Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827786 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3360 Dátum: 2012 Március 27, 12:55:55 »
Március 27. Csenevész vagy ígéretes?


Idézet
Te pedig a szívben levő igazságot kedveled, és a bölcsesség titkaira tanítasz engem.
 Tisztíts meg izsóppal, és tiszta leszek, moss meg engem, és fehérebb leszek, mint a hó.
 Engedd, hogy vidámságot és örömöt halljak, és megújuljanak tagjaim, amelyeket összetörtél.
 Rejtsd el orcádat vétkeim elől, töröld el minden bűnömet!
 Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem!
 Ne vess el orcád elől, szent lelkedet ne vedd el tőlem!
 Vidámíts meg újra szabadításoddal, támogass, hogy lelkem készséges legyen,
Zsolt 51,8-14.

CSENEVÉSZ VAGY ÍGÉRETES?

Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem! Vidámíts meg újra szabadításoddal, támogass, hogy lelkem készséges legyen. (Zsolt 51,12.14)

Minden évben a húsvéti istentisztelet után az összes gyermekünk és unokánk eljön hozzánk egy nagy ebédre, és utána a kertben szoktunk játszani. Idén, amikor a labdáért mentem, amit az unokám eldobott, észrevettem az egyik juharfa csemetét, amit tavaly ősszel ültettem el. Emlékszem, hogy októberben, amikor kiültettem a kis csemetéket, nagyon csenevészek voltak. Kíváncsi is voltam, vajon túlélik-e a telet. Ahogy közelebbről megnéztem a kis csemetét, meglepődtem, amikor találtam egy új rügyet, amelyből két kis levél nőtt ki.
Gondolataim nemsokára húsvét körül jártak. Az élet megújulásának és helyrehozatalának az ideje ez, de nem csak a természet számára, bennem is. Időt szakíthatok arra, hogy megvizsgáljam magam és megújuljon a lelki életem. Eszembe jutottak a zsoltáros szavai: "az erős lelket újítsd meg bennem, vidámíts meg újra szabadulásoddal."
Nem kell messzi keresnünk Isten munkáját a minket körülvevő világban. Isten kegyelmesen és szeretettel táplál minket, megerősít és megújít - nemcsak húsvétkor, hanem minden nap.

Imádság: Drága Atyánk, segíts felismernünk, hogy a Szentlélek munkálkodik bennünk, és adj nekünk bátorságot és erőt, hogy együttműködhessünk vele. Ámen.

Az Úr elvezet bennünket a csenevésztől az ígéretesig.
Bob Kirkwood (Ohio, USA)

IMÁDKOZZUNK AZ ÖNVIZSGÁLAT BÁTORSÁGÁÉRT!

forrás: http://csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3361 Dátum: 2012 Március 28, 10:38:53 »
Közeledj Istenhez, hogy elkerüld a vitákat

    "Kinek szíve reád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mivel Te benned bízik." (Ézsaiás 26:3)

Lenyűgöző felfedezésem volt: minél több időt töltök Istennel, annál jobban kijövök az emberekkel. Erre számíthatok.

Amikor a viták megerősödnek a házasságodban, az azt jelenti, hogy valaki nem tölt elég időt Istennel. Ez ennyire egyszerű. Közeledni kell Istenhez, ha el akarod kerülni a vitákat.

Az Ézsaiás 26:3 ezt mondja: "Kinek szíve reád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mivel Te benned bízik". Amikor Istennel töltesz időt, akkor a gondolataid felé irányulnak. Aztán jobban kijössz az emberekkel, mert Ő tökéletes békét ad a szívedbe, és nem leszel olyan bosszantható. Láttál már olyan embert, aki csak akkor közeledik Istenhez, ha bajban van? Csak akkor imádkoznak, ha szorult helyzetben vannak. Szükséged van Istenre. Bibliatanulmányozás, vasárnap reggeli időszak, napi csendesség. Szánj időt ezekre. Azt gondolod túl elfoglalt vagy? Talán tényleg az vagy. Talán ki kell iktatnod pár dolgot az időbeosztásodból, hogy több időt tudj Istenre fordítani. Kelj fel 15 perccel korábban. Olvass, és imádkozz, aztán figyeld meg a viselkedésedet és a más emberekhez való hozzáállásodat a nap további részében.

Minél több időt töltesz az Istennel, annál jobban fogod élvezni az időd többi részét. Sokkal eredményesebb és hasznosabb lesz.Jobban kijössz majd másokkal és kevesebb lesz a vitád, mert közeledsz  Istenhez. Az életedben meglévő konfliktusok egyenes arányban állnak az Istennel töltött idővel.

A Jakab 4:8-ban egy nagyszerű ígéret van: "Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok." Ő nem fordít hátat. Közeledik feléd. Ha te lépsz felé, akkor Isten is lépni fog feléd.

Ahhoz, hogy elkerüld a vitákat, add át azokat Istennek, ismerd fel a Sátánt, és közeledj Istenhez.

Beszéljünk róla:

- Hogyan jellemeznéd az imaéletedet? Mint egy folyamatos beszélgetés Istennel, vagy időszakos, segítségért való könyörgés?

- Azokra a dolgokra szánsz időt, ami igazán fontos neked. Másoknak mit mesél az időbeosztásod, mi a legfontosabb számodra?
forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/03/28/kozeledj_istenhez_hogy_elkeruld_a_vitakat#comment-form
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3362 Dátum: 2012 Március 28, 11:22:37 »
Március 28. Isten szava   

 
Idézet
Mit mondjunk tehát erre? Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk?  Aki tulajdon Fiát nem kímélte, hanem mindnyájunkért odaadta, hogyne ajándékozna nekünk vele együtt mindent?  Ki vádolná Isten választottait? Isten, aki megigazít.  Ki ítélne kárhozatra? A meghalt, sőt feltámadt Jézus Krisztus, aki az Isten jobbján van, és esedezik is értünk?  Ki választana el minket a Krisztus szeretetétől? Nyomorúság, vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhezés, vagy mezítelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver?  Hiszen meg van írva: "Teérted gyilkolnak minket nap mint nap, annyira becsülnek, mint vágójuhokat."  De mindezekkel szemben diadalmaskodunk az által, aki szeret minket.  Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak,  sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.
Róm 8,31-39.
ISTEN SZAVA

Meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban. (Róm 8,38-39)

Lily és a férje, Ed szerető, hívő szülők voltak. Ez a gyermek volt a negyedik; és én, mint orvosuk egy gyors, komplikációtól mentes szülésre számítottam. Amikor Lily készen állt a szülésre, izgatottan szorította Ed kezét és nyomott. Hirtelen azonban valami történt. A baba szívverése legyengült. "Nyomj erősen, most!" - sürgettem.
Lily riadtan és kimerülten markolta Ed kezét, és könyörgött: "Segíts!" Férje ránézett és a baba szívhangjának monitorjára. Aztán két keze között szorítva felesége kezét, erős, megnyugtató hangon elkezdte a Róma 8:38-39-et mondani.
Míg beszélt, Lily teljes erejével nyomta a babát. Erősebb lett. Éreztem az erőteljes nyugalmat, ami körbevett minket, amíg küzdöttünk, hogy világra segítsük a babát. Aztán egy erőteljes lendülettel és elszántsággal megszülte a kisfiút. A gyermek szívritmusa alacsony volt, légzése is gyengécske, de gyorsan reagált az újraélesztésre, és erélyesen felsírt.
Gyakran gondolok erre a szülésre, ahol a férj szavaival az Isten jelenlétét és erejét közvetítette. Ez a házaspár a hitre tanított engem azzal, ahogyan az ige erejéről tanúskodott.

Imádság: Drága Istenünk, add nekünk igéd erejét. Ámen.

A Szentírás igéje erőt és életet ad!
Linda Beahm (Virginia,USA)

IMÁDKOZZUNK A SZÜLŐ NŐKÉRT!

forrás: http://www.csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3363 Dátum: 2012 Március 29, 00:07:35 »
Március 29. Újrahasznosítptt szeretet   

 
Idézet
"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára.  Összegyűjtenek eléje minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.  A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja."  "Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot.  Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok,  mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám.  Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna?  Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna?  Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád?  A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."  "Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre.  Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom,  jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg.  Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked?  Akkor így felel nekik: Bizony, mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg.  És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."
Mt 25,31-46.

ÚJRAHASZNOSÍTOTT SZERETET

Bizony mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. (Mt 25,45)

Vasárnap délutánonként gyakran bekopog hozzánk egy hölgy, hogy elkérje régi újságjainkat és magazinjainkat. Egyik alkalommal megkérdeztem tőle: "Eladja az újságokat?" Azt válaszolta: "Nem, asszonyom; továbbadom őket. Egy idős férfihez viszem, hogy kitapétázhassa a szobája falát, s így melegebb legyen odabenn."
"Na és a magazinok?" - faggattam tovább. "A magazinokat egy deréktól béna fiatalasszonynak adom, ezzel egy kicsit kellemesebbé teszem a napjait." Az asszony arcát figyeltem, amint a nehéz pakkokat cipelte. "Nem lesz túl nehéz?" - kérdeztem. "Oh, nem! Még gyűjtök hozzá!" - felelte.
Csodálatos a lecke, amit tőle tanultam. Ennek az asszonynak kevés vagyona volt, mégis gondoskodott olyanokról, akik még nála is szegényebbek. Milyen nagyszerű példa ez, hogy hogyan éljünk Jézus tanítása szerint!

Imádság: Szeretett Istenünk, meg akarjuk osztani ajándékaidat és tanításodat másokkal. Kérünk hát, hogy tölts meg szereteteddel, hogy buzgón segítsünk rajtuk a te nevedben. Ámen.

Megtaláljuk az életet, ha másokért élünk.
Anizia D. Chagas Von-Held (Rio de Janeiro, Brazília)

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIKNEK HIÁNYOZNAK ALAPVETŐ ÉLETSZÜKSÉGLETEIK!

forrás: http://csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3364 Dátum: 2012 Március 29, 10:08:08 »
 :2smitten:Ézsaiás könyve:54:8   Búsulásom felbuzdultában elrejtém orcámat egy pillantásig előled, és örök irgalmassággal könyörülök rajtad; ezt mondja megváltó Urad.
Ézsaiás könyve:59:20   És eljő Sionnak a megváltó, és azoknak, akik Jákóbban megtérnek hamisságokból, szól az Úr!
ez csodálatos ígéret!
 Jób is azt mondja:Jób könyve:19:25   Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll. :2smitten:
 ez egy csodálatos hir!!! VAN MEGVÁLTÓ!!! VAN REMÉNY! VAN SZABADÍTÓ!!! VAN GYÓGYÍTÓ!!!
 És van VÉDŐ ÜGYVÉDÜNK!!! :043: :078:
 ezért : áldom az Urat minden időben!!! dicsérete mindig ajkamon van!!! :ima02:
34 zsolt:
Dicsekedik lelkem az Úrban; s hallják ezt a szegények és örülnek.

Dicsőítsétek velem az Urat, és magasztaljuk együtt az ő nevét!
 :081: :017:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3365 Dátum: 2012 Március 30, 07:49:44 »
Március 30.  Magot ültetni


Idézet
Ismét tanítani kezdett Jézus a tengerparton, és igen nagy sokaság gyülekezett hozzá, ezért hajóba szállva a tengeren tartózkodott; az egész sokaság pedig a tengerparton volt.  Sokat tanította őket példázatokban; és ezt mondta nekik tanítás közben:  "Halljátok! Íme, kiment a magvető vetni,  és történt vetés közben, hogy egyik mag az útfélre esett, de jöttek a madarak, és felkapkodták.  Másik meg a sziklás helyre esett, ahol kevés volt a föld, és azonnal kihajtott, mert nem volt mélyen a földben;  amikor pedig felkelt a nap, megperzselődött, és mivel nem volt gyökere, kiszáradt.  Egy másik a tövisek közé esett, de a tövisek megnőttek, megfojtották, és így nem hozott termést.  A többi pedig a jó földbe esett, és termést hozott, miután kikelt és szárba szökkent, és meghozta egyik a harmincszorosát, másik a hatvanszorosát, sőt némelyik a százszorosát is."  Majd hozzátette: "Akinek van füle a hallásra, hallja!"  Amikor egyedül maradt, a körülötte levők a tizenkettővel együtt megkérdezték őt a példázatokról.  Jézus így szólt hozzájuk: "Nektek megadatott az Isten országának titka, de a kívülvalóknak minden példázatokban adatik;  hogy akik néznek, nézzenek ugyan, de ne lássanak, és akik hallanak, halljanak ugyan, de ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és bűneik meg ne bocsáttassanak."  Azután így szólt hozzájuk: "Nem értitek ezt a példázatot? Akkor hogyan fogjátok megérteni a többit?  A magvető az igét veti.  Akik az útfélen vannak: oda hull az ige; de amikor meghallják, azonnal jön a Sátán, és kiragadja a beléjük vetett igét.  Akiknél a mag a sziklás talajra hullott: amikor meghallják az igét, azonnal örömmel fogadják,  de nem gyökerezik meg bennük, ezért csak ideig való, és ha nyomorúságot vagy üldözést kell szenvedniük az ige miatt, azonnal eltántorodnak.  Másoknál a tövisek közé hullott a mag: ezek meghallják az igét,  de e világ gondja, a gazdagság csábítása, vagy egyéb dolgok megkívánása megfojtja az igét, úgyhogy ez sem hoz termést.  Akiknél a jó földbe hullott a mag: ezek hallgatják az igét, befogadják, és az egyik harmincszoros, a másik hatvanszoros és némelyik százszoros termést hoz."
Mk 4,1-20.

MAGOT ÜLTETNI

Pál írja: Én ültettem, Apollós öntözte, de a növekedést az Isten adta. (1Kor 3,6)

Vidéken élek, ahol sok embernek van zöldséges kertje. Egyik barátom rendszerint nagypénteken ülteti el a krumplit. Egyik évben azonban a föld még fagyott volt azon a napon. Ettől függetlenül a barátom egy éles lapáttal nekiállt, és végül is sikerült elültetnie a krumplit. Mi, az ismerősei, mosolyogtunk rajta, s azt gondoltuk, hogy csak elpazarolja az idejét.
Aztán nagyot csodálkoztunk, amikor abban az évben egy szép kis adag burgonyát takarított be. A zord körülmények ellenére néhány vető-krumpli túlélte.
Ez az emlék megerősít, hogy csak olvassam Isten igéjét továbbra is, éljem meg, és mondjam el akkor is, ha olyan emberek között vagyok, akik visszautasítják, amit látnak és hallanak. Volt idő, amikor féltem az elutasítástól. Azt gondoltam, az ige magja egyszerűen kárba megy, mert az emberek szíve fagyos és kemény. Azonban a zord körülmények között krumplit ültető kertész hite növelte az én hitemet. Arra bátorít, hogy minden körülmények között érdemes Istennek magot ültetni. Hetek, hónapok, néha évek múltán azok a magok kisarjadhatnak, és valaki elkezd hinni a Teremtőben.

Imádság: Drága Istenünk, segíts, hogy túllépjünk a félelmeinken vagy lustaságunkon, hogy mindig készek legyünk rólad beszélni. Őrizz és táplálj minden magot, amit a tieid ültetnek el másokban cselekedeteik által. Ámen.

Ültess, gondozz, ahogy tudsz, és a többit hagyd Istenre!
Gale A. Richards (Iowa, USA)

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK NEM ISMERIK ISTENT!

forrás: http://csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3366 Dátum: 2012 Március 30, 09:44:20 »
Láthatatlan hadsereg áll melletted

    "Majd Elizeus így imádkozott: URam, nyisd meg a szemét, hadd lásson! És az ÚR megnyitotta a szolgának a szemét, és az meglátta, hogy tele van a hegy Elizeus körül tüzes lovakkal és harci kocsikkal." (2. Kir. 6:17)

Időről időre mindannyian csatában érezzük magunkat. Lehet, hogy éppen most is harcban vagy. Lehet, hogy a gazdaság miatt. Lehet, hogy elvesztetted a munkádat, a fizetésedet vagy a nyugdíjadat. Vagy lehet, hogy a barátaiddal vagy a családoddal küzdesz - vagy még az is lehet, hogy saját magaddal.

Azt hiszed, teljesen egyedül vagy ebben a harcban, és el sem tudom képzelni, hogyan fog Isten segíteni.

Pedig nem vagy egyedül, és Isten tud segíteni. Csak egyszerűen arra van szükséged, hogy megmutassa, minden a rendelkezésedre áll a védelem érdekében.

Ez történt a 2. Királyok 6-ban is. Az arámi nép mindig háborúban állt Izráellel. Mégis, minden alkalommal, amikor meg akarták támadni Izráelt, Isten elmondta Elizeusnak, Izráel prófétájának, hogy mi az arámi királynak a terve. Így hát Izráel újra meg újra győzött. Amikor Arám királya rájött, hogy Elizeus volt az, aki elárulta a terveit, hadsereget küldött, hogy elfogja őt. Elizeus szolgája felkelt és kiment egyik reggel, és azt látta, hogy őt és Elizeust az ellenséges csapat körbezárta.

Megijedt, visszafutott és megkérdezte Elizeustól: "Most mit fogunk csinálni?" Aztán Elizeus mondott valamit, ami nagyon furcsán hangozhatott szolgájának: "Ne aggódj, mert többen vannak velünk, mint ellenünk." Biztos vagyok benne, hogy ez a mondat nagyon meglephette Elizeus szolgáját. Ő úgy tudta, hogy csak ketten (Elizeus és ő) vannak az ő oldalukon!

Úgyhogy Elizeus imádkozni kezdett: "Uram, nyisd meg a szemét, hogy lásson!" (2 Kir. 2:17). És Isten megtette. Elizeus szolgája hirtelen meglátott egy seregnyi angyalt a hegyoldalon, készen állva, hogy megvédjék őket az arámi seregtől.

A szolga már többé nem félt, Isten pedig elmondta Elizeusnak a megfelelő taktikát, amivel legyőzheti az arámi ellenséget (egyébként anélkül, hogy egyet is tüzelt volna rájuk).

Akárcsak Elizeus és a szolgája, neked is lehetnek támadó körülmények az életedben, éppen most. Nagy a kísértés, hogy pánikba ess. Az igazság az, hogy sokkal sokkal több dolog áll melletted, mint ellened. Amikor azonban a csata közepén állsz, nem láthatod ezt.

Istennek kell megnyitnia a szemedet, hogy lásd mindazt, ami a te oldaladon áll. Elizeushoz hasonlóan neked is csak arra kell kérned őt, hogy segítsen.

Még akkor is, ha nem látod, Isten felszabadította erejét, hogy védelmezzen téged. Meg fogod kérni őt arra, hogy megnyissa szemeidet, hogy meglásd?

Beszéljétek meg

    Milyen küzdelemben érzed magad ma? Kérted Istent, hogy adjon neked bátorságot szembenézni vele?
    Elcsodálkoztál már azon, hogy néha azok a dolgok amelyek lehetetlennek tűnnek egyszerűen megoldódtak, vagy hogy sikerült túljutnod az akadályokon? Felismerted Isten láthatatlan erejét, amint érted dolgozott?
    Mit gondolsz, Isten mit szeretne, hogyan reagálj ezekre a nehéz helyzetekre?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/03/30/lathatatlan_hadsereg_all_melletted
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3367 Dátum: 2012 Március 30, 12:27:43 »
Idézet
Elizeus mondott valamit, ami nagyon furcsán hangozhatott szolgájának: "Ne aggódj, mert többen vannak velünk, mint ellenünk.

Köszönöm ezt a tanítást. Igazolja azt amiről beszéltem az egyik testvérrel aki csak a nehézségeket látja és állandó rettegésben, félelemben él.
El fogom olvastatni vele ezeket a sorokat, hogy megláthassa, hiába nagyok az ő problémái, a mi Istenünk mindegyiktől hatalmasabb.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3368 Dátum: 2012 Március 31, 09:14:03 »
 :morning:
Efézusi levél:1:3   Áldott legyen az Isten, és a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, aki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban,
 áldott legyen a mi Mindenható Istenünk , hogy ma is  van egy  nap , tart még a kegyelem, hálát adok neki hogy békésségben és biztonságban kipihentük magunkat,és még tart a Ma!!! :081:
Zsoltárok könyve:107:8   Adjanak hálát az Úrnak az ő kegyelméért, és az emberek fiai iránt való csodadolgaiért,
Zsoltárok könyve:107:15   Adjanak hálát az Úrnak az ő kegyelméért, és az emberek fiai iránt való csodadolgaiért,
Zsoltárok könyve:107:21   Adjanak hálát az Úrnak az ő kegyelméért, és az emberek fiai iránt való csodadolgaiért,
Zsoltárok könyve:107:31   Adjanak hálát az Úrnak az ő kegyelméért, és az emberek fiai iránt való csodadolgaiért!
Zsoltárok könyve:109:30   Hálát adok az Úrnak felettébb az én számmal, és dicsérem őt a sokaság közepette!
Ézsaiás könyve:12:4   És így szólotok ama napon: Adjatok hálát az Úrnak, magasztaljátok az Ő nevét, hirdessétek a népek közt nagyságos dolgait, mondjátok, hogy nagy az Ő neve. :2smitten: :2smitten:
Zsoltárok könyve:103:1   A Dávidé. Áldjad én lelkem az Urat, és egész bensőm az ő szent nevét.
Zsoltárok könyve:103:2   Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményérő

 Én áldom az a mai napon is  és imádkozom minden testvéremért!!! :2smitten: :2smitten:
Mózes V. könyve:26:15   Tekints alá a te szentségednek lakóhelyéből a mennyekből, és áldd meg Izráelt, a te népedet, és a földet, amelyet nékünk adtál, amint megesküdtél vala a mi atyáinknak, a tejjel és mézzel folyó földet.
Zsoltárok könyve:28:9   Tartsd meg a te népedet és áldd meg a te örökségedet, legeltesd és magasztald fel őket mindörökké! :ima02: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3369 Dátum: 2012 Március 31, 12:26:08 »
Ildikó olyan jó, hogy te szombat reggel frissen és kipihenve gondolsz ránk, későn kelőkre és gondoskodsz lelki táplálékról.
Szeretnék én is hozzá tenni, fogadjátok szeretettel a mai morzsákat a csendes percekhez.

2012. március 31. Mit tegyek?

Idézet
Mikor hallották, hogy héber nyelven szól hozzájuk, még jobban elcsendesedtek. Aztán így folytatta Pál:  "Én zsidó ember vagyok, a ciliciai Tarzuszban születtem, de ebben a városban növekedtem fel;
Gamáliél lábainál kaptam nevelést az ősi törvény szigora szerint, és én is így rajongtam Istenért, ahogyan ma ti mindnyájan.  E tanítás követőit halálra üldöztem, megkötöztem, és börtönbe juttattam férfiakat is, meg nőket is.  Tanúm erre a főpap és a vének egész tanácsa, akiktől levelet is kaptam a testvérekhez, és elmentem Damaszkuszba, hogy az odavalókat is megkötözve hozzam Jeruzsálembe, hogy megkapják büntetésüket.  Történt pedig, hogy útközben, amint déltájban közeledtem Damaszkuszhoz: hirtelen vakító fényesség sugárzott le rám az égből.  A földre estem, és hangot hallottam, amely így szólt: Saul, Saul, miért üldözöl engem?  Én pedig megkérdeztem: Ki vagy, Uram? És ő így szólt: Én vagyok a názáreti Jézus, akit te üldözöl.  Akik velem voltak, a fényt ugyan látták, de a velem beszélő hangját nem hallották.  Ezt kérdeztem akkor: Mit tegyek, Uram? Az Úr pedig azt felelte nekem: Kelj fel, menj Damaszkuszba, és ott megmondják neked mindazt, amit tenned kell, amit Isten felőled elrendelt.  Mivel pedig annak a fényességnek a ragyogása miatt nem láttam, a velem levők kézen fogva vezettek; úgy mentem be Damaszkuszba.
ApCsel 22,2-11.


                           MIT TEGYEK?

Ezt kérdeztem akkor: Mit tegyek, Uram? Az Úr pedig azt felelte nekem: Kelj fel, menj Damaszkuszba, és ott megmondják neked mindazt, amit tenned kell. (ApCsel 22,10)

Gyakran megtörténik, hogy amikor valamit szépen eltervezek, közbejön valami, és összezavar mindent. A családomnak is szembe kellett néznie az utóbbi időben néhány nem várt eseménnyel: egészségi problémák, egyik lányunk másik államba költözése. Emellett egyikünknek lehetősége nyílt
felnőtt fejjel főiskolán tanulni. Mindezek kérdéseket vetnek fel. Ezért Pálhoz hasonlóan gyakran kérdeztem: "Mit tegyek, Uram?"
Saulnak drámai volt a megtérése a damaszkuszi úton. Élete egy csapásra megváltozott. Gyakran nekünk is egy pillanat alatt megváltozik az életünk. A hirtelen változások idején Sauléhoz hasonló lehet a reakciónk a körülményekre: "Mit tegyek, Uram?" Miután feltettük a kérdést, várunk az Úr válaszára. Ez a várakozás sokszor a legnehezebb, és valószínűleg nem fogjuk az Úr hangját a valóságban úgy hallani, mint ahogy Saul hallotta. Isten mindazonáltal szól hozzánk. Gyakran a gyülekezeti közösség lehet Isten hangja számunkra. Amikor egy hívő barátunkkal beszélgetünk, aki felé bizalmunk van, Istent hallhatjuk szólni rajta keresztül. Ha kutatjuk az Isten igéjét és imádkozunk, a válasz éppoly bizonyosan meg fog érkezni, mint Saul történetében.

Imádság: Istenünk, sokszor nem tudjuk, mit tegyünk. Kérünk, szólj hozzánk, hogy meghalljuk hangodat. Ámen.

A változások gyakoriak, de Isten vezetése, szeretete állandó.
Margie J. Harding (Maryland, USA)

IMÁDKOZZUNK AZ IDŐSEBB FŐISKOLÁSOKÉRT!

forrás: http://www.csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3370 Dátum: 2012 Március 31, 18:22:45 »
Ildikó olyan jó, hogy te szombat reggel frissen és kipihenve gondolsz ránk, későn kelőkre és gondoskodsz lelki táplálékról.



  :fel: köszönöm áldott testvérem,annyira nem voltam kipihenve mert későig dolgoztam aztán volt a tanítás a gyülekezetbe de nagyon nagy örömmel ébredtem fel kicsit fáradtan de megvallottam hogy:
Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.

áldott békés estét kivánok mindenkinek!!
A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájatokkal! Ámen. :017:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3371 Dátum: 2012 Április 01, 08:21:58 »
Közeledik a húsvét. A mai igemorzsa ebben a témakörben ad üzenetet.

Április 1. Virágvasárnap

Idézet
A kovásztalan kenyerek első napján odamentek a tanítványok Jézushoz, és megkérdezték tőle: "Hol akarod megenni a húsvéti vacsorát, hol készítsük el?"  Ő ezt válaszolta: "Menjetek a városba ahhoz a bizonyos emberhez, és mondjátok neki: A Mester üzeni: Az én időm közel van, nálad tartom meg a húsvéti vacsorát tanítványaimmal."  A tanítványok úgy tettek, amint Jézus parancsolta nekik, és elkészítették a húsvéti vacsorát.  Amikor este lett, asztalhoz telepedett a tizenkét tanítvánnyal.  Evés közben így szólt: "Bizony, mondom néktek, hogy közületek egy el fog árulni engem."  Erre nagyon elszomorodtak, és egyenként kérdezni kezdték tőle: "Talán csak nem én vagyok az, Uram?"  Ő pedig így válaszolt: "Aki velem együtt mártja kezét a tálba, az árul el engem.  Az Emberfia elmegy, amint meg van írva róla, de jaj annak az embernek, aki az Emberfiát elárulja: jobb lett volna annak az embernek, ha meg sem születik."  Megszólalt Júdás is, az áruló, és ezt kérdezte: "Talán csak nem én vagyok az, Mester?" "Te mondtad" - felelte neki.  Miközben ettek, vette Jézus a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, a tanítványoknak adta, és ezt mondta: "Vegyétek, egyétek, ez az én testem!"  Azután vette a poharat és hálát adott, nekik adta, és ezt mondta: "Igyatok ebből mindnyájan,  mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára.  De mondom nektek: nem iszom mostantól fogva a szőlőtőnek ebből a terméséből ama napig, amelyen majd újat iszom veletek Atyám országában."
 Miután elénekelték a zsoltárokat, kimentek az Olajfák hegyére.  Akkor így szólt hozzájuk Jézus: "Mindnyájan megbotránkoztok bennem ezen az éjszakán, mert meg van írva: Megverem a pásztort, és elszélednek a nyáj juhai.  De miután feltámadtam, előttetek megyek Galileába."  Ekkor Péter így szólt hozzá: "Ha mindenki meg is botránkozik benned, én soha meg nem botránkozom."  Jézus pedig ezt mondta neki: "Bizony, mondom néked, hogy ezen az éjszakán, mielőtt a kakas megszólal, háromszor tagadsz meg engem."  Péter így válaszolt: "Ha meg is kell halnom veled, akkor sem tagadlak meg." Ugyanígy beszélt a többi tanítvány is.
Mt 26,17-35.

VIRÁGVASÁRNAP

Menjetek a városba ahhoz a bizonyos emberhez, és mondjátok neki: A Mester üzeni: Az én időm közel van, nálad tartom meg a húsvéti vacsorát tanítványaimmal. (Mt 26,18)

A mai ige némelyekben ellenkezést válthat ki. A kedves lélek, aki önként jelentkezik a húsvéti vacsora házigazdájának, mellékesen "a bizonyos ember" titulust kapja. Védelmében talán elmondhatjuk: "Vajon nincs neki neve? Ha mindig átnéznek az emberen, az nem igazán jó érzés. A szíves vendéglátása vajon nem jogosítja fel arra, hogy a valódi nevén is megemlítsék?" A "bizonyos ember" ilyen kezelése nem illik bele Jézus korábbi üzenetébe, amikor azt mondta: ha valaki kedvességet gyakorol a "legkisebb" felé, örökölni fogja a mennyek országát. (Mt 25,31-40) Akkor a mai történetünk házigazdájának személyét miért fedi homály?
Egy kósza gondolat viszont félbeszakítja ezt a tiltakozást. Mi lehet, hogy nem ismerjük annak az embernek a személyét, de Jézus ismerte és megbízta, hogy készítse el a húsvéti vacsorát, amire mi az utolsó vacsora néven emlékezünk. Némely bibliatudós szerint, ez az ismeretlen, név nélküli ember, maga az író, Márk evangélista volt.
A világ szemében mi is névtelennek tűnhetünk, de Jézus jól tudja, hogy kik és hol vagyunk. Talán arra van szükség, hogy készek legyünk önzetlenül, nyilvános elismerés vagy dicséret nélkül szolgálni őt. Meg tudjuk ezt tenni? Akarjuk ezt tenni?

Imádság: Urunk, segíts önként szolgálnunk neked. Ámen.

Szolgálni akarom Jézust nyilvános dicséret nélkül.
Kwasi I. Kena (Tennessee, USA)

IMÁDKOZZUNK AZ ELISMERÉSRE VÁGYAKOZÓKÉRT!

forrás: http://www.csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3372 Dátum: 2012 Április 01, 08:34:10 »
Köszönöm, kedves Testvérem a Morzsát!

Egy kis szösszenet: Amit a Biblia itt húsvéti vacsorának fordít, nem más, mint az ÚR ünnepének, a Páska/Pesszách ünepének elöestéjén tartandó "Széder" esti vacsora. Az ÚR ünnepei topicban be fogok rakni erröl egy kis ismertetöt. Azért is fontos ezt megértenünk, hogy felismerjük, az ÚR ünnepei, jobban mondva találkozási terminusai sokkal mélyebb értelemmel rendelkeznek, mint ahogy azt sokan gondolják, mert nem véletlen, hogy az Engesztelö Áldozat pont a Páska ünnepén áldoztatott fel, amikor Izraelnek a bárány áldozatára kellett emlékezniük az egyiptomi kivonulás idején. A vér életet jelentett és jelent ma is!

BARUCH HABA B'SHEM ADONAI, HALLEL'YAH!

Áldott, ki jö az ÚR Nevében! HalleluYah!


 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3373 Dátum: 2012 Április 01, 09:08:02 »
BARUCH HABA B'SHEM ADONAI, HALLEL'YAH!

Áldott, ki jö az ÚR Nevében! HalleluYah!


Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, 4. aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére. 5. Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, 6. aki váltságul adta önmagát mindenkiért tanúbizonyságként a maga idejében.
1Tim 2,3-5

http://www.youtube.com/watch?v=VoEkyRUd3IQ#

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3374 Dátum: 2012 Április 01, 09:08:20 »
 :morning:
 ámen!!!
ÁLDOTT AKI JÖN AZ ÚR NEVÉBEN!!!
:2smitten:
http://www.youtube.com/watch?v=dFsAOT0DJ8o#
Zsoltárok könyve:118:26   Áldott, aki jő az Úrnak nevében; áldunk titeket, akik az Úr házából valók vagytok!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25