Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827740 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3465 Dátum: 2012 Május 01, 09:32:35 »
Kedves Ildikó és Edit!

Olyan jó, hogy nekünk gondoskodó és féltőn szerető Istenünk van. Amíg az Ő oltalma és gondolkodása alatt vagyunk általában rendben mennek a dolgaink. De ha önálló utakra lépünk, őt kizárva életünkből akkor jönnek a nehézségek, a kísértések, az ábrándozások és azt vesszük észre, hogy egyedül maradtunk.  A csábító kép amelybe eddig kapaszkodtunk szertefoszlik és egyedül maradunk kétségekben, félelmekben, Isten nélkül. Éppen ezért maradjunk engedelmesek és ne toljuk félre  a minket átölelő szerető gondoskodást.

Köszönöm a mai napra feltett üzeneteiteket.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3466 Dátum: 2012 Május 01, 09:34:12 »
Május 1. Megszégyenítve

Zsolt 35,17-28.

17 Uram, meddig nézed el ezt? Ments meg engem az ordítozóktól, életemet az oroszlánoktól!
18 Magasztallak a nagy gyülekezetben, hatalmas nép között dicsérlek.
19 Ne engedd, hogy kinevessenek hazug ellenségeim, és összekacsinthassanak, akik ok nélkül gyűlölnek.
20 Mert nem jó szándékkal beszélnek, csalárd dolgokat terveznek azok ellen, akik szelíden élnek a földön.
21 Feltátották rám szájukat, hahotázva mondják rólam: Saját szemünkkel láttunk!
22 Láttad mindezt, URam! Ne hallgass, Uram, ne légy távol tőlem!
23 Serkenj fel, ébredj, tégy igazságot peremben, Uram, Istenem!
24 Ítélj meg igazságod szerint, URam, Istenem, ne engedd, hogy kinevessenek!
25 Ne mondhassák magukban: Ez az, ezt akartuk! Ne mondhassák: Végeztünk vele!
26 Szégyenkezve piruljon mindenki, aki örül bajomnak! Szégyen és gyalázat borítsa azokat, akik dölyfösek velem szemben!
27 Ujjongjanak, örüljenek, akik igazamat kívánják! Beszéljék mindenkor, hogy nagy az ÚR, aki szolgája javát akarja.
28 Nyelvem hirdeti igazságodat és dicséretedet minden nap.


MEGSZÉGYENÍTVE

Láttad mindezt, Uram! Ne hallgass, Uram, ne légy távol tőlem! (Zsolt 35,22)

Hatodikos koromtól fogva, és a gimnázium alatt is folyamatosan ugrattak és erőszakoskodtak velem. Megtanultam, együtt élni ezzel, de sokszor mentem haza sírva, nem értve, miért engedi meg ezt Isten. Amikor a diplomaosztásunk tízéves évfordulójára meghívót kaptam, keserűség és harag fogott el, ahogy felidéztem, mit tettek velem az osztálytársaim. Az Isten igéjében kerestem vigasztalást. Véletlenül bukkantam rá a 35. zsoltárra. Meglepetésemre Isten közvetlenül hozzám szólt a zsoltáros által, amikor arról írt, hogy Isten nem engedi, hogy nevessenek rajta, vagy gyűlöljék, amikor erre nincs okuk.
Ez a zsoltár olyan világosan beszélt a régi rosszakaróim miatti mostani érzéseimről, hogy a haragom másodpercek alatt elpárolgott. Felismertem, hogy Isten mindvégig látta az érzéseimet, tudta mennyire fáj a bántalmazás, ő nem akarta ezt, és soha nem hagyott magamra azokban a nehéz időkben.
A megszégyenítés mindig kárt okozó és fájdalmas azoknak, akik elszenvedik. De az áldozatoknak nem kell örökké együtt élniük a fájdalommal, haraggal és keserűséggel. Isten mindig velünk van a megpróbáltatások idején, és meg akar szabadítani attól, hogy rágódjunk a múlt bántásain.

Imádság: Drága Istenünk, emlékeztess, hogy te mindig velünk vagy, bármivel kell is szembenéznünk; és az igédben ott van a válasz minden helyzetre. Ámen.

Isten megszabadít a múlt bántásai miatt érzett haragunktól.
Justin Swartz (Pennsylvania, USA)

forrás: http://www. csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3467 Dátum: 2012 Május 01, 10:16:34 »
Köszönjük a lelki táplálékot Testvéreim! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3468 Dátum: 2012 Május 01, 14:03:47 »
„Ha tehát valaki megtisztítja magát ezektől, megbecsült, megszentelt edény lesz, az Úrnak is hasznos, és minden jó cselekedetre alkalmas.” (2.Timóteus 2:21)



Isten használ mindenféle edényt– nagy edényeket és kicsi edényeket, díszes edényeket és egyszerű edényeket, igen drága és egészen közönséges edényeket is. Van azonban egy dolog, amit Isten nem használ: piszkos edényt. Ha tehát azt szeretnéd, hogy Isten használjon, akkor meg kell tisztítanod magad!

Józsué azt mondta a népnek: „Szenteljétek meg magatokat, mert holnap csodákat tesz köztetek az ÚR.” (Józsué 3:5) A tény az, hogy Isten a te jövődben is valami nagyszerűt akar tenni. Azonban a múlt lezárásával kell kezdened. Meg kell tisztítanod a tegnapodat.

Hogyan teheted meg? A bűnvalláson keresztül. Agustinus mondta: „A rossz dolgok megvallása a jó dolgok kezdete.” A múltunkkal  kell kezdenünk. A Biblia azt mondja: „Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól.” (1.János 1:9)

Sosem felejtem el, mikor először készítettem „bűn listát”. Úgy éreztem, mintha Isten millió mérföld távol lenne. Ő messze volt, én nem éreztem a hatalmát, sem a kegyelmét. Úgy éreztem, az imádságaim visszapattannak a mennyezetről. Egy éjjel aztán fogtam egy tömb sárga papírt, és azt mondtam, „Istenem, mutass meg minden bűnt, ami köztem és közted van, ami elválaszt tőled, és én egyenként, mindet le fogom írni, egyenként mindet meg fogom vallani. Kezdjünk el most, rögtön foglalkozni velük hogy félretegyük a bűnöket az útból!”

Aztán elkezdtem írni, és csak írtam és írtam. Azt gondoltam, hogy egy könyvet fogok írni, mint a „Célvezérelt bűnös”. Mintegy kilenc oldal után értem a végére. Hajnali 2 óra volt, mikor befejeztem. Megvallottam mindet Istennek, és mindegyik fölé írtam 1.János 1:9-et.

Azóta az éjszaka óta sokszor készítettem bűn listát, mert nagyon könnyű megengedni a dolgoknak, hogy közém és Isten közé kerüljenek.

Szükséged van rendszeresen bűn listát készíteni, mert tiszta edénynek kell lenned, hogy Istennek ajánlhasd magad használatra. Ha a szemetet csak havonta egyszer viszed ki a házadból, az bűzleni fog.

Gondold végig:

Mikor volt utoljára, hogy konkrét bűnöket megvallottál Istennek?
Amint a bűn listádat készíted, mi döbbent meg téged, az, hogy milyen bűnöket vagy mennyi sok bűnt idézel vissza emlékeidben?
(Daily Hope by Rick Warren – 2012.04.24)
forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/05/01/isten_azokat_hasznalja_akik_megvalljak_a_buneiket
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3469 Dátum: 2012 Május 01, 17:48:10 »
Kedves Ildikó és Edit!

Olyan jó, hogy nekünk gondoskodó és féltőn szerető Istenünk van. Amíg az Ő oltalma és gondolkodása alatt vagyunk általában rendben mennek a dolgaink. De ha önálló utakra lépünk, őt kizárva életünkből akkor jönnek a nehézségek, a kísértések, az ábrándozások és azt vesszük észre, hogy egyedül maradtunk.  A csábító kép amelybe eddig kapaszkodtunk szertefoszlik és egyedül maradunk kétségekben, félelmekben, Isten nélkül. Éppen ezért maradjunk engedelmesek és ne toljuk félre  a minket átölelő szerető gondoskodást.

Köszönöm a mai napra feltett üzeneteiteket.












Kedves Testvérem  Pista! nagyon köszönöm! látod  Jó és  hatalmas Istenünk van , én is minden nap mikor olvasom a  bejegyzéseidet , nagyon hálás vagyok és Áldom a Mindenható Istent és kérem hogy Őrizzen meg és áldjon meg téged , d e ugyan ezt teszem mikor egy másik testvér is felrak  valamit, mindenből tanulunk,  nagyon hálás  vagyok értetek, legyetek nagyon áldottak és teljesítse az Úr  minden kéréseiteket, 
 és  Gyöngyikének is  hálás  vagyok , áldott gyereke az  Úrnak !
 nagyon köszönöm hogy vagytok nekem! legyetek nagyon áldottak!! :love: :017: :rozsa: :028: :thanks: :026:


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3470 Dátum: 2012 Május 02, 00:35:59 »
Reggel korán kell elmennem otthonról ezért most, nem sokkal éjfél után teszem fel az igei üzenetet. Igaz, már "holnap" van.

Május 2. Kóborló utak

Péld 4,25-27.
25 Szemed előre tekintsen, és egyenesen magad elé nézz!
26 Ügyelj, hogy merre tart a lábad, akkor minden utad biztos lesz.
27 Ne térj le se jobbra, se balra, tartsd távol lábadat a rossztól!


KÓBORLÓ UTAK

Add nekem a szívedet, fiam, és tartsd szemed előtt utaimat! (Péld 23,26)

Az eltévedt gyerek egyedül álldogált az utcán, közvetlenül a házam előtt. Mindjárt rosszat sejtettem, mivel egyik közeli szomszédomnak sem volt már ilyen kicsi gyermeke. Nem félt, ahogy közeledtem feléje, és szívesen megfogta a kezemet. Beszélgetve mentünk lefelé az utcán egy ház felé néhány tömbnyire tőlünk, ahol tudtam, hogy egy kisgyerekes család él.
Megmondta, hogy Heath-nak hívják, majd így szólt: "Szeretem a hangyákat." Nyilvánvalóan a hangyák iránti érdeklődése csábította ki a saját udvaruk biztonságából. Követte a piciny rovarokat, mígnem olyan helyre ért, melyet már nem ismert.
Egy kicsit mindannyian olyanok vagyunk, mint ez a gyermek. Lehet, hogy nem szándékosan választjuk a rossz utat, de az élet vonzereje és dolgai megzavarnak, és utunk eltér az Istennel való szoros közösségtől. Gyakran kellemetlen, sőt veszélyes körülmények közé kerülünk, melyeket pedig szerettünk volna elkerülni.
Isten azt akarja, hogy térjünk vissza az ilyen tévutakról. Ahogyan Heath édesanyja megörült, amikor meglátott minket a háza felé közeledni, Isten is nagy örömmel küldi szeretetét és megbocsátását felénk, amikor látja, hogy hazafelé tartunk.

Imádság: Drága Urunk, bocsásd meg, hogy nem a veled való kapcsolatnak adjuk az elsőbbséget az életünkben. Vonj vissza magadhoz, amikor eltávozunk tőled. Ámen.

Amikor Istentől eltávolodunk, ő szeretettel vár vissza.
Muriel DeLong (New-Brunswick, Kanada)

forrás: http://www.csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3471 Dátum: 2012 Május 02, 08:38:41 »
„Ha tehát valaki megtisztítja magát ezektől, megbecsült, megszentelt edény lesz, az Úrnak is hasznos, és minden jó cselekedetre alkalmas.” (2.Timóteus 2:21)



Isten használ mindenféle edényt– nagy edényeket és kicsi edényeket, díszes edényeket és egyszerű edényeket, igen drága és egészen közönséges edényeket is. Van azonban egy dolog, amit Isten nem használ: piszkos edényt. Ha tehát azt szeretnéd, hogy Isten használjon, akkor meg kell tisztítanod magad!

Józsué azt mondta a népnek: „Szenteljétek meg magatokat, mert holnap csodákat tesz köztetek az ÚR.” (Józsué 3:5) A tény az, hogy Isten a te jövődben is valami nagyszerűt akar tenni. Azonban a múlt lezárásával kell kezdened. Meg kell tisztítanod a tegnapodat.

Hogyan teheted meg? A bűnvalláson keresztül. Agustinus mondta: „A rossz dolgok megvallása a jó dolgok kezdete.” A múltunkkal  kell kezdenünk. A Biblia azt mondja: „Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól.” (1.János 1:9)

Sosem felejtem el, mikor először készítettem „bűn listát”. Úgy éreztem, mintha Isten millió mérföld távol lenne. Ő messze volt, én nem éreztem a hatalmát, sem a kegyelmét. Úgy éreztem, az imádságaim visszapattannak a mennyezetről. Egy éjjel aztán fogtam egy tömb sárga papírt, és azt mondtam, „Istenem, mutass meg minden bűnt, ami köztem és közted van, ami elválaszt tőled, és én egyenként, mindet le fogom írni, egyenként mindet meg fogom vallani. Kezdjünk el most, rögtön foglalkozni velük hogy félretegyük a bűnöket az útból!”

Aztán elkezdtem írni, és csak írtam és írtam. Azt gondoltam, hogy egy könyvet fogok írni, mint a „Célvezérelt bűnös”. Mintegy kilenc oldal után értem a végére. Hajnali 2 óra volt, mikor befejeztem. Megvallottam mindet Istennek, és mindegyik fölé írtam 1.János 1:9-et.

Azóta az éjszaka óta sokszor készítettem bűn listát, mert nagyon könnyű megengedni a dolgoknak, hogy közém és Isten közé kerüljenek.

Szükséged van rendszeresen bűn listát készíteni, mert tiszta edénynek kell lenned, hogy Istennek ajánlhasd magad használatra. Ha a szemetet csak havonta egyszer viszed ki a házadból, az bűzleni fog.

Gondold végig:

Mikor volt utoljára, hogy konkrét bűnöket megvallottál Istennek?
Amint a bűn listádat készíted, mi döbbent meg téged, az, hogy milyen bűnöket vagy mennyi sok bűnt idézel vissza emlékeidben?
(Daily Hope by Rick Warren – 2012.04.24)
forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/05/01/isten_azokat_hasznalja_akik_megvalljak_a_buneiket
Köszönöm drága Gyöngyikém. Éppen ma reggel olvastam ezt az igét.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3472 Dátum: 2012 Május 02, 08:40:10 »
Reggel korán kell elmennem otthonról ezért most, nem sokkal éjfél után teszem fel az igei üzenetet. Igaz, már "holnap" van.

Május 2. Kóborló utak

Péld 4,25-27.
25 Szemed előre tekintsen, és egyenesen magad elé nézz!
26 Ügyelj, hogy merre tart a lábad, akkor minden utad biztos lesz.
27 Ne térj le se jobbra, se balra, tartsd távol lábadat a rossztól!


KÓBORLÓ UTAK

Add nekem a szívedet, fiam, és tartsd szemed előtt utaimat! (Péld 23,26)

Az eltévedt gyerek egyedül álldogált az utcán, közvetlenül a házam előtt. Mindjárt rosszat sejtettem, mivel egyik közeli szomszédomnak sem volt már ilyen kicsi gyermeke. Nem félt, ahogy közeledtem feléje, és szívesen megfogta a kezemet. Beszélgetve mentünk lefelé az utcán egy ház felé néhány tömbnyire tőlünk, ahol tudtam, hogy egy kisgyerekes család él.
Megmondta, hogy Heath-nak hívják, majd így szólt: "Szeretem a hangyákat." Nyilvánvalóan a hangyák iránti érdeklődése csábította ki a saját udvaruk biztonságából. Követte a piciny rovarokat, mígnem olyan helyre ért, melyet már nem ismert.
Egy kicsit mindannyian olyanok vagyunk, mint ez a gyermek. Lehet, hogy nem szándékosan választjuk a rossz utat, de az élet vonzereje és dolgai megzavarnak, és utunk eltér az Istennel való szoros közösségtől. Gyakran kellemetlen, sőt veszélyes körülmények közé kerülünk, melyeket pedig szerettünk volna elkerülni.
Isten azt akarja, hogy térjünk vissza az ilyen tévutakról. Ahogyan Heath édesanyja megörült, amikor meglátott minket a háza felé közeledni, Isten is nagy örömmel küldi szeretetét és megbocsátását felénk, amikor látja, hogy hazafelé tartunk.

Imádság: Drága Urunk, bocsásd meg, hogy nem a veled való kapcsolatnak adjuk az elsőbbséget az életünkben. Vonj vissza magadhoz, amikor eltávozunk tőled. Ámen.

Amikor Istentől eltávolodunk, ő szeretettel vár vissza.
Muriel DeLong (New-Brunswick, Kanada)

forrás: http://www.csendespercek.hu/
Köszönöm drága Testvérem.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3473 Dátum: 2012 Május 02, 09:05:32 »
Kedves Istvan testverem,ram a "Megszegyenitve" cimu beirasod utott sziven.Eleg sok bantas ert az utobbi idoben,de jo tudnunk azt,hogy Isten velunk van az ilyen helyzetekben is,mindenrol tud es O lehet a mi menedekunk,es vigasztalast nyujt. :060:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3474 Dátum: 2012 Május 02, 09:15:24 »
Május 1. Megszégyenítve

Zsolt 35,17-28.

17 Uram, meddig nézed el ezt? Ments meg engem az ordítozóktól, életemet az oroszlánoktól!
18 Magasztallak a nagy gyülekezetben, hatalmas nép között dicsérlek.
19 Ne engedd, hogy kinevessenek hazug ellenségeim, és összekacsinthassanak, akik ok nélkül gyűlölnek.
20 Mert nem jó szándékkal beszélnek, csalárd dolgokat terveznek azok ellen, akik szelíden élnek a földön.
21 Feltátották rám szájukat, hahotázva mondják rólam: Saját szemünkkel láttunk!
22 Láttad mindezt, URam! Ne hallgass, Uram, ne légy távol tőlem!
23 Serkenj fel, ébredj, tégy igazságot peremben, Uram, Istenem!
24 Ítélj meg igazságod szerint, URam, Istenem, ne engedd, hogy kinevessenek!
25 Ne mondhassák magukban: Ez az, ezt akartuk! Ne mondhassák: Végeztünk vele!
26 Szégyenkezve piruljon mindenki, aki örül bajomnak! Szégyen és gyalázat borítsa azokat, akik dölyfösek velem szemben!
27 Ujjongjanak, örüljenek, akik igazamat kívánják! Beszéljék mindenkor, hogy nagy az ÚR, aki szolgája javát akarja.
28 Nyelvem hirdeti igazságodat és dicséretedet minden nap.


MEGSZÉGYENÍTVE

Láttad mindezt, Uram! Ne hallgass, Uram, ne légy távol tőlem! (Zsolt 35,22)

Hatodikos koromtól fogva, és a gimnázium alatt is folyamatosan ugrattak és erőszakoskodtak velem. Megtanultam, együtt élni ezzel, de sokszor mentem haza sírva, nem értve, miért engedi meg ezt Isten. Amikor a diplomaosztásunk tízéves évfordulójára meghívót kaptam, keserűség és harag fogott el, ahogy felidéztem, mit tettek velem az osztálytársaim. Az Isten igéjében kerestem vigasztalást. Véletlenül bukkantam rá a 35. zsoltárra. Meglepetésemre Isten közvetlenül hozzám szólt a zsoltáros által, amikor arról írt, hogy Isten nem engedi, hogy nevessenek rajta, vagy gyűlöljék, amikor erre nincs okuk.
Ez a zsoltár olyan világosan beszélt a régi rosszakaróim miatti mostani érzéseimről, hogy a haragom másodpercek alatt elpárolgott. Felismertem, hogy Isten mindvégig látta az érzéseimet, tudta mennyire fáj a bántalmazás, ő nem akarta ezt, és soha nem hagyott magamra azokban a nehéz időkben.
A megszégyenítés mindig kárt okozó és fájdalmas azoknak, akik elszenvedik. De az áldozatoknak nem kell örökké együtt élniük a fájdalommal, haraggal és keserűséggel. Isten mindig velünk van a megpróbáltatások idején, és meg akar szabadítani attól, hogy rágódjunk a múlt bántásain.

Imádság: Drága Istenünk, emlékeztess, hogy te mindig velünk vagy, bármivel kell is szembenéznünk; és az igédben ott van a válasz minden helyzetre. Ámen.

Isten megszabadít a múlt bántásai miatt érzett haragunktól.
Justin Swartz (Pennsylvania, USA)

forrás: http://www. csendespercek.hu
Köszönöm.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3475 Dátum: 2012 Május 02, 09:25:10 »
HAZASSAG ES BOLDOGSAG  2.

"Elvezd az eletet felesegeddel egyutt,akit szeretsz,mulando eleted minden napjan..."(Pred.9:9)


Ahhoz,hogy hazassagod boldog legyen,meg kell ertened valamit: a szeretet nem erzes,hanem dontes. Az erzes gyumolcs,a cselekves a gyoker. A megoldas az akaratodnal kezdodik. Isten nem parancsolta volna,hogy:" Ferfiak! ugy szeressetek felesegeteket,ahogyan Krisztus is szerette az egyhazat..."(Efezus5:25),vagy "...tanitsak a fiatalasszonyokat...hogy szeressek ferjuket..."(Titusz2:4),ha a szeretet egy erzes volna es nem akaratlagos cselekedet. Ha az akarat vezet az erzes kovetni fogja. Tehat igazitsd ki teves nezeteidet a szeretetrol!
- Eloszor: a szeretet alapja nem egy erzes,nem a szemelyiseg vonzasa,nem a szepseg es nem a szex - mas szavakkal,nem az elvezetek forrasai.Ezek a dolgok nem hoznak tartos boldogsagot. Amire igazan szukseg van,az elkotelezettseg,jellem es krisztusi lelkulet(hozzaallas).
- Masodszor: azt hiszed nem tudod szeretni tarsadat? Hasonlitsd ossze magadat Istennel! "Mi tehat azert szeretunk,mert O elobb szeretett minket"(1Janos4:19). Ha Isten szeret teged,akkor van eleg szereteted amibol tovabbadhatsz, "...mert a szeretet Istentol van..."(1Janos4:7). Nem neked kell kezdemenyezned,csak add tovabb amit te is kaptal!
- Harmadszor: azt hiszed beloled mar kifogyott a szeretet? Nem,csupan elhagytad a forrasat. "...szivunkbe aradt az Isten szeretete a nekunk adott Szentlelek altal"(Roma5:5). Toltodj fel a Szentlelek ellatmanyabol es boven eleg szereteted lesz,amit tovabbadhatsz!
- Vegul: ha torodsz a tarsaddal,beleadod magad a kapcsolatba,akkor a halott szeretet is fel tud eledni ujra. "Mert ahol a kincsed van,ott lesz a szived is."(Mate6:21).


Folyt.kov.


Forras:
MAI IGE
Szerzo - Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3476 Dátum: 2012 Május 02, 10:37:43 »
Isten azokat használja, akik odafigyelnek az egészségügyi alapelvekre
"Nem tudjátok, hogy a testetek a bennetek lakó Szent Szellem temploma, aki bennetek lakik és akit Istentől kaptatok? Többé már nem a magatok urai vagytok, hanem Istené.  Isten nagyon drága váltságdíjat fizetett értetek! Használjátok hát a testeteket is az Isten dicsőségére!" (1. Kor. 6:19-20, TEV fordítás)

Megszentelni valamit azt jeleni, hogy odaszánunk valamit Isten személyes használatára. Veheted a házadat és mondhatod: "Istenem, odaszánom neked ezt a házat." Vagy mondhatod: "Istenem, itt ez az autó, odaszánom ezt neked." Ezt azt jelenti, hogy veszel bármit, ami tiéd, és odaadod Istennek, hogy Ő használja.

A Biblia ezt mondja: "Nem tudjátok, hogy a testetek a bennetek lakó Szent Szellem temploma, aki bennetek lakik és akit Istentől kaptatok? Többé már nem a magatok urai vagytok, hanem Istené.  Isten nagyon drága váltságdíjat fizetett értetek! Használjátok hát a testeteket is az Isten dicsőségére!" (1. Kor. 6:19-20, TEV fordítás)

Isten minden fajta cserépedényt használ, de azt akarja, hogy az edény tiszta legyen és egészséges. Ha azt akarod, hogy Isten használjon téged, formába kell jönnöd. Amikor a testedet - a te cserépedényedet - odaszánod Isten szolgálatára, a lehető legjobb formában kell lennie, hogy képes legyél megtenni azokat a dolgokat, amire Isten elhívott. A Biblia azt mondja: "Kezed alkotott és megerősített, tégy értelmessé, hogy megtanuljam parancsolataidat!" (Zsolt. 119:73)

Isten lefektette az egészséges élet alapelveit. Egyensúlyban kell tartani az evést, a mozgást és az alvást. Mindháromra szükséged van a jó egészséghez.

Isten azt akarja, hogy ugyanolyan egészséges légy fizikailag, mint amilyen egészséges vagy lelkileg, hogy nagyszerűen munkálkodhasson rajtad keresztül.

Beszéljétek meg -

Milyenek az alvási szokásaid? Néha a leginkább lelki dolog, amit tenned kell, az, hogy elmész lefeküdni.

Azért eszel, hogy élj, vagy azért élsz, hogy egyél? Mit gondolsz, az evési szokásaid milyen hatással vannak a lelki egészségedre?

(Daily Hope by Rick Warren, 2012.04.25.)
forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/05/02/isten_azokat_hasznalja_akik_odafigyelnek_az_egeszsegugyi_alapelvekre#comment-form
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3477 Dátum: 2012 Május 02, 10:46:00 »
Köszönjük Testvérek a táplálékot! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3478 Dátum: 2012 Május 03, 00:59:58 »
Reggel megint korán kelek, viszem a vizsgálat eredményét a szakorvosnak, ezért úgy gondoltam, hogy ne kapjátok meg későn a reggeli üzenetet, ezért most felteszem.

Május 3. Isten velünk van


4 Örüljetek az Úrban mindenkor! Ismét mondom: örüljetek. 5 A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt. Az Úr közel! 6 Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt; 7 és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban. 8 Egyébként pedig, testvéreim, ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jóhírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe! 9 Amit tanultatok és átvettetek, hallottatok és láttatok is tőlem, azt tegyétek, és veletek lesz a békesség Istene!
Fil 4,4-9.


ISTEN VELÜNK VAN!

Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk? (Róm 8,31)

A földi királyok jönnek és mennek. Némelyek közülük jók, mások károkat okoznak, mígnem leszavazzák, vagy lemondatják őket. Az USA-ban megvan arra a lehetőségünk, hogy négyévente lecseréljük a vezetőnket. A Dicsőség Királyára azonban örökre támaszkodhatunk.
Ez jutott az eszembe a múltkor, amikor egyik barátom kissé zavarodottan panaszkodott az újságokban olvasható hírekről. Számára a világ a pokol felé halad egy kézikosárban. "Ha mindketten meghalnánk ma este, mit számít mindez? Isten előtt életünk cselekedeteiről kell számot adnunk, azokról a dolgokról, melyekben volt választási lehetőségünk." - mondtam neki.
Meglepetten rám nézett. "Soha nem gondoltam erre. Azt hiszem, sok mindent Isten hatáskörében kell meghagynunk."
De bele is betegedhetünk, ha olyan dolgok miatt aggódunk, melyek az ellenőrzésünkön kívül esnek. Természetesen minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy választ adjunk a világ komoly problémáira. Hiszen aggódunk a politika, az időjárás, a gazdaság és egy sor más dolog miatt. Mindezeken túl azonban, Isten egy jó Isten. Ha erre a tényre tekintünk, a világ eseményei nem vehetik el az örömünket, hogy szerető Megváltónk van, aki mindig a jót munkálja, - az újság híradásaitól függetlenül.

Imádság: Istenünk, segíts szem előtt tartanunk, hogy te a Királyok Királyaként mindig gondot viselsz ránk. Ámen.

Ha hiszünk Istenben, meglátjuk az életben a jó dolgokat.
James E. Bell (Missouri, USA)

forrás: http://csendespercek.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3479 Dátum: 2012 Május 03, 08:55:10 »
HAZASSAG ES BOLDOGSAG  3.

"Elvezd az eletet felesegeddel egyutt,akit szeretsz,mulando eleted minden napjan..."(Pred.9:9)


A boldog hazassag titka az elegedettseg. Amikor megkerdezik tollunk,hogy mivel vagyunk elegedettek a hazassagunkban,minden bizonnyal ramutatunk olyan dolgokra,amiket tarsunk tesz vagy valamely jellemvonasara,ami tetszik nekunk. Ha azt kerdezik,hogy mivel vagyunk elegedetlenek,olyan tetteikrol vagy a szemelyiseguk olyan vonasairol beszelunk,amelyek nem tetszenek. Arra osszpontositunk  ami jo vagy rossz bennuk,ami boldogga tesz vagy elszomorit. De a megelegedettseg nem kulso tenyezokon mulik! A lenyeg az,hogy mi,hogy reagalunk masokra. Az igazi kerdes a mi hozzaallasunk. A problema nem az amit latunk vagy hallunk,hanem ,hogy hogyan latjuk,hogyan hallgatjuk:" ...Szemunk nem elegedett meg azzal amit latunk,fulunk sem elegedett meg azzal amit hallunk"(Pred1:8). A szem es a ful - az erzekszerveink - a vetkesek. Ezert mondja Isten:"...elegedjetek meg azzal amitek van..."(Zsid.13:5). El kell dontenunk,hogy maskepp nezunk a dolgokra,ugy,hogy azok ne tegyenek boldogtalanna. Az iranyitas a mi kezunkben van,nem a tarsunkeban! A megelegedettseg dontes! "...megtanultam,hogy...elegedett legyek"(Filippi4:11). Ugy tanulunk elegedettseget,ha vegiggondoljuk,hogy mennyivel nehezebb lehet masoknak es megkerdezzuk Istentol,hogyan akarja felhasznalni gyengesegeinket es hianyossagainkat novekedesunkre es tarsunk novekedesere.
Benjamin Franklin mondta a hazassagrol:" Tartsd jol nyitva a szemed elotte es felig csukva utanna". Vegul ugy tanulhatunk megelegedettseget,ha imadkozunk azert,hogy legyen batorsagunk valtoztatni azon amin tudunk (foleg a sajat hozzaallasunkon) es kegyelemert,hogy eltudjuk fogadni amin valtoztatni nem tudunk (a legtobb dolog elfogadhayo,ha felhagyunk azzal,hogy nehezteljunk ertuk),es bolcsessegert,hogy a kettot megtudjuk kulonboztetni egymastol.


Folyt.kov.


Forras:
MAI IGE
Szerzo:- Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b