörös törpe tisztelettudó és hűséges Aslanhoz, addig egyre több önzőbb és ellenséges fekete törpét lehet megfigyelni. A regényekben férfiként jelennek meg, közösségekben élnek, de ismerni olyanokat, akik
emberekkel élnek és szaporodnak; például Caspian herceg tanára, Cornelius félig törpe félig ember, vagy például szintén Caspian korábbi ápolónőjét úgy ismerjük meg, mintha lenne törpe a felmenői között.
A faunokhoz, a szatírokhoz, a folyó istenéhez, annak Naiad lányaihoz és a fákhoz hasonlóan Aslan hívására, az A varázsló unokaöccse regényben jelentek meg, valószínűleg a földi születésűek. A király kocsiját törpék viszik Frank király koronázásakor.
Mint a Föld fiai, remek és igen termékeny kovácsok, bányászok illetve ácsok, a csatában pedig halálos íjászok. A Caspian herceg nyolcadik fejezetére hivatkozva: a törpék éjt nappallá téve képesek menetelni.
Boszorkányok [szerkesztés]
Bár a boszorkányok nem kapnak tényleges főszerepet, mégis fontos részét alkotják Narnia történetének. Két boszorkányt lehet kiemelni a sorból, az első Jadis, a fehér boszorkány a másik pedig az egyszerűen csak Zöld Ruhás Hölgyként emlegetett asszony.
Jadis, a fehér boszorkány [szerkesztés]
Ő nem Narniában született, pusztán csak a narniai idők hajnala óta van jelen-e világban, az A varázsló unokaöccse regényből ismert Polly és Digory hozta át Charn világából, ahol uralkodó volt, azonban saját elmondása szerint háborút folytatott tulajdon testvérével az uralkodás jogért. Megismert egy varázsszót, a „végzetes szót”, melynek segítségével elpusztította nővérét és vele együtt Charn egész világát, minden lakosát, lényét; kivéve saját magát.
Hosszú álomba merülve várta, hogy valaki rátaláljon, mígnem Digory felébresztette. Ekkor kényszerítette őt és Pollyt hogy vigyék át saját világukba, ahol majd átveszi a hatalmat.
Kisebb kalandok után végül átjutottak Narniába, ahol a gyermekekkel együtt tanúja volt, hogyan teremti meg Aslan e világot. Ezután elmenekült. Evett a halhatatlanság fájának gyümölcséből, így érve el azt, hogy ne kelljen rettegnie a természetes haláltól.
900 évvel érkezése után átvette a hatalmat Narniában, örök télre ítélve ezt a védtelen, barátságos világot. Épp 100 éve élt a halál úrnője e vidéken, mikor egy szekrényen át 4 gyermek érkezett (Peter, Susan, Edmund és Lucy Pevensie), az emberek világából. Háború kezdődött, melyben a négy gyermek, egy ősi jóslat beteljesüléseként legyőzte Jadist, bár életét Végül Aslan oltja ki.
A Caspian hercegben ismét megjelenik, mint jégbe fagyott szörny, akinek Ádám vérére van szüksége a szabaduláshoz. Ekkor Edmund végez vele.
Zöld Ruhás Hölgy [szerkesztés]
Valószínűleg rokona Jadisnek. Arról, hogy hogyan kerül Narniába, és hogy honnan származik, nincs információ.
Célja Jadishez hasonlóan az uralkodás Narnia felett, azonban ő, az óriások földjének mélyén, megbabonázott koboldok segítségével próbálja elérni ezt, sikertelen. Foglyul ejti X. Caspian király fiát, Narnia trónörökösét. Megbabonázza és akarata szerint irányítja tetteit! Rilian herceg, X. Caspian fia levágja a fejét, miután kiszabadítják, véget vetve mesterkedéseinek.
Terve szerint egy alagúton keresztül elárasztja Narnia földjét koboldok seregével, majd átveszi a hatalmat.
Vajákos banyák [szerkesztés]
Róluk pusztán annyit tudni, hogy a Fehér boszorkányt szolgálták. Egyszer egyikük egy vérfarkassal és egy fekete törpével együtt rátámadt X. Caspian hercegre, majd kísérletet akart tenni, arra, hogy feltámassza úrnőjét. Tervüknek egy jól irányzott kardcsapás vetett véget.
Mitológiai teremtmények [szerkesztés]
Narnia világának, egyéb, az ismert mitológiai lényeken alapuló lakosai, beleértve a következőket: manók, kentaurok, könyörtelenek, sárkányok, erdei tündérek, törpék, Faunok, Óriások, Vámpírok, Banyák, Minotauruszok, Hableányok, Emberevő óriások, szárnyas lovak, a mérges gombák népe, főnixek, szatírok, vízi emberke, tengeri kígyók, tündérek, csillagok, unikornisokok, farkasemberek, és kísértetek.
A szerző azt írja az Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrényben, hogy a gonosz lényeket le se meri írni, mert a felnőttek nem engednék meg a gyerekeknek, hogy elolvassák a könyvet.
Kozmológia [szerkesztés]
Általános jellemvonások [szerkesztés]
Narnia lapos világ egy földcentrikus univerzumban. Az ég egy kupola, melyen halandó lények nem hatolhatnak át.
Narnia csillagjai égő humanoid lények. Ezek csillagképei egy mitikus tánc eredményei, melyet a csillagok járnak, s melyben meghirdetik a dolgokat és Narnia teremtőjének, Aslannak eljöveteleit. A csillagok azért is elrendezik magukat, hogy a látóknak betekintést nyújtsanak egyes jövőbeli eseményekbe.
Narnia napja egy lángoló korong, ami naponta körbejárja a világot. A napnak megvan a saját ökoszisztémája és nagy fehér madarak lakják, a A Hajnalvándor útjából. Néhány növényféléről a napról ismert gyógyító tulajdonságuk. Például egyes tűzvirágok kivonata, mely a hegyekben található, bármilyen sebet és betegséget meggyógyít, és a tűzbogyó, mely a völgyekben nő, amikor egy lehullott csillag Ramadu szigetén eszi megfiatalítja.
Több könyv sugalmazza, hogy Narnia talaja egy élő organizmus. Az ezüst trónban a főszereplők találnak egy Bism nevű földet mérföldekkel Narnia alatt, melyen a gyémántokból és más ékkövekből nektárt lehet kipréselni. Az ötletet lehetetlennek tartották, amíg egy gnóm megmagyarázta, hogy Bism értékes kövei valódiak, nem halottak, mint azok, amelyeket a törpék és a többi felszínen lakók bányásznak a „sekély” bányáikban.
Multiverzum [szerkesztés]
A narniai világ számtalan világ multiverzumának része beleértve a mi világunk és Charn világát. Ezek egy metavilággal vagy összekötő szobával vannak összakapcsolva, melyet Világok közti rengetegnek hívnak. Nem tudunk sokat erről az erdőről, de egy üres térnek mutatkozik, mint egy mellékhatása a multiverzum alapjául szolgáló szerkezetnek. Ez a tér egy tavakkal teli sűrű erdő alakját veszi fel. Megfelelő varázslattal (vagy eszközzel, mint amilyenek a gyűrűk, amik arról a földről származnak) minden tó különböző világokba vezet. A Világok közti rengeteg vélhetőleg hatással van a gonosz emberek mágikus/fizikai erejére – mind Andrew bácsi, mind a Fehér Boszorkány gyengévé/beteggé vált amikor odakerült.
Narnia és a kereszténység [szerkesztés]
„- Mondd, bárány – szólalt meg Lucy –, erre vezet az út Aslan országába?
- A ti utatok nem – válaszolt a bárány. – Számotokra a saját világotokból nyílik kapu Aslan országába.
- Hogyan? – kiáltott fel Edmund. – Hát a mi világunkból is el lehet jutni Aslan országába?
- Minden világból vezet út az én országomba – mondta a bárány, s miközben beszélt, hófehér szőre aranyló barnává vált, teste hatalmasra nőtt, s szikrázó sörénnyel ott állt előttük maga Aslan.
- Mondd, Aslan – kérlelte Lucy –, hogyan juthatunk el az országodba a mi világunkból?
- Mindig mondani fogom – válaszolt Aslan –, azt azonban nem árulhatom el, hosszú vagy rövid lesz-e az út, csak annyit: országom a folyó túloldalán fekszik. De ne féljetek, nagy hídépítő vagyok…
…-Nem is Narnia hiányzik majd annyira, inkább te! – szipogta Lucy. – Veled odahaza többé nem fogunk találkozni. Hogy éljünk úgy, hogy soha többé nem látunk?
- Ó, hogyne látnátok, kicsi lány! – mondta Aslan.
- Akkor te… Uram… ott is… ott vagy? – kérdezte Edmund.
- Ott vagyok - felelt Aslan. – De másként hívnak. Azon a néven kell majd megismernetek. Azért kerültetek ide, Narniába, azért ismerhettetek meg, hogy otthon könnyebben rám találjatok. ”
– C. S. Lewis: Narnia krónikái – A Hajnalvándor útja
C. S. Lewis rengeteg helyen utal bibliai történetekre a regényekben. Aslan magát Jézus Krisztust jelképezi: a második kötetben feláldozza magát az emberek bűnéért, az ötödik kötetben pedig még bárány képében is megjelenik. Akkor mondja el, hogy ő a mi világunkban is jelen van, csak más néven.
..és ezek csak részletek, akkor még a szerzőről nem is beszéltünk....rettenetes!!!
Hogyan lehet ezt összeegyeztetni a Bibliával? Krisztussal?
Okkult úgy ahogy van, Isten pedig utálja ezt, a Biblia tiltja.
Hogyan lehet, hogy a keresztények mégis nézik, támogatják?!

Már egyáltalán nem csodálkozom a világiakon, Sulfon, Magic-aciden...
És azon megy a vita, miért betegek a keresztények, miért nem látszik jobban Isten királysága az Egyházban, miért nem működik az Istentől származó erő, jel, aminek kísérnie kellene az Igehirdetést... miért tartunk ott, ahol.... hát ezért is!!
Okkultizmus vastagon az Egyházban, a Testben!!

Csoda hogy ítélet jön??!!