Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 825772 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4260 Dátum: 2013 Január 06, 09:19:12 »
 :019:
Jó reggelt!

Zsoltárok könyve:63:2   Isten! én Istenem vagy te, jó reggel kereslek téged; téged szomjúhoz lelkem, téged sóvárog testem a kiaszott, elepedt földön, amelynek nincs vize;
Zsoltárok könyve:5:4  Uram, jó reggel hallgasd meg az én szómat; jó reggel készülök hozzád és vigyázok. nagyon fontos hogy kezded a napot, reggel mi az első??? Fontos hogy mindenkor az Úr legyen az első az életedben,, mert az határozza meg a napodat, mi a sorrend az életedben, ki az első??, Dávid nagyon jó példa arra hogy ki volt a legfontosabb neki minden reggel:Zsoltárok könyve:59:17   Én pedig éneklem a te hatalmadat, és reggelenkint zengem a te kegyelmességedet; mert váram voltál és menedékem az én nyomorúságom napján.
Zsoltárok könyve:88:14   De én hozzád rimánkodom, Uram, és jó reggel elédbe jut az én imádságom:
:2smitten :
Mózes  is fontosnak tartotta a reggeli imádkozást:Zsoltárok könyve:90:14
Jó reggel elégíts meg minket a te kegyelmeddel, hogy örvendezzünk és vígadjunk minden mi időnkben

Jeremiás is fontosnak tartotta a reggeli közösséget az ÚRRAL:Jeremiás siralmai: 3:23   Minden reggel meg-megújul; nagy a te hűséged!
:AZ ÚR JÉZUS nak is fontos volt a reggeli ima:János Evangéliuma:8:2   Jó reggel azonban ismét ott vala a templomban, és az egész nép hozzá méne; és leülvén, tanítja vala őket.
az apostolok is fontosnak tartották a reggeli tanítást:Apostolok Cselekedetei:5:21   Azok pedig ezt hallván, bemenének jó reggel a templomba, és tanítának. 
  Reggel én is csak ezt mondhatom az Úrnak:Zsolt:63:2   Isten! én Istenem vagy te, jó reggel kereslek téged; téged szomjúhoz lelkem, téged sóvárog testem a kiaszott kiaszott, elepedt földön, amelynek nincs vize! Köszönöm Úram hogy megpihenteted a testem , hálát adok neked hogy felébresztettél a mai napon is és kérlek Te vezess a mai nap folyamán is Tanácsaiddal igazgass engem , szólj URAM hozzám , mert hallja te  te szolgád !
Legyenek kedvedre valók szájam mondásai, és az én szívem gondolatai előtted, legyenek, oh Uram, kősziklám és megváltóm:ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4261 Dátum: 2013 Január 06, 10:38:10 »
ÁMEN!

 :2smitten:

Ezt mondja az ÚR/JHVH, a te megváltód, Izráel Szentje: Én, az ÚR/JHVH, vagyok a te Istened, arra tanítalak, ami javadra válik, azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell.
Ézs 48,17

Az ÚR nem valami távol levő misztikum, hanem élő és cselekvő Isten. Isten írja a történelmet, és amit megmondott 100%-ig beteljesedett és be is fog teljesedni. Így van ez Izrael történelmében és így van ez az egész világon, amely „legyen” Szavára állt elő. Ki ismerné jobban teremtményét, mint az, Aki alkotta. Izrael Szentje, a Megváltó mondta:

Én és az Atya egy vagyunk.
Jn 10,30

Az emberben Isten nélkül (mégha nem is vallja be sokszor nyiltan) bizonytalanság van. Nem ismeri a jövőt, nem tudja, hová vezet útja, célja-vesztett.

Ha ismeretlen utakra indulunk, nagyon fontos egy jó térkép (manapság GPS). Enélkül semmi sanszunk nincs elérni a célt. Sokat utazunk más országokba is, és nagyon is ismerem ezt a problémát. Hiába ilyenkor a józan ész, hiába ilyenkor a megérzések, térkép nélkül nem fogok eljutni a célhoz.

Isten először is tanítani akar. De nem akármire, hanem arra ami javamra válik. Igazából mi magunk sem tudjuk eldönteni, mi az ami hosszútávon a javunkat szolgálja.  De Az, Aki alkotott, aki ismeri a célt, tökéletesen tudja, mi az ami javamra van, és az szerint vezet az úton. Térképet is adott, amelyben megismerhetjük: Az Ő Szavát, a Szent Írást. Kijelentette magát Testté lett Szavában, Jézus Krisztusban.

Bízzatok az ÚRban mindenkor, mert az ÚR a mi kősziklánk mindörökre!
Ézs 26,4

A bizalom mellé pedig engedelmességet vár el az ÚR tőlünk.

Az Atya szereti a Fiút, és kezébe adott mindent. 36. Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta."
Jn 3,36

Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.
Jn 6,68
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4262 Dátum: 2013 Január 07, 13:09:11 »
Az imádkozásban legyetek kitartóak, és legyetek éberek: ne szűnjetek meg hálát adni.
Kol 4,2    

Az egyik legnehezebb feladat kitartónak lenni.  Ha valami nem  történik elképzelésünk szerint, sokszor feladjuk, vagy megsértődünk, továbblépünk. A kitartáshoz kell - és most elnézést a kifejezésért - egy fajta csökönyösség. Isten próbára teszi néha állhatatosságunkat olyan módon, hogy nem reagál imánkra azonnal, vagy nem úgy ahogy gondoltuk.

Jákób nem adta fel:

24. Jákób pedig egyedűl marada és tusakodik vala ő vele egy férfiú, egész a hajnal feljöveteléig.
25. Aki mikor látá, hogy nem vehet rajta erőt, megilleté csípőjének forgócsontját, és kiméne helyéből Jákób csípőjének forgócsontja a vele való tusakodás közben.
26. És monda: Bocsáss el engem, mert feljött a hajnal. És monda Jákób: Nem bocsátlak el téged, míg meg nem áldasz engemet.

1Móz 32,24-25

Jákób csökönyös maradt és meg is kapta az áldást, amiért harcolt, és amiért még a csipőjének kifizamodását sem bánta. Ezért új és olyan névvel ajándékozta meg őt az ÚR, amely az Örökkévaló nevét hordozza. Kitartó volt és nem adta fel.

Másik példán is látjuk, hogy érdemes harcolni.

És ekkor egy kánaáni asszony, aki arról a környékről jött, így kiáltott: "Uram, Dávid Fia! Könyörülj rajtam! Leányomat kegyetlenül gyötri a gonosz lélek!" 23. Jézus azonban nem válaszolt neki egy szót sem. Erre odamentek hozzá tanítványai, és kérték: "Bocsásd el, mert utánunk kiáltozik." 24. De ő így felelt: "Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz." 25. Az asszony pedig odaérve leborult előtte, és ezt mondta: "Uram, segíts rajtam!" 26. Jézus erre így válaszolt: "Nem jó elvenni a gyermekek kenyerét, és odadobni a kutyáknak." 27. Az asszony azonban így felelt: "Úgy van, Uram! De hiszen a kutyák is esznek a morzsákból, amelyek uruk asztaláról hullanak." 28. Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Asszony, nagy a te hited, legyen úgy, amint kívánod!" És meggyógyult a leánya még abban az órában.
Mt 15,22-28

Az asszony sarkon fordulhatott volna megsértődve. Milyen lelketlen, nem szánja meg lányomat. A válasz igen elutasító, de igazság (amint azt máshol is olvassuk). Mégsem adja fel, hanem harcol tovább. Nem vádaskodás következik, hanem az elutasító  válasz alapján alkudozik állhatatosan. Pedig  mondhatta volna, amit mi sokszor kimondunk: „Miért nem hallgatja meg könyörgésemet?” Nem adta fel és az áldás ebben az esetben is gyümölcse lett a kitartó harcnak.

Az alkudozás az Ígében nem ismeretlen máshol sem. Ábrahám is alkudozott Istennel.

Ábrahám még ott állt az ÚR előtt. 23. Hozzálépett Ábrahám, és ezt kérdezte: Vajon elpusztítod-e az igazat is a bűnössel együtt? 24. Hátha van ötven igaz ember abban a városban? Akkor is elpusztítod, és nem bocsátasz meg annak a helynek azért az ötven igazért, akik ott laknak? 25. Távol legyen tőled, hogy ilyet tégy, hogy megöld az igazat a bűnössel együtt, és úgy járjon az igaz is, mint a bűnös. Távol legyen tőled! Vajon az egész föld bírája nem tenne-e igaz ítéletet? 26. Az ÚR így felelt: Ha találok Sodoma városában ötven igazat, megkegyelmezek értük az egész helynek. 27. Ábrahám újból megszólalt: Tudom, merész dolog, hogy szólok az én Uramnak, bár én csak por és hamu vagyok. 28. De ha az ötven igaznak öt híja lesz, elpusztítod-e az öt miatt az egész várost? Ő ezt felelte: Nem pusztítom el, ha találok ott negyvenötöt. 29. Ismét szólt hozzá, és ezt kérdezte: Hátha negyven található ott? Az ÚR így felelt: Nem teszem meg a negyvenért. 30. Ne induljon föl az én Uram, hogy beszélek - szólt Ábrahám -, de hátha csak harminc található ott? Ő így felelt: Nem teszem meg, ha találok ott harmincat. 31. Ábrahám ezt mondta: Tudom, merész dolog, hogy szólok az én Uramnak: hátha húsz található ott? Ő így felelt: Nem pusztítom el a húszért. 32. Ábrahám ezt mondta: Ne induljon föl az én Uram, hogy még egyszer szólok: de hátha csak tíz található ott? Ő így felelt: Nem pusztítom el a tízért.
1Móz 18,22-32

Ne adjuk fel soha! Isten hitünket néha próbára teszi, de sohasem marad el az áldás, ha kitartóan imádkozunk hálákat adván. Ez fog minket ébren tartani.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4263 Dátum: 2013 Január 07, 13:47:14 »
    Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
    Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
Máté 7, 7-8


Való és igaz, kitartónak kell lenni az imában. Isten ilyenkor érzi és tudja, hogy fontos az nekünk amit kérünk, és nem csak egy pillanatnyi ötlet vagy vágy eredménye.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4264 Dátum: 2013 Január 07, 13:56:29 »
Köszönöm a kiegészítést, kedves Pista Testvérem!

Így van! És még fontos, hogy ne a saját gerjedelmünkre kérjünk, mert az nem hallgattatik meg.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4265 Dátum: 2013 Január 07, 15:35:57 »
Galátzia levél:2:20
   Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.

ezzel azt értem hogy átadtam Neki az életemet , hogy Ő vezessen irányítson , Ő él bennem!
most eszembe jutott egy történet amit kb . 6 éve hallottam Temesváron egy tűz konferencián Reinhard Bonnke mesélte nekünk , de nagyon sokszor eszembe jutott a történet és sokat is tanultam belőle: igy szól: volt egyszer egy nagyon gazdag ember akinek sok pénze volt , ingatlanai is és mindenben jól ment dolga: egy 3 szintes nagy puccos házba  lakott , mikor egy reggel csengettek. ki megy az ajtóhoz és ott ált Jézus aki szállást kért a gazdag embertől,  szívesen fogadta de egyre csak dicsekedett hogy látod Uram Jézus  nekem nagy házam van , sok pénzem van , el is szállásolta az Urat a 3 emelten egy kis szobába.este csengetnek, az ajtónál ott van az ördög maga:  aki be akar erőszakkal törni a házba, harcol az ember az ördög ellen és nagy nehezen  az ajtón kivúl re kerül az ördög , az ember  be csukja gyorsan az ajtót , nagyon meg volt ijedve, pár perc után eszébe jut hogy ott van nála Jézus, fel is  megy a 3 emeleti kis szobába, és rá kérdez az Úrra:  itt volt az ördög és te miért nem védtél meg??? az Úr Jézus válaszol: te vagy ennek a szép nagy háznak az úrra én csak vendég vagyok ebben a kisszobába,  gondolkozik a gazdag ember , és azt mondja : na jól van akkor az 1 emeleten kapsz egy lakosztályt , az Úr megköszöni alázatosan.
 eltelt egy nap : következő nap , nagy dorombölésre ébred az ember: gondolkozik ki lehet???
az ajtóhoz megy hát megint a hívatlan ördög . kezdődik a harc , és nagy nehezen nagyon megsebesülve sikerül a gazdag embernek  ismét  be csukni az ajtót az ördög orra előtt! nagyon félt most már szinte meg volt rémülve, ismét eszében jut hogy itt van Jézus, miért nem védte meg?
 fel is megy a nagy lakosztályba  és megkérdezi az Urat hogy miért nem ment neki segíteni , kevés híja és az ördög megöli, az Úr megint ennyit felett neki: te  vagy a ház úrra , én csak vendég vagyok itt!
 erre rá eszmél a gazdag ember ! elő veszi a ház kulcsait  át adja az Úr  Jézusnak mondván, kérlek legyél Te a ház Úrra és a szívem Úrra is , te vezess és te irányisd mától az életemet. az Úr megáldja és a gazdag ember fel költözik a 3 emeltei kis szobába!
  most már nyugodt volt és békességben elaludt.
 reggel egy nagy dörömbölésre ébredt , teljesen meg volt rémülve, megint itt az ördög , mi lesz ha most őt megöli?
 le is megy a lépcsőn , mikor lépteket hall és nyílik az ajtó: az Úr ajtót nyit és az ördög látván az Úr Jézus meghajol és bocsánatot kérve , elfut .
 Tanulság: nem egy kis részt  a házunk ból  szívünkből adjunk Neki , hanem az egész szívünket az egész életünket hogy Ő vezessen és Ő irányítsa az életünket! és ekkor lehet mondani :

Galátzia levél:2:20   Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.
 :ima02: :pasztor05:
efézus:5:1-2:

Legyetek annak okáért követői az Istennek, mint szeretett gyermekek:
2
És járjatok szeretetben, miképpen a Krisztus is szeretett minket, és adta Önmagát miérettünk ajándékul és áldozatul az Istennek, kedves jó illatul
.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4266 Dátum: 2013 Január 07, 19:42:27 »
Idézet
Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus

Ámen Ildikó.

(Köszönöm a történetet, eddig még nem ismertem.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4267 Dátum: 2013 Január 07, 19:52:53 »
Idézet
Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus

Ámen Ildikó.

(Köszönöm a történetet, eddig még nem ismertem.)

 igen mert 2007 ben  a Temesvári Tűz Konferencián voltunk Karcsival és akkor mesélte a Reinhard Bonnke ! és azóta sokszor eszembe jutott!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4268 Dátum: 2013 Január 08, 10:11:53 »
Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.
1Jn 1,7    

Isten Ígéje, Jézus Krisztus a Világosság. Vére és Ígéje által tisztít meg minket. Az Ő beszédében erő van. Ha szeretjük Őt, és engedelmeskedünk Szavának, akkor járunk világosságban. Az engedetlenség elhomályosítja a szemet és az értelmet.

17. Ezt mondom annakokáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjöknek hiábavalóságában,
18. Kik értelmökben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívök keménysége miatt van bennök;
19. Kik erkölcsi érzés nélkül, önmagukat a bujálkodásra adták, minden tisztátalanságnak nagy nyereséggel való cselekedésére.

Ef 4,17-19

Jézus tanítványinak sem volt elég a hit.  Engedelmeskedve követték a Messiást. A hitüknek konzekveciája volt a cselekedeteik. Engedelmeskedtek Mesterünk beszédének:

3. Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, a melyet szóltam néktek.
4. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.

Jn 15,3-4

Imádkozzunk Dáviddal együtt:

12. Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős lelket újítsd meg bennem.
13. Ne vess el engem a te orczád elől, és a te szent lelkedet ne vedd el tőlem.

Zsolt 51,12-13

Ne a láthatókra, hanem a láthatatlanokra tekintsünk.  Engedelmeskedjünk Isten Ígéjének, amely világosság, és amely megtisztít minket.

22. Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;
23. Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké.

1Pt 1,22-23
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4269 Dátum: 2013 Január 08, 10:41:34 »
Ézsaiás:38:15-20:
15
Mit mondjak? hogy szólott nékem és Ő azt meg is cselekedé! Nyugton élem le éveimet lelkem keserűsége után!
16
Oh Uram! ezek által él minden! és ezekben van teljességgel lelkem élete. Te meggyógyítasz és éltetsz engemet!
17
Ímé, áldásul volt nékem a nagy keserűség, és Te szeretettel kivontad lelkemet a pusztulásnak verméből, mert hátad mögé vetetted minden bűneimet!
18
Mert nem a sír dicsőít Téged, és nem a halál magasztal Téged, hűségedre nem a sírverembe szállók várnak!
19
Ki él, ki él, csak az dicsőít Téged, mint ma én! Az atya a fiaknak hirdeti hűségedet!
20
Az Úr szabadított meg engemet; azért énekeljük énekimet éltünk minden napjaiban az Úrnak házában!



 :019:

azt gondolom hogy akik bíznak az Úrban  ha nagy nehézségeken is mennek keresztűl Ő ott van fogja  a kezünket és átvezet a nehéz időszakon  is , csak teljes szívvel Benne kell bízni, mert Neki mindig gondja van ránk mert ha tudja még a hajunk szálit is
:
Lukács Evangéliuma:12:7   De néktek a fejetek hajszálai is mind számon vannak. Ne féljetek azért, sok verébnél drágábbak vagytok.


Csodálatos hogy a világ Mindenség Teremtőjének gondja van ránk  , szeret minket , mert az Ő végtelen szeretetéből elküldte az Ő FIÁT aki meghalt azért hogy megmentsen bennünket!


János Evangéliuma:3:16   Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. :ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4270 Dátum: 2013 Január 08, 11:07:08 »
ÁMEN! Kedves Ildikó! És a Zsoltáríró szavai jutnak most eszembe:

1. Grádicsok éneke. Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem.
2. Az én segítségem az Úrtól van, a ki teremtette az eget és földet.
3. Nem engedi, hogy lábad inogjon; nem szunnyad el a te őriződ.
4. Ímé, nem szunnyad és nem alszik az Izráelnek őrizője!
5. Az Úr a te őriződ, az Úr a te árnyékod a te jobbkezed felől.
6. Nappal a nap meg nem szúr téged, sem éjjel a hold.
7. Az Úr megőriz téged minden gonosztól, megőrzi a te lelkedet.
8. Megőrzi az Úr a te ki- és bemeneteledet, mostantól fogva mindörökké!

Zsolt 121

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4271 Dátum: 2013 Január 08, 15:13:31 »
 :ima02:
ÁMEN!!!!
 :ima02:
Zsoltárok könyve:18:47   Él az Úr és áldott az én kősziklám, magasztaltassék hát az én idvességemnek Istene!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4272 Dátum: 2013 Január 08, 15:25:46 »
ÁMEN!

Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. 29. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. 30. Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,27-29

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4273 Dátum: 2013 Január 08, 15:35:23 »
 :igen: :igen
:Ámen kedves Erzsike!
:2smitten: :2smitten: :2smitten:

igen ez igy van Ő a mi pásztorunk:
Ézsaiás könyve:53:6   Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, ki
ki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.

János Evangéliuma:10:11   Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.
I. Péter levél:2:25   Mert olyanok valátok, mint tévelygő juhok; de most megtértetek lelketek pásztorához és felvigyázójához. :Jezus04: :pasztor05:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4274 Dátum: 2013 Január 09, 10:48:55 »
Helyes perspektíva

Oh Uram, tied a nagyság, hatalom, dicsőség, örökkévalóság és méltóság, sőt minden, valami a mennyben és a földön van, tied! Tied, oh Uram, az ország, te magasztalod fel magadat, hogy légy minden fejedelmek felett!
1Krón 29,11

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
Mt 28,18

Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,30

Minden hatalom...  Tehát nincs semmi és senki, akin és amin ne lenne hatalma Istennek és az Ő egyszülött Fiának. Szavának még a gonosznak is engednie kell.

Jeshua / Jézus Neve minden Név felett áll és teljes hatalommal rendelkezik.

Visszatére pedig a hetven tanítvány örömmel, mondván: Uram, még az ördögök is engednek nékünk a te neved által!
Lk 10,17

Még a Sátán és az ördögök is Isten hatalma alatt állnak.

Amikor Jób a szenvedések közepette barátai okoskodása miatt védekezik, sohasem vonja kétségbe Isten hatalmát, sőt:

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára megáll a por fölött, 26. s ha ez a bőröm lefoszlik is, testemben látom meg az Istent.
Jób 19,25-26

Felelt Jób, és ezt mondta az ÚRnak: 2. Tudom, hogy mindent megtehetsz, és nincs olyan szándékod, amelyet meg ne valósíthatnál. 3. Ki merné elhomályosítani az örök rendet tudatlanul? Azért mondottam, hogy nem értem. Csodálatosabbak ezek, semhogy felfoghatnám.
Jób 42,1-3

Mindent megtehet az Örökkévaló, minden szándékát megvalósít, Istennél nincs lehetetlen!

Ha egyszer megértjük azt, hogy Isten és Jeshua / Jézus mindenek fellett uralkodik, és Néki adatott minden hatalom, akkor értjük meg igazán Szavának súlyát:

Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak.
Ézs 41,10

És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.
Mt 10,28

Most pedig Izráel, mit kíván tőled Istened, az ÚR? Csak azt, hogy Istenedet, az URat féljed, járj mindenben az ő útjain, szeresd őt, és szolgáld az URat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből. 13. Tartsd meg az ÚR parancsolatait és rendelkezéseit, amelyeket ma parancsolok neked a te javadra! 14. Íme, az ÚRé, Istenedé az ég és az egeknek egei, a föld és minden rajta levő.
5Móz 10,12-14

Mit mondjunk tehát erre? Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk? 32. Aki tulajdon Fiát nem kímélte, hanem mindnyájunkért odaadta, hogyne ajándékozna nekünk vele együtt mindent? 33. Ki vádolná Isten választottait? Isten, aki megigazít. 34. Ki ítélne kárhozatra? A meghalt, sőt feltámadt Jézus Krisztus, aki az Isten jobbján van, és esedezik is értünk? 35. Ki választana el minket a Krisztus szeretetétől? Nyomorúság, vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhezés, vagy mezítelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver? 36. Hiszen meg van írva: "Teérted gyilkolnak minket nap mint nap, annyira becsülnek, mint vágójuhokat." 37. De mindezekkel szemben diadalmaskodunk az által, aki szeret minket. 38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak, 39. sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.
Róm 8,31-39

ÁMEN!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10