Szerző Téma: Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?  (Megtekintve 4494 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Dátum: 2011 Március 12, 16:10:53 »


Jézus azt mondta:    nem gyógyíthat az ordog segítségével, mert akkor az ordog meghasonlana ongmagával.      :2smitten:

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Március 12, 19:35:37 »
Kedves Ani egy vitát megelőzendő áthelyeztem ezt a témát.

Senki nem írta még eddig hogy az Ördög valóságosan gyógyít. Mivel ez nem igaz. 

Gyógyulások azonban történnek varázslók , keleti praktikák , gyógyító kövek..stb , jóga , agykontroll alatt is. De ezeknek megvan az "Áruk".
Valódinak tűnnek de közben az illető olyan megkötözöttségekbe kerül amitől akár az ép elméjét is elvesztheti.

Ezért bár a teste ugyan panaszmentessé válik de a szelleme sötétségbe kerül.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Március 12, 19:53:02 »
Kedves Ani egy vitát megelőzendő áthelyeztem ezt a témát.

Senki nem írta még eddig hogy az Ördög valóságosan gyógyít. Mivel ez nem igaz. 

Gyógyulások azonban történnek varázslók , keleti praktikák , gyógyító kövek..stb , jóga , agykontroll alatt is. De ezeknek megvan az "Áruk".
Valódinak tűnnek de közben az illető olyan megkötözöttségekbe kerül amitől akár az ép elméjét is elvesztheti.

Ezért bár a teste ugyan panaszmentessé válik de a szelleme sötétségbe kerül.




Ezért nem tudnak azok gyógyítani, csak ISTEN!!!

 :2smitten:

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Március 20, 18:00:53 »
CSAK Isten tud teremteni!

De csodát tenni a sátán és a démonai is tudnak. A beteget panaszmentessé is tehetik! Sőtt volt olyan varázsló aki daganatot tüntetett el! Ezek a világ számára gyógyulások!

Egy hitetlennek  vagy egy vallásos embernek hiába mondod hogy csak Isten tud gyógyítani, mert ebből azt szűri le hogy bárhova mehet ha panaszmentessé válik ,meggyógyul az Istentől van.

Akkor is ha tűket szúrtak bele vagy varázsfőzetet itattak meg vele. Neki csak az számít: Fájt és most nem fáj.
Nem is gondol bele hogy olyan szellemi láncokat kap amivel Sátán és a démonai nagyobb befolyást gyakorolhatnak rá.
Pszichikailag betegszik meg és nem tudja hogy mitől. Mitől jönnek rá félelmi rohamok, vagy kényszer gondolatok..stb


Az apukumturát állatokon is elkezdték használni.  Ott is értek el vele gyógyulást!
Van aki azzal magyarázza hogy idegvégződéseket stimulálja a tű szúrás, így  segíti a szervezet öngyógyítását.
Ez az  ősi kínai gyógymód hiten alapul.  Semmilyen létező idegvégződések vagy hasonlók nincsenek a kijelölt pontok végén. A gyógyulás a szellemvilágból jön. Nem a test öngyógyítása ahogy nevezik.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Március 20, 21:05:43 »
Érdekes amit mondasz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Március 23, 22:47:30 »
Betegség és gyógyulás témakörében Zoltán gondolatai másolom ide.  Mert nagyon egyetértek vele. Mivel abban a korszakban élünk ahol nagyon sok tévedés keveredik Isten igéje köré. Fontos hogy józanok legyünk.


Zoltan

Nem akartam belerondítani Ircsi blogjába, meg lehet törölt volna.
De ellen súlyoznom kell egy kicsit, Hagin testvérünk tanítását.

El kéne gondolkodni egyes igazságokon.

"ISTEN AKARATA, HOGY MEGGYÓGYÍTSON, TÉGED, MERT A BETEGSÉG A SÁTÁNTÓL, ERED NEM PEDIG ISTENTŐL, ÉS ISTEN NEM AKARJA, HOGY AZ Ő GYERMEKEINEK BÁRMIJE LEGYEN AMI A SÁTÁNTÓL VAN."

Sehol nem olvastam ezt a bibliában, hogy az  ISTEN  UNIVERZÁLIS AKARATA LENNE AZ, HOGY MEGGYÓGYÍTSON BENNÜNKET.

Azt viszont olvashatjuk, hogy Isten akarata, hogy higgyünk Krisztusban, hogy kiszabadítson e jelenvaló világból, a szenté lételünk, hogy hálát adjunk, hogy szenvedjünk,

Ján 6:40;  Gal 1:4;  1Thess 4:3;  1Thess 5:18

Ez egy érdekes akarata az Úrnak – szenvedni a jóért.

1Pét 3:17  Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.

Pét 4:19  Annakokáért a kik az Isten akaratából szenvednek is, ajánlják [néki] lelköket mint hű teremtőnek, jót cselekedvén.

Ha annyira Isten akarata az emberek meggyógyítása, miért nem beszél egyszer se erről az ige. Legalább egy hejjen : Az az Úr akarata hogy meggyógyuljatok

Sokan bele esnek abba a hibába, hogy csak azokat az igéket használják ami a látásukat, teológiájukat alátámassza.


Kezdeném az Ósz.-el.

2Móz 15:26  És monda: Ha a te Uradnak Istenednek szavára hűségesen hallgatsz és azt cselekeszed, a mi kedves az ő szemei előtt és figyelmezel az ő parancsolataira és megtartod minden rendelését: egyet sem bocsátok reád ama betegségek közül, a melyeket Egyiptomra bocsátottam, mert én vagyok az Úr, a te gyógyítód. ( 3Móz 26:16; 5Móz 7:15; 28:22; 28:59-61   )
5Móz 28:61  Mindazt a betegséget és mindazt a csapást is, a melyek nincsenek megírva e törvénynek könyvében, reád rakja az Úr, míglen kipusztulsz.

Ki bocsájtotta Egyiptomra a betegségeket? – a Sátán vagy Isten – ki az aki büntetni fogja Izraelt betegséggel, bűneiért  - a Sátán vagy Isten?

2Kir 13:14  És megbetegedett Elizeus olyan betegséggel, a melybe bele is halt, és lement hozzá Joás, az Izráel királya, és arczára borulván sírt és monda: Édes atyám,  édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai!

Elizeus Isten egyik legnagyobb prófétája volt.
Egy kérdés Isten kiszolgáltatta Elizeust a Sátánnak hogy megölje, az ő gyermekét?
Hagin szerint akkor Elizeus valami módon, bűn, vagy valamilyen okból kifolyólag a Sátán uralma alá került. Vagy talán már nem hitt a gyógyulásban, és abban hogy neki megvan a hatalma, hogy a betegséget elzavarja.

Ez viszont nem lehet igaz, mert néhány verssel arrébb azt látjuk, hogy Elizeus annyira az Úr áldottja volt, hogy a mellé temetett ember feltámadt, mikor Elizeus holttestéhez ért.

A Törvény szerint ha valaki beteg lett, (utána lehet nézni) nem az ördög űzés volt a gyakorlat, hanem különböző eljárások, akár a táboron kívülre való helyezés. Ha a betegségek a Sátán műve lett volna, az Úr ördög űzést írt volna elő.

Ézs 1:5  Miért ostorozzalak tovább, holott a bűnt növelitek? Minden fej beteg, és minden szív erőtelen.
Ézs 1:6  Tetőtől talpig nincs e testben épség, csupa seb és dagadás és kelevény, a melyeket ki sem nyomtak, be sem kötöztek, olajjal sem lágyítottak.

Ez csak egy ige a sok közzűl

Itt milyen betegségről beszél Ézsaiás?
Vajon Izrálben minden ember beteg volt?
Vajon a betegség, az Ósz. prófétái szájában,  nem a bűnről beszélt?
Az erőtlenség vajon nem azt jelentette, hogy nem volt erő az Úr akarata szerint járni?

Ézs 53:4  Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
Ézs 53:5  És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

- nem csak betegségeinket, hanem fájdalmainkat is hordta - ez azt kéne jelentse, hogy soha nem volna szabad érrezünk semilyen fájdalmat.

Újsz.-

Ján 9:1  És a mint eltávozék, láta egy embert, a ki születésétől fogva vak vala.
Ján 9:2  És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?
Ján 9:3  Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai.

A farizeusok látása volt az, hogy a betegség, és a szegénység, a bűn és a démonok következménye.

Jézus megcáfolja ezt, nem a bűn, nem a gonosz műve, azt mondja, azért hogy Isten megdicsőüljön.

Ján 11:3  Küldének azért a testvérek ő hozzá, mondván: Uram, ímé, a kit szeretsz, beteg.
Ján 11:4  Jézus pedig, a mikor ezt hallotta, monda: Ez a betegség nem halálos, hanem az Isten dicsőségére való, hogy dicsőíttessék általa az Istennek Fia.
Ján 11:6  Mikor azért meghallá, hogy beteg, akkor két napig marada azon a helyen, a hol vala.

Itt is látjuk Lázár betegsége nem a gonosztól volt, hanem azért, hogy Jézus megdicsőüljön. Miért maradt ott még Jézus, két napott, nem volt szeretetlenség részéről, hogy hagyta szenvedni Lázárt és családját azokat akiket annyira szeretett? Vagy egy magasabb cél érdekében cselekedett… Isten dicsőségére.

Ha az evangéliumokat olvassuk, érdemes megfigyelni, hogy az ige kiemeli, mikor volt a betegség a gonosztól, mert oda teszi a - gonosztól gyötretetik - , vagy   - egy gonosz szellemtől - … kifelyezéseket. Felhívja a figyelmet, hogy ott egy gonosz szellem munkája van. Máskor meg csak szimplán annyit mond, hogy beteg volt. Éppen azért van ez, hogy lássuk a különbséget, betegség és betegség között.

2Tim 4:20  Erástus Korinthusban maradt; Trófimust pedig Milétumban hagytam betegen.

Trófimus  – vajon Trófimus a Sátán hatalma alá került, aki beteg volt és az is maradt, miért nem kergette el a Sátánt, Trófimusal volt a baj, hitetlen volt, nem ismerte az igazságot, hogy ő tulajdonképpen már meg is gyógyult, csak még nem tette magáévá?

Mi volt Pállal ?  - aki ott hagyta Milétumban, nem volt már hite, elvesztette ajándékát, nem volt már hite és hatalma, hogy parancsoljon a gonosznak?

Vajon Pál volt hitetlen, akkor is mikor nem tudta Timóteust meggyógyítani ?

Vagy Timóteust is  Sátán gyötörte? Nem volt Timóteusnak hite, hogy meggyógyuljon és nem volt képes a Sátánnak parancsolni?

Ezek olyan kérdések amiket meg kell válaszolni …de az a baj akárhányszór felteszem ezeket a kérdéseket, nem kapok rá választ … Vajon miért?

Fil 2:25  De szükségesnek tartám, hogy Epafróditust, az én atyámfiát és munkatársamat és bajtársamat, néktek pedig követeteket és szükségemben áldozatot hozó szolgátokat hazaküldjem hozzátok;
Fil 2:26  Mivelhogy vágyva vágyott mindnyájatok után, és gyötrődött a miatt, hogy meghallottátok, hogy ő beteg volt.
Fil 2:27  Mert bizony beteg volt, halálhoz közel; de az Isten könyörült rajta, nem csak ő rajta pedig, hanem én rajtam is, hogy szomorúság ne jőjjön szomorúságomra.
Fil 2:29  Fogadjátok azért őt az Úrban teljes örömmel; és az ilyeneket megbecsüljétek:
Fil 2:30  Mert a Krisztus dolgáért jutott majdnem halálra, koczkára tévén életét, hogy kárpótoljon engem azért, hogy nékem tett szolgálatotoknál ti nem voltatok jelen.

Epafróditus – nem a Sátán miatt betegedet meg halálosan, hanem  a Krisztus dolgáért, ügyéért.

Van itt még egy kis bibi, voltak és vannak Istennek szolgái, Istennek gyermekei, akik megbetegednek, kisebb vagy nagyobb betegségbe esnek, vannak akik bele is halnak a betegségbe - ezekről ki jelenteni, hogy nincs hitük, és az ördög pusztító munkája munkálkodik bennük - ez, szerintem felér azzal, mikor Jézusnak azt mondták ördög van benne.

VANNAK BETEGSÉGEK AMIKET A SÁTÁN, DÉMONOK IDÉZNEK ELŐ, DE NEM MINDEN BETEGSÉG VAN A GONOSZTÓL.
NEM MINDEN BETEGSÉGET GYÓGYÍT MEG AZ ÚR.


idézet vége"



Most csak egy példa  a saját életemből.

Betegségemet ami 2009 -ben hírtelen ért. Az Úrtól "kaptam" Ő engedte meg. Épp olyan rémületesen 8 derült égből villámcsapás) szakadt rám mint Jóbra! Még a rosszullétem éjszakáján az ige fölé görnyedve értettem meg.
Nem gyógyított meg azonnal.  Sok kérdést vittem elé! többek között: Kevés a hitem? Valamit nem vallottam meg és bűn alatt vagyok? Valamit még nem tettem le vagy nem dobtam ki végleg? Mi tegyek hogy megszabaduljak végleg?  Sokszor nem értettem Istent! Miért hagy szenvedni?

Mostanra egyre világosabban látom hogy nem lett volna a javamra ha azonnal meggyógyít. Mert ezt az utat végig kellett járnom!
Sok kérdésemre kaptam világos választ és tapasztalatot . A lélek a szellem a test hármasáról! a betegségről a hitről . Az érzések és az értelem párharcáról.

Ha Isten hamarabb kiemelt volna az olyan lett volna mint a még nem teljesen kitisztított ércet kiemelik a kohóból. Ott maradt volna benne a salak.
Isten tudja meddig tartson minket tűzbe.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Március 24, 14:34:09 »
Amit Zoltán tesó ír azzal én teljesen egyetértek. Nagyon veszélyesnek tartom a karizmatikus tanítók tanításait / bocsánat, hogy ezt írom / mert nem elég, hogy beteg valaki még rá is terhelik : nincs elég hited.... bűnben élsz... bűneid büntetése a betegség.... stb., stb. Pedig úgy van, hogy Isten néha megenged az életünkben különböző testi gyengeségeket, vagy anyagi veszteségeket, vagy más megpróbáltatásokat. De most foglalkozzunk a betegséggel. E földi sátorház még a földi lét törvényszerűségei alá van rekesztve. Igy különböző fizikai megromlások történhetnek. Akárcsak abból is, hogy telnek az éves és kopnak a csontok, izületek és már nem úgy müködnek, mint 20 éves korunkban. Én mostanában szembesültem a kopások okozta fájdalmakkal. Konkrétan tudom, hogy az Úr bármikor elveheti ezeket tőlem, de meg mondom őszintén nem is tulajdonítok neki akkora jelentőséget / egyelőre / mint például annak, mikor a depresszió támad. Mert arról tudom, hogy a sátán próbál meg leteríteni, és ebben nem engedhetek. A fájdalmak, szenvedések sok mindenre megtanít ha figyelünk Istenre, olyasmire, amire egészséges korunkban nem is figyelünk. Nem véletlen, hogy ezzel majd minden embernek szembe kell nézni.
Amikor a karizmatikus tanítók ex.kategória kijelentik, hogy a betegség a sátán müve, akkor olyan terhet rónak a követőikre, amelyet valóban nem kellene viselniük ha abban az őszinte gyermeki kapcsolatban lennének az Úrral, amely elfogadja mindazt amit Isten kezéből kap -----hálaadással. Már pedig Isten gyermeke csakúgy nem kerülhet a sátán uralma alá. Maga Jézus Krisztus mondta meg : ...senki ki nem ragadhat titeket az Én kezemből.
És ez az igazság amely megáll.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Március 26, 12:38:42 »
Köszönöm Írma a gondolataidat.

Én nem sok karizmatikus tanítót ismerek. De biztos vagyok benne hogy nem mindannyian gondolják ezt így.  Nem vagyok a karizmatikusság ellen! Főleg mert életet színt tudtak vinni halottnak és ítélkezőnek ridegnek tűnő begyepesedett hagyományos gyülekezetek kőzé. Isten ezért is engedte meg! De amíg egy hagyományos gyülinek a ridegség lehet a bukása addig egy karizmatikus gyülinek a karizmániákusság.
Mindig az látom hogy valahogy mi emberek vagy a ló egyik vagy a ló másik oldalára esünk. Még jó hogy Jézus a mi királyunk és Ő rendet  tesz a fejekben. Ezért is fontos hogy ki ki a saját gyülekezetében legyen az karizmatikus vagy hagyományos a józanságot képviselje !!!


Amúgy a depresszió idegrendszeri betegség. Van aki erősebben van aki kevésbé hajlamos rá. A depresszió akkor az amikor bármit teszünk a hangulatunkat nem tudjuk javítani és hosszú ideig fennáll.
Ilyenkor várni kell. Pihenni és kikapcsolódni, egy kellemes zene, egy jó séta, egy kedves film, vagy bármi amit szerettünk előtte míg rosszul nem lettünk. De ami a legfontosabb folyamatos kapcsolat Istennel imádkozás és igeolvasás.
Arról a depresszióról beszélek aminek  látszólag nem volt kiváltó oka.

Ha ilyenkor egy ilyen depresszióban szenvedő embernek még azt is a nyakába terhelik hogy a Sátán gyötör szerencsétlent az összeomlás szélére sodorjuk.

"Már pedig Isten gyermeke csakúgy nem kerülhet a sátán uralma alá. Maga Jézus Krisztus mondta meg : ...senki ki nem ragadhat titeket az Én kezemből.
És ez az igazság amely megáll."


Az már más kérdés hogy ami az eredete a rosszullétnek. Mert lehet akár örökölt okkult kötelék, vagy olyan gyógyulásba esetleg vallásos élménybe ment bele az illető aminek okkult köteléke volt. És ez évek múlva jelentkezik. De ezt Isten a tudomására fogja hoizni ha napi kapcsolatban marad vele és elkéri az okokat.
De akkor is amint megtagadtuk ezeket a dolgokat együtt imádkozva egy testvérrel az Úr jelenlétében a sátán már nem gyötörhet. Maximum ijesztgethet de ettől nyugodtan elfordulhatunk dicsőítve az Urat.  Kénytelen lesz felhagyni vele.
Idegrendszerünk pedig lassan megnyugszik. Ahogy egy sima víztükörbe dobott kő is sokáig kelt még hullámokat pedig a kőnek már nyoma sincs!

Ezért veszélyesek ezek a vallásos köntösbe öltöztetett karizmatikusnak eladott élmények.  Jézus nevét skandálva is lehet okkult módszerekkel szertartáson részt venni. Amit látunk az pedig nem a józanságot tükrözi hanem egy bolondokházát.   Sátán Jézus alakját is felveszi ha kell. Vagy akár a szentekét vagy egy elhunyt hozzátartozóét. A célja hogy a lényegről elterelje a figyelmet látszólagos gyógyulást adjon vagy vallási élménnyel gazdagítson lényeg hogy az illető ne térjen meg. Ne gondoljon a bűneire csak a szeretet élményére.

Lényeg  Ne mondja ki : Uram bűnös vagyok és a te véredre van szükségem mert te szeretsz engem és értem áldoztad magad. Ezután is a te kegyelmedre van szükségem mert te vagy belépőm a menybe. Meg akarlak ismerni Jézus!

Inkább menjen haza úgy hogy földön fekve megszállta a szerinte  Szentlélek és minden rendben. Vagy csak gondolkodjon el hogy Jézus milyen jó tanító és mennyire igaza van.
Lényeg ne legyen döntés. A Sátán ezt akarja.


Egy kicsit elkalandoztam de nem a karizmatikussággal van a baj hanem azzal amit a nevében tesznek jópáran.  Még jó hogy Isten átlátja ezt a kavalkádot és a sok félresiklást. Ő a legjobbat tudja kihozni még a tévedésekből is. Milyen jó hogy Ő tartja a kezében a szálakat. és nem mi emberek vagy a démonok vagy a Sátán.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17